Kino domowe - porady dla nowicjusza

Korjaw

New member
Póki co trwa u mnie remont na nowym mieszkaniu, TV będzie dopiero kupowany, ale prawdopodobnie będę celować w 55oled804.

Teraz takie pytanie, co fajnie by współgrało z tym sprzętem, aby oglądanie filmów (zwłaszcza wieczorami) było jeszcze przyjemniejsze :) Dodam, że jakimś mega audiofilem nie jestem, więc bardziej bym szukał coś w dobrym stosunku cena/jakość, zwłaszcza że na remont pójdzie sporo kasy. Dołożyłbym do tego jakieś fajne głośniki, tylko totalnie nie wiem nawet co na rynku jest i co w ogóle jest praktyczne, dlatego proszę Was o pomoc :)

Miłego wieczoru :)
 

Korjaw

New member
Ściana na której będzie TV ma 2.5m szerokości. Pomieszczenie jest z aneksem kuchennym i ma prawie 20 m2. Z tymże prawdopodobnie kanapa przed TV będzie znajdować się w okolicach 1.5-2.5m. Z pewnością nie może to zabierać sporo miejsca, co do kwoty ciężko powiedzieć, dużo zależy od tego za ile będzie można dostać już coś sensownego, bo żeby było by było to też bezsensu jakieś badziewie totalne kupować.
 

mors111

Active member
Bez reklam
może jakiś dobry soundbar - mało miejsca , suba postawisz w kącie , bas będzie , surrandy bez przewodowe też może mieć do kina w małym pomieszczeniu jak znalazł , jeśli chcesz amplituner kinowy 5.1 to już trzeba więcej miejsca na przednie kolumny jak i miejsce na tylne z okablowaniem

sam musisz to ocenić

20m2 to dość małe pomieszczenie
 

Korjaw

New member
może jakiś dobry soundbar - mało miejsca , suba postawisz w kącie , bas będzie , surrandy bez przewodowe też może mieć do kina w małym pomieszczeniu jak znalazł , jeśli chcesz amplituner kinowy 5.1 to już trzeba więcej miejsca na przednie kolumny jak i miejsce na tylne z okablowaniem

sam musisz to ocenić

20m2 to dość małe pomieszczenie

No niestety małe pomieszczenie, dlatego szukam czegoś rozsądnego i by wymiary nie były jakieś spore. Tylko pytanie czy jak coś mniejszego damy czy efekt będzie w miarę zadowalający ?
Jakbyście mogli podać jakieś konkrety takich minimalistycznych rozwiązań, które robiłyby jakąś różnicę byłbym bardzo wdzięczny :)
 

gruby19

New member
A czy istotny wpływ na doznania dźwiękowe będzie miało takie ułożenie pokoju, że 1m na lewo od soundbara mam już ścianę, a na prawo jest otwarta przestrzeń na 5m? Jeżeli tak, to jak to rozwiązać? Audiofilem nie jestem, ale chciałbym uniknąc sytuacji, że jedna strona gra głośniej czy coś.. Oczywiście układu pomieszczenia nie zmienię.
 

Korjaw

New member
Podaj budżet bo belkę można kupić powiedzmy za 500zł i za 8000zł....

Ciężko powiedzieć, wszystko zależy od jakości w danym zakresie cenowym, jakąś wyczuloną osobę na detale nie jestem, więc za te 8k to myślę, że gruba przesada. Z kolei za 500 zł to przypuszczam, że jakaś lipa ? Wiadomo, że zawsze najlepiej jak najtaniej :) Dlatego szukam jakiegoś dobrego stosunku cena/jakość. Przyjmijmy zatem ok. 1-2k, co w tym zakresie cenowym jest i np jak bardzo odbiega od wyższej półki, jakie są różnice wtedy.
 

Korjaw

New member
Podgląd https://zapodaj.net/images/3cb874009c626.png jak obecnie został ustalony układ, pierwotnie tv miał być na ścianie tam gdzie jadalnia, jednak wydaję się, że taki układ będzie znacznie lepszy.

Z tego co czytałem soundbar średnio nadaje się do słuchania muzyki, a ta pewnie często przy okazji jakiś imprezek i w sumie nie tylko będzie puszczana, więc jakie by dać tutaj rozwiązanie ? Na duże głośniki raczej ciężka sprawa z głośnikami, więc coś kompaktowego jeśli już. Soundbar planowałbym na ścianie z tv jako wiszący też, ewentualnie na półce pod tv. Niżej będzie znajdować się kominek.
 
Do góry