Kino domowe, poszukiwania czas zacząć!

wnuku21

New member
Witam. Od jakiegoś już czasu poszukuję kina domowego, jednak nie potrafię się na nic zdecydować. Także tu pytanie do tych, którzy będą bardziej "ogarnięci" w tym temacie.

http:/ /obrazki.elektroda.pl/9264615500_ 1362845282. jpg -trzeba usunąć space ponieważ nie mogłem dodawać linków jeszcze

1. Lepiej kupić zestaw kina domowego, czy głośniki i amplituner osobno?
2.Pokój jest dość wysoki (3,15) i nie wiem czy głośniki ustawiać na podłodze, czy dokupić jeszcze do tego stojaki?


Jak na obrazku powyżej widać zestaw głośników 5.1. Głośniki powinny być dobrej jakości, najlepiej drewniane (dają lepszy dźwięk). Cena zestawu powinna ograniczyć się do około 3500 PLN.

Może też macie jakieś zestawy do polecenia w tej cenie, szukam szukam i znaleźć nie mogę :D

P.S. Na obrazku jest błąd - 3 miejsca na głośniki z tyłu (za kanapą), ofc wiem że centrum ma się znajdować przed telewizorem, ale też słyszałem że powinien być na wysokości mniej więcej uszu - jak to ustawić?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
tak, ten blad, central powinien byc pod lub nad telewizorem. Oczywiście zazwyczaj nie ma możliwości ustawienia centrala na wysokości uszu, dlatego można podniesc nieco wyżej telewizor

Ogolnie to układ do kina 5.1 masz OK. U Ciebie tylko drewniane. Sprawdzą się dużo lepiej, jak napisales. Nie martw się wysokoscia pokoju. Zazwyczaj zestaw skladany osobno sprawdza się lepiej od gotowca.

Napisz jeszcze ile % do filmow, gier,muzyki. Jeśli muzyka, to jaki rodzaj. Czyli cena 3500 na 5.1 z amplitunerem? Przeszukaj tez inne watki w tym dziale, jest mnóstwo podobnych. Zorientujesz się trochę na rynku.
 

wnuku21

New member
Tzn. forum już przeglądnąłem i nie wiedziałem czy akurat to pasuje do mojego pomieszczenia. Sklepy przeglądałem, ale nie potrafiłem się zdecydować - dlatego to moje zapytanie na forum.

Tak 3500 PLN na amplituner i głośniki - wiem że to nie jest dużo, ale w dzisiejszych czasach xD to i tak spore osiągnięcie.

85% - filmy i gry, 15% - muzyka
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym wybrał z: Amplitunery : Onkyo 579/515, Denon 1713, Yamaha 573/673. Kolumny Jamo 506, QQ5000, Obsidian 600, JBL LOFT.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Onkyo 515 w tym przedziale cenowym to bardzo dobra opcja. Jamo 506 mogą być, (choć ja bym był bardziej za QQ5000 lub Loft) do kina się nadadzą. Tylko pomyśl o subie. np. Jamo sub260. Najlepiej by było jakbyś sam posłuchał.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeśli zdecydowałbyś się na Lofty to jak najbardziej suba do kompletu SP 150. Suba Jamo 260 bym brał w przypadku Jamo 506.
 
Do góry