KINO DOMOWE TANIE I DOBRE;] Czyli jakie?

Adept_koza

New member
Witam. Mysle ze moj przypadek bedzie trudnym orzechem do zgryzienia poniewaz:
1. Nie dysponuje duzą kwota(mam 1000zł ale mysle ze moge sie postarać i przyoszczedzić jeszcze 1000)
2. Mam troche audiofilskie ucho wiec mam spore wymagania.
3.Mam dosc(a nawet bardzo) nietypowy rozkład pokoju, a mianowicie:
Pokoj ma ok 22 m2 i jest połączony przejsciem do jadalni i kuchnii około 3metry szerokosci i kolejne 3 metry szerokosci połączony jest z przedpokojem, ale gdyby tego było mało w tym pokoju jest antresola( 12m2 dziura w suficie wchodzaca na gorne pietro do pokoju o powieszchnii ok 20m2! i to wszystko oczywiscie nad kanapa i telewizorem:/) Czyli jakby nie patrzyc mamy 5,5metra w gore.

I co wy na to??

ps. bardzo mi sie podoba ten zestaw http://www.allegro.pl/item142068312_lg_lh_t760ia_hdmi_divx_txt_700w_fvat_gw_24pl.html
ale z takich głosnikow chyba tego nie pociagne.
Mysle ze kolumny ktore mogą u mnie zagrać musza być zbudowane na conaj dwuch 16,5 cm głosnikach(oczywiscie mowie o przednich) No i oczywiscie głosnik wysoko tonowy. Dlatego myslałem oraz proponowali mi w saturnie mniej wiecej taki zestaw: http://www.ceneo.pl/307588 (nie ten dokladnie widziałem ale podobny)szkoda tylko ze taki drogi:/

ps. Nie ukrywam ze miłby bylo mieć złącze HDTV:D
I prosze nie zwarzac na błedy w poscie;) jestem dyslektykiem i jest juz pozno w nocy;)

Pozdrawiam i mam nadzieje ze mi pomorzecie wybrgnac z teego problemu.
 

Markcox

New member
Adept_koza napisał:
Witam. Mysle ze moj przypadek bedzie trudnym orzechem do zgryzienia poniewaz:
1. Nie dysponuje duzą kwota(mam 1000zł ale mysle ze moge sie postarać i przyoszczedzić jeszcze 1000)
2. Mam troche audiofilskie ucho wiec mam spore wymagania.
3.Mam dosc(a nawet bardzo) nietypowy rozkład pokoju, a mianowicie:
Pokoj ma ok 22 m2 i jest połączony przejsciem do jadalni i kuchnii około 3metry szerokosci i kolejne 3 metry szerokosci połączony jest z przedpokojem, ale gdyby tego było mało w tym pokoju jest antresola( 12m2 dziura w suficie wchodzaca na gorne pietro do pokoju o powieszchnii ok 20m2! i to wszystko oczywiscie nad kanapa i telewizorem:/) Czyli jakby nie patrzyc mamy 5,5metra w gore.

I co wy na to??

ps. bardzo mi sie podoba ten zestaw http://www.allegro.pl/item142068312_lg_lh_t760ia_hdmi_divx_txt_700w_fvat_gw_24pl.html
ale z takich głosnikow chyba tego nie pociagne.
Mysle ze kolumny ktore mogą u mnie zagrać musza być zbudowane na conaj dwuch 16,5 cm głosnikach(oczywiscie mowie o przednich) No i oczywiscie głosnik wysoko tonowy. Dlatego myslałem oraz proponowali mi w saturnie mniej wiecej taki zestaw: http://www.ceneo.pl/307588 (nie ten dokladnie widziałem ale podobny)szkoda tylko ze taki drogi:/

ps. Nie ukrywam ze miłby bylo mieć złącze HDTV:D
I prosze nie zwarzac na błedy w poscie;) jestem dyslektykiem i jest juz pozno w nocy;)

Pozdrawiam i mam nadzieje ze mi pomorzecie wybrgnac z teego problemu.

szczrze mówiąc te dwie rzeczy nie idą w parze i absolutnie się wykluczają.. możesz kupić albo tani, albo dobry (zwłaszcza że chcesz na to przeznaczyć +/- 1000PLNów:cool: )
i gdzie w tym wszystkim Twoja audiofilska żyłka??

nie wspomnialeś nawet jak chcesz użytkować ten sprzęt-stosunek kino/muzyka, jeżeli muzyka to jaka itp itd

pzdr
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Ująłbym to inaczej. Jeśli rzeczywiście masz spore wymagania co do jakości dźwięku, to Twój budżet jest nie z tej bajki. Mając 1600-2000 zł można już myśleć o zestawie z pełnowymiarowymi kolumnami. Taki zestaw na pewno zagra dużo lepiej. Nie będzie to oczywiście sprzęt dla audiofila, ale i tak będzie o niebo lepiej.

ArtS :)
 

maryś

Member
Witam.
Pozwolę się przedstawić. Mam na imię Marian. Jestem z Katowic.
Interesuję się techniką audio-wideo.
Moja przygoda z techniką audio datuje się na czasy takiego sprzętu jak :
Radmor, Elizabeth , kolumny Altusa itd.

Adept_koza napisał:
1. Nie dysponuje duzą kwota(mam 1000zł ale mysle ze moge sie postarać i przyoszczedzić jeszcze 1000)
2. Mam troche audiofilskie ucho wiec mam spore wymagania.
Zgodzę się z przedmówcami.
Punkt 1 i 2 wzajemnie się wykluczają.
Moja rada : Nie poszukiwałbym na Twoim miejscu kompletnego kina domowego a skupiłbym się na sukcesywnym jego rozbudowaniem.
Co mam na myśli : Kup amplituner + DVD + kolumny przód.
Na początek na pewno wystarczy.
Potem reszta.

Pozdrawiam : Marian
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Nic dodać nic ująć. Wyczulone ucho powoduje ból kieszeni, znam to z własnego doświadczenia. I koledzy dobrze radzą. Z jednym zastrzeżeniem: potrzebujesz zestawu, tak jak napisałeś, do kina, a nie do słuchania muzyki. Bo wtedy.... ale to już inna bajka.
 

von urlik

New member
tylko najpierw posłuchaj przed zakupem bo rozczarowanie moze być ogromne . jeśli jak pisałeś masz wymagania to pionek 416 będzie dźwiękową tragedią.
podejrzewam że za lekko 2100 możesz mieć marantza SR 3001 z dvd i głośnikami . Takze dźwiękowa scena będzie o niebo lepsza - radzę posłuchać .Czy kupisz Twój wybór.
 

Adept_koza

New member
Markcox napisał:
szczrze mówiąc te dwie rzeczy nie idą w parze i absolutnie się wykluczają.. możesz kupić albo tani, albo dobry (zwłaszcza że chcesz na to przeznaczyć +/- 1000PLNów:cool: )
i gdzie w tym wszystkim Twoja audiofilska żyłka??

nie wspomnialeś nawet jak chcesz użytkować ten sprzęt-stosunek kino/muzyka, jeżeli muzyka to jaka itp itd
Moja audiofilska zyłka powstała jak w poprzednie wakacje pracowałem w warsztacie caraudio. Nasłuchałem sie troszke samochodów ktore miały po pare a nawet pare nascie tysiecy złotych sprzetu. Wiec wiem jak moze zagrac prawdziwy dzwiek. Ale to było juz połtora roku temu wiec moje ucho wruciło troche do normalnego stanu:p
Pozatym napisałem ze moze uzbieram do 2000ale nie bedzie to łatwe.No a wiecej nie chce wydac bo nie mam kasy i takie jest zycie.
Mysle ze bardziej bede ogladał na tym filmy na dvd ale muza tez jest bvardzo wazna. Słucham prawie wszystkiego no moze poza metalem. wiec sprzet musi byc uniwersalny.

Z toba arts zgadzam sie w 100%.

