Kino domowe Samsung HT-C 5550 - nie odtwarza Divx

wacek123

New member
Witam,

pisałem już na forum w tej samej sprawie, jednak początkowo myślałem ze to wina TV dlatego
swój post umieściłem w nieodpowiednim dziale :p

otóż sprawa wygląda następująco - po włożeniu pendrive'a / DVD z filmem Divx do kina domowego, leci dźwięk, jednak dostaję następujący komunikat: "TV nie obsługuje takiej rozdzielczości zmien rozdzielczość". Sęk w tym, że ten sam film odpalam bez problemu po podpięciu pendrive'a bezpośrednio do TV. a więc wina musi leżeć gdzieś po stronie kina domowego, dlatego może ktoś z Was spotkał się już z takim przypadkiem i jest w stanie pomóc :)?

Z góry dzięki!

pzdr,

PC

edit: moj TV to samsung ue40c6000 :)
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ale po Co Ci to w ogóle ? Jak w ogóle można Divxy ogladać na takim telewizorze. ?
Co do kina to kupiłeś najgorszy sprzęt na świecie, ciesz się że w ogóle działa jeszcze ;>
 

maciuf_2004

New member
Kina Samsunga interpolują obraz z DivX do wyższej rozdzielczości. Twój telewizor zapewne tego nie robi, dlatego tam działa. Spróbuj zmniejszyć rozdzielczość w ustawieniach KD, jednak skoro masz HT-C5550 to przypuszczam że cały sprzęt powinien obsługiwać full HD, bo inaczej BR byłoby bez sensu?
 

wolkas

New member
Ale po Co Ci to w ogóle ? Jak w ogóle można Divxy ogladać na takim telewizorze. ?
Co do kina to kupiłeś najgorszy sprzęt na świecie, ciesz się że w ogóle działa jeszcze ;>

Mówisz najgorszy sprzęt bo porównujesz do kolumn drewnianych:/ Ogarnij się. Też mam taki zestaw samsunga tylko, że z małymi kolumnami i jestem bardzo zadowolony. Ale ja wiem, że lepiej sluchać muzyki z głośnika telewizora:) Nie każdy chce mieć w domu wielkie kolumny. W żadnym wypadku nie mówie, że takie plastikowe kino jest lepsze od kina z drewnianymi kolumnami bo oczywiste, że nie jest. Ale pisanie: "ciesz się, że ci jeszcze działa..." jest conajmniej żałosne.
 

Bravo18

New member
Pozwoliłem sobie napisać w tym wątku, aby nie śmiecić zakładaniem kolejnego :p
Interesuje mnie czy wejście USB w tym kinie domowym rozpozna dysk zewnętrzny o wielkości 1 TB? Jak wygląda sprawa z napisami do filmów? Działają prawidłowo? Polskie znaki są wyświetlane właściwie? Czy wbudowany ethernet umożliwia przeglądanie zasobów np. komputera w sieci?
 

Bravo18

New member
Pozwoliłem sobie napisać w tym wątku, aby nie śmiecić zakładaniem kolejnego :roll:
Interesuje mnie czy wejście USB w tym kinie domowym rozpozna dysk zewnętrzny o wielkości 1 TB? Jak wygląda sprawa z napisami do filmów? Działają prawidłowo? Polskie znaki są wyświetlane właściwie? Czy wbudowany ethernet umożliwia przeglądanie zasobów np. komputera w sieci?
 

pkomp

New member
zajrzyj do instrukcji na stronie samsunga....

jak obsluguje DLNA to zobaczysz co ma taki WMP w swoich zasobach
napisy pewnie tylko SRT ale to akurat w samsungach porządnie działa

dysk bez problemu
 

pkomp

New member
no to sie rozjasnia...smi - troszke nie za popularne ale i tak znacznie bardziej niz txt :)

wazne tez kodowanie :)
 
Do góry