Kino domowe - proszę o pomoc

idzipl

New member
Witam,

Mój Tata zabiera się za zrobienie "pokoju filmowego". W związku z tym, że ja się specjalnie nie znam to proszę Was o pomoc bo niechciałbym bazować stricte na opinii sklepu.

O projektor zadałem pytanie w osobnej kategorii (ma to być Sony VPL HW50ES) dlatego tutaj zapytam o pozostałe elementy które zaproponowano.

Pomieszczenie - 18m2 (zamknięte)
Przeznaczenie - filmy / telewizja 80% + muzyka 20%

Amplituner - Denon AVR-3313 (+Blueray BDT 3313)
Kolumny - Sounddeco Alpha F2 (Front), Centralny Sounddeco C, Tył Monitor Audio CWT 160

Co sądzicie na temat takiej konfiguracji ? Czy może w tej kategorii cenowej jest coś ciekawszego ?

Z góry dziękuję za informacje.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Na jakiej podstawie tak sadzisz?

Zacznijmy od tego; jaki budzet i konkretnie na co? Czy planujecie rowniez suba? Czym podyktowany byl wybor kolumn i elektroniki? Denony wybrales bardzo dobre, dobrze tez brzmiace w stereo, jednak jesli muzyka bedie miec znacznie mniejszy udzial, to warto rozwazyc rowniez Onkyo.

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Owszem Harmany mają dobre stereo. Tylko weź pod uwagę, że to jest wysoki model Denona też z dobrym stereo i moim zdaniem w tym przypadku będzie lepszym rozwiązaniem. Po drugie przeznaczenie tego zestawu to 80% film i telewizja. Kolumn niestety nie słyszałem więc ciężko stwierdzić jak się razem zgrają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

idzipl

New member
Na jakiej podstawie tak sadzisz?

Zacznijmy od tego; jaki budzet i konkretnie na co? Czy planujecie rowniez suba? Czym podyktowany byl wybor kolumn i elektroniki? Denony wybrales bardzo dobre, dobrze tez brzmiace w stereo, jednak jesli muzyka bedie miec znacznie mniejszy udzial, to warto rozwazyc rowniez Onkyo.

Pozdrawiam

Budżet na kolumny i amplituner 16-18k. W takim przedziale wyceniony został w/w zestaw i w tym przedziale mniej więcej chciałbym się obracać. Jest to propozycja z jednego ze sklepów (ten sklep wydawał się nasensowniejszy spośród kilku odwiedzonych) ze tego typu sprzętem.

Przede wszystkim zależy na dobrym efekcie przy oglądaniu filmów. Muzyka tak jak pisał również się pojawi ale w znacznie mniejszym stopniu. O tych kolumnach cięzko jest znaleźć jakieś opinie. Przy odsłuchu faktycznie miałem wrażenie że średnica jest największym minusem (co potwierdzają znalezione opinie), ale poza tym grały bardzo fajnie. Co do suba to ponoć przy tych głośnikach oddzielny sub nie jest wymagany dlatego suba traktuje ewentualnie jako opcję (choć z drugiej strony gdzieś czytałem że przy filmach sub jednak powinien być dedykowany).

Może zapytam inaczej - jakie kolumny wobec tego poleciacie do filmów / telewizji ? Gdzieś widziałem pozytywne opinie o Klipsch RF-62, Paradigm Monitor 9 v7, Monior Audio Bronze BX, Focal Chorus. W drugim sklepie polecano z kolei Dali Ikon 6 MK2 - i jak tu mie mieć mentlika w głowie ?:)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Te polecane (RF,BX, 9v7, BX)to trochę inny przedzial cenowy. Z taką kasa kilka odsluchow to konieczność. I bardzo ważne: NIe słuchaj opnii, że do jakichkolwiek kolumn sub jest zbędny. Sub w kinie to konicznosc, jeśli chcesz miec pelnie wrazen. Dali Ikon tez mogę Ci polecić, bo sam mam kino 5.1, ale wybrałem je głownie do muzyki.
 

idzipl

New member
Inny przedział cenowy tzn jaki ? Z tego co widzę to zestaw 5.1 Monitor Audio Bronze BX jest w cenie 7-8k, czylu teoretycznie mniej niż ten zestaw kolumn który podałem w pierwszym poście (9-10k).
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Inny przedział cenowy tzn jaki ? Z tego co widzę to zestaw 5.1 Monitor Audio Bronze BX jest w cenie 7-8k, czylu teoretycznie mniej niż ten zestaw kolumn który podałem w pierwszym poście (9-10k).
Podsumuj tez, proszę, bo zrobil się bałagan 16-18 tys na kolumny 5.1 z amplitunerem, ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry