Kino Domowe (Video i Audio) 50m²

bushaya

New member
Witam,

Do tej pory oglądałem filmy i słuchałem muzyki z telewizora a że jest to mierna jakość i głośność to chcę zainwestować w kino domowe. Z tego co zdążyłem się zorientować na forum to kino domowe do filmów nie koniecznie może dobrze odtwarzać muzykę więc musiał bym wybrać coś po środku i do tego i do tego (choć bardziej do filmów). Powierzchnia pokoju jest duża bo pow. 50m² ze względu na kuchnię. Projektując pokój nie brałem pod uwagę kina domowego i nie ma za bardzo miejsc na wiszące głośniki :smile: ze wzgl. na szklane ściany. Muszą być to głośniki głównie stojące, no może znajdzie się miejsce na jeden wiszący za kanapą. Pytanie jeszcze jedno, nie wiem czy zdecyduję się na subwoofer od razu. Z reguły trzeba go umiejscowić z przodu czy z tyłu sceny? Chcę aby sprzęt dawał radę na imprezach, aby muzyka była głośna ale i jakościowa, nie pogardził bym potężnym basem ;]
Na sprzęt na razie mam ok. 5 tyś. Telewizor mam. Jak wrócę z pracy wrzucę projekt pokoju, może to Wam pomoże. Prosił bym o propozycje sprzętu, bo zapewne macie doświadczenie w tej dziedzinie dużo większe niż ja.

Jest w ogóle możliwość ułożenia głośników tak aby nie było wiszących lub jak najmniej?
Czy pozostaje kupno zwykłego systemu + stojaki tam gdzie nie idzie zawiesić?


pozdrawiam.

Muszę szybko zdecydować się na kino i kupić do końca tego tygodnia.
1. Denon 1611 + Wharfedale Obsidian 600
2. Harman AVR 260 + JBL Studio 180

W 70% zdecyduję się na któryś z tych bo mogę je odsłuchać w moim mieście.
Było jeszcze pare amplitunerów i zestawów kolumn do złożenia ale te zestawy pasowały by również kolorystycznie.

Muzyka i film 50/50. martwi mnie trochę to, że Wharfedale mogą nie dać rady w audio bo nawet producent oznacza je jako cinema. Nie odsłuchiwałem ich jeszcze ale przed zakupem posłucham obydwu zestawów. Zaznaczam że nie mam miejsca na subwoofer i kolumny mają go w jak największym stopniu zastąpić i tutaj plus dla Wharfedale za suba
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W takim razie powinienes ukierunkowac się na Klipsch, F3 5.0, lub JBL ES100 5.0, Studio 190 5.0. To typowo kinowe i imprezowe kolumny. Ampli tez musi byc mocniejszy do takich kolumn i pomieszczenia, Harman Kardon 360, 460, lub Onkyo 709, 809. Wybrałeś zdecydowanie za słabe zestawy do takiego metrazu. Niestety nagłosnienie imprez w 50 m kosztuje. JAkiej muzyki słuchasz, bo Klipsch i JBL nie jest wybitny muzczynie, ale zastąpi sub. Do disco, techno się nadadza, ale do bluesa, jazzu, powaznej juz nie. Obawiam sie o szklane sciany, akustycznie moze byc conajmniej dziwnie. Mozesz wrzucic jakas fotke pomieszczenia, albo rzut z góry? Tylne glosniki postawisz na podstawkach, a w przyszlosci sub (jesli w ogole) teoretycznie w dowolnym miejscu, ale latanie po pokoju i przestwianie suba z przodu na tył daje słyszalne rezultaty, równiez ze wzgledu na rozchodzeni sie fal, rezonanse.
 
Ostatnia edycja:

bushaya

New member
No dobra, 6 tys. jeszcze bym przełknął ale to i tak jeszcze cena bez odtwarzacza. Licząc Harmana + Klipscha. Jest jakaś alternatywa? Do 6500 zł. Wliczając ampli, zestaw i odtwarzacz (najlepiej br).

No i ten zestaw Klipscha. Nie twierdzę, że by nie nagłośnił imprezy ale czy potrafi się także kulturalnie zachować podczas seansu?
 

bushaya

New member
Wyjazd zmusił mnie przesunięcia kupna sprzętu, ale to i dobrze bo mam mętlik w głowie. Foto tyłu pokoju będzie jeszcze dzisiaj, a co do propozycji blackninja to jest ok. Ale kolumny musiały by być mocniejsza a subwoofer odrzucić. W najbliższym czasie może jutro jadę odsłuchać Zestaw klipscha pod h/k.

pozdrawiam

EDIT:


Doszedłem do wniosku, że lepiej będzie jak podwieszę przestrzenne do sufitu.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wiesz, robiąc zdjęcie pomieszczenia trzeba tak go ując by ini widzieli pdłogę, ściany, meble, tak by coś było widać, gdzie co mozna postawic, gdzie nie, itd.
 

bushaya

New member
Mam jeszcze pytanie, jak wygląda podłączenie takiego sprzętu powiedzmy Klipsch F3 5.0 pod amplituner. Jedna kolumna ma pow. 100W RMS, a jeden kanał 55W. W takim przypadku kolumny się mostkuje?
 

bushaya

New member
Sprzęt kupiony: H/K AVR 360 + Klipsch F30/C20/B20

Możecie powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy w.w. A F3/C20/B2?

pozdrawiam
 
Do góry