Radoslavm napisał:
Witam,
skoro możesz dozbierać, to koniecznie dozbieraj.
Potem: http://www.polpak.com.pl/pl/index.ph...00&prodid=97#x
Szczerze polecam i mam prawie pewność, że się nie zawiedziesz.
Z pozdrowieniami radoslavm.
Mataman napisał:
Zgadzam sie z kolegą radoslavm, ja polecam to http://www.polpak.com.pl/pl/index.ph...=7&prodid=34#x
Sam posiadam ten zestaw i w tej cenie jest to rewelacja. jedyny słaby pkt. to odtwarzacz
Wasze propozycje bardzo mi sie podobaja, chociaz troche za drogie:/ aczkolwiek w zestawach kosztuja ok 600zł taniej kazdy. Ale ktory tak naprawde jest leprzy?zauwarzyłem ze w pierwszym jest leprzy odtwarzacz a w drugim leprze kolumny. Są na tej stronie jeszcze inne zestawy. bardziej osiagalne dla mnie np.http://www.polpak.com.pl/pl/index.php?katg=1&kat=7&prodid=16#x
Co o nim myslicie?

Marys napisałeś zebym kupował po kolei czyli najpier przednie kolumny odtwarzacz i amplitiuner ale przeciez to jest juz prawie wszystko!

Pablo napisał:
Nic dodać nic ująć. Wyczulone ucho powoduje ból kieszeni, znam to z własnego doświadczenia. I koledzy dobrze radzą. Z jednym zastrzeżeniem: potrzebujesz zestawu, tak jak napisałeś, do kina, a nie do słuchania muzyki. Bo wtedy.... ale to już inna bajka. Dzisiaj 11:54
Wiem ze uch moze obciazyc kieszn;) ale skoro kasy wiecej nie bedzie niz 2k to nie bedzie i trzeba sobie jakos z tym radzic.
A dla mnie jestwazne kino jak i słuchanie muzyki. ten sprzet ma mi słurzyć w obydwu przypadkach:]

ps. moze ustalmy ze audiofilem nie jestem ale mam spore wymagania i zalerzy mi na dobrej barwie dzwieku i zeby dzwieki dało sie odroznic, czyli zeby były słyszalne niskie wysokie jak i srednie tony a nie zeby dziwk był jedna fala.

Pozdrawiam
 

Markcox

New member
Adept_koza napisał:
Marys napisałeś zebym kupował po kolei czyli najpier przednie kolumny odtwarzacz i amplitiuner ale przeciez to jest juz prawie wszystko!

prawie robi wielką różnicę... :lol: weź pod uwagę, ze zostają jeszcze central, dwa surround'y i (najdroższy poza frontami) woofer
Adept_koza napisał:
moze ustalmy ze audiofilem nie jestem ale mam spore wymagania i zalerzy mi na dobrej barwie dzwieku i zeby dzwieki dało sie odroznic, czyli zeby były słyszalne niskie wysokie jak i srednie tony a nie zeby dziwk był jedna fala.
i właśnie na twoim miejscu postąpiłym bym tak jak Ci radzi Marys-chyba ze faktycznie na przestrzeni czasu nie jesteś w stanie wykrzesać klku setek więcej, więc trzeba znaleźć kompromis. Ale pamiętaj-odsłuch, odsłuch i jeszcze raz odsłuch, żeby potem Twoje audiofilskie ucho nie było mocno zawiedzione

pzdr
 

maryś

Member
Adept_koza
Chciałbym doradzić jak najlepiej, więc pozwolę sobie jeszcze na pewne podsumowanie.
Zgadzam się w zupełności z przedmówcami piszącymi, że niestety pułap
2000 PLN nie zagwarantuje Ci audiofilskiego odsłuchu stereo.
Do kina domowego potrzebny jest dobry "obraz", zaś kwestia "audio" jest powiedzmy drugoplanowa. Natomiast posłuchać dobrej muzyki stereo to .....
"całkiem inna bajka" jak stwierdzili ArtS007 i Pablo1964.
Proponuję zacząć od wizyty w sklepie ze sprzętem audio-wideo, ale nie typu Media Markt, Saturn czy Euro RTV lecz specjalistycznego z możliwością odsłuchu zestawu stereo. Tak też doradza von urlik. Napewno zauważysz różnicę. Reasumując, jeszcze raz - najpierw STEREO potem KINO. Moim skromnym zdaniem proponuję amplituner Yamahy, Denona, Onkyo lub Harman Kardon. Jeśli chodzi o kolumny to np. firmy Avance, B&W, Eltax. Wybór należy do Ciebie.
Wymieniłem przykładowo kilku producentów, którzy należą do śreniej półki audiofilskiej. Dla porównania spróbuj posłuchać muzyki na takim sprzęcie jak np. NAD, Cambridge Audio, Rotel. Co wtedy powiesz ? No tak, przepraszam trochę się zagalopowałem, przecież my rozmawiamy o cenie około 2000 PLN.
 

