kino domowe pomoc z wyborem

Konrad0416

New member
Witam .. mam taki mały problem. Obecnie posiadam Kino domowe Sony STR K670P 510W i przyszłości zamierzam zmienić.. I teraz się zastanawiam nad tym czy kupić najpierw same głośniki i później amplituner czy ogólnie cały zestaw( chodzi o sam amplituner + kolumny i sub) a stad taki dylemacik wszystko zależy od funduszu .. :p minimalny fundusz to około 1200 a max 2400. co byście doradzili jakis zestawik 5.1
 

Konrad0416

New member
Pokój nie duży hm jakieś 12 może 14 m2 ... lubię głośniej posłuchać muzyki z doobrym basem i obejrzeć film z dobrymi efektami myślę ze 50/50 do filmów i muzyki ... :d
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Już przy 14 mkw jakieś podłogówki powinny dać radę, przy mniejszym pomieszczeniu lepsze by były monitory. Z podłogówek w tej kwocie to może Quadral Quintas 5000, Jamo s506 + do tego ampli np. Yamaha 373, Denon 1513, Onkyo 506, Onkyo HT-R558 , HK 70/156/260. Przy tak małym metrażu z subem bym się wstrzymał.
 

Konrad0416

New member
w brew pozorom miejsca jest sporo i spokojnie można 5.1 wcisnąć :p raczej stereo nie wchodzi w grę .. :p krzysiek1980 dzięki za konkrety i jaki zestaw z tego co napisałeś byś złożył + jakiś dobry sub .??? < no nie sterty sub by się przydał bass musi być konkretny :p>
DeeBass hm masz możne jakieś konkretne na myśli sprzęty przy których warto się zainteresować ???
nie musi mieć nie wiadomo ile watów myślę ze 500-650 spokojnie wystarczy (chodzi o amplituner) w bloku nie mieszkam także spokojnie mogę sobie pozwolić na głośniejsze słuchanie muuzyki czy oglądanie filmów
ps . można wklejać linki z sklepów typu Media Markt czy jakiś inne z konkretnym sprzętem i cena .. ????
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z ampli bardziej muzykalne są Denon i HK, a typowo pod filmy Onkyo i Yamaha. To już byś musiał sobie posłuchać co ci się bardziej podoba. Co do kolumn to bym wolał QQ 5000. Suba zawsze możesz dokupić później, bo budżet nie pozwoli ci na kupno wszystkiego na raz, a nie ma sensu kupować najtańszego suba bo poza dudnieniem nic dobrego z tego nie będzie. Ja ci powiem że na moich 15 mkw bez suba mogłbym się obyć. Z frontów bas jest dość mocny i suba mam jedynie ustawionego na 1/3 mocy żeby jedynie delikatnie wspomagał kolumny. Najpierw zobacz jak to ci zagra na samych kolumnach a subwoofer zawsze zdążysz dokupić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Konrad0416

New member
a co sadzicie o zestawach :
Jamo S 426 HCS 3 + SUB 210
Wharfedale Vardus VR-300, VR-C1, VR-S1 , Wharfedale Vardus VR-300, VR-C1, VR-S
Pioneer S-ES3TB
Pure Acoustics Supernova 8, Pure Acoustics AV799 ,
Taga Harmony TAV-506
Amtech HTS-001
Prism Audio Odyssey M200
warto którymś się zainteresować . ???
 
Do góry