Adept_koza

New member
1.To moze faktycznie narazie darowac sobie kupowanie kina domowego i kupic inne rzeczy ktore mi sa tak naprawde bardziej nizbedne w mieszkaniu. A z kinem domowym poczekac az wygram w lotka;)

2.Ale wracajac do sprawy. chce dobrze wybrac dlatego tak draze ten temat. chce wycisnac cos najleprzego co sie da za ta kase(chyba ze naprawde zdecyduje sie na punkt nr. 1).
To moze powiecie mi gdzie znajde w warszawie taki profesjonalny sklep?
Moze odwiedze taki sklep wybiore co mi sie podoba, poszukam jakis dobrych cen tych sprzetow w necie(bo nie ukrywamy chyba ze w takich sklepach jest drogo)a potem wy powiecie co sadzicie o moich wyborach?

Radoslavm napisał:
Cytat:
Witam,
skoro możesz dozbierać, to koniecznie dozbieraj.
Potem: http://www.polpak.com.pl/pl/index.ph...00&prodid=97#x
Szczerze polecam i mam prawie pewność, że się nie zawiedziesz.
Z pozdrowieniami radoslavm.
Mataman napisał:
Cytat:
Zgadzam sie z kolegą radoslavm, ja polecam to http://www.polpak.com.pl/pl/index.ph...=7&prodid=34#x
Sam posiadam ten zestaw i w tej cenie jest to rewelacja. jedyny słaby pkt. to odtwarzacz
Wasze propozycje bardzo mi sie podobaja, chociaz troche za drogie:/ aczkolwiek w zestawach kosztuja ok 600zł taniej kazdy. Ale ktory tak naprawde jest leprzy?zauwarzyłem ze w pierwszym jest leprzy odtwarzacz a w drugim leprze kolumny. Są na tej stronie jeszcze inne zestawy. bardziej osiagalne dla mnie np.http://www.polpak.com.pl/pl/index.ph...=7&prodid=16#x
Co o nim myslicie?
Na to zescie wkoncu nie odpowiedzieli a te propozycje mi sie podobaj, przynajmiej wizualnie;]

pozdrawiam
 

radoslavm

New member
Nie odpowiedzieliśmy, bo jak już przedmówcy wspomnieli, najważniejszy jest ODSŁUCH. Rzeczywiście na Bemowie można posłuchać w miłym studiu tego sprzętu, porozmawiać w Panami, ostatnio byłem tam na odsłuchu Xindaka, bardzo miła atmosfera.
Z Twoim budżetem namawiałbym Cię na stereo podłączone do TV, ja tak mam i nie narzekam, chociaż maniakiem kina nie jestem...
Kolejny fajny salon w W-wie to MediaCentrum. Mieści się on w Aleji Krakowskiej 244. Tamteż możesz posłuchać Harmana/Kardona.
Życzę owocnych poszukiwań i pozdrawiam.
 

pibull

New member
Ja mam Ampli Koda 505x, dvd Koda 504d; kol. Taga 505 sub Taga tsw100 - kupiłem za 1850zł. ( kupowałem z dvd 500 ale okazało się gorsze i sprzedałem - wcześniej posiadałem zestawik z dvd 504d ). Mam zamiar sprzedać dvd 504d i kupić samsung dvd-hd 950 ale narazie nigdzie nie mogę go dostać.

Zestaw naprawdę dobrze gra - Pozdrawiam:)
 
Do góry