Kino domowe Pomoc w zakupie

HerbiSzubin

New member
Witam :) Mam pytanie gdy z chciałem zakupić kino domowe do salonu okolo 24m2 w granicach cenowych 10 tyś zł i tu Pytanie prośba o pomoc do was gdyż jestem zupełnie zielony w tym temacie a wiedza tych pracujących o doradzających w Media itd nie jest zbyt duza ;) więc nie wiem czy można na nich polegać :) Lubie posłuchać czasami głośne muzyki i chciałbym zeby był fajny basik :) Filmy PS3 i Cyfra głownie będą uzywane ale muzyka tez od czasu do czasu dlatego właśnie zalezy mi na rożnorodnosci :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Marantz 6006, Denon 3312, HK 460, Onkyo 809. Kolumny Roth Oli 40, Monitor audio MR6 lub droższe BX6, Klipsch RF 62, JBL Studio 190. Jeżeli by miał być jeszcze subwoofer to polecam coś z Velodyne np. EQ-MAX 10. Oczywiście masz tu trochę tańsze i droższe zestawy. Sam musisz coś dobrać. Jeśli chodzi o ceny to pytaj Blackninja, bo ma super upusty. Tu masz nawet fajny zestawik ONKYO TXNR 809 + Dali Zensor 7 dostawa lub WROCŁAW (2623916403) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale podaj proszę ile czasu % słuchasz muzyki a ile czasu ma być do filmów ?
Jaka to jest muzyka?
Ja myślałbym o jakości Denona 3312, Harmana 460, Marantza 6006
Co do kolumn :
JBL Cinema Pack, Dali Concept, Klipsch 62, MA RX
 

HerbiSzubin

New member
Słuchanie muzyki to tak wiesz od czasu do czasu lubie sobie cos puścić głośno i fajnie gdyby to dobrze brzmiało ale większośc bedzie pewnie po stronie filmy gry i cyfra ;)

Harman Kardon AVR-365 + BluRay 3D + JBL ES BigPack
Denon AVR-3313 + DBT-1713 + JBL STUDIO190 tylko tu jednak jest roznica 2 tyś i kolor nie ten potrzebuje cale czarne ;)
ONKYO TXNR 809 + Dali Zensor 7 i ten zestaw co podał krzysiek1980

Między tymi zestawami się zastanawiam i prosze o opinie co i jak , jak brzmia , jak sie filmy prezentuja i muzyka :) teraz używam logitechów z-906 i według mnie są dobre ale te zestawy które podałem to za taka cene chyba musza dobrze grać . Ogólnie jestem zielony w tym bo caly czas opierałem sie na logitechach najpierw z-5500 ale poszedl mi sub i wymienilem na z-906 ;)

Będe wdzieczny za Odp :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Odnośnie zestawu 1. Osobiście zamiast JBL ES bym brał coś z Roth, MA, Dali lub JBL ale Studio 190. Jak dla mnie seria ES to głównie pod KD a do muzyki lepsze będą w/w. Poza tym JBL ES 100 to bardzo duże kolumny i ciężkie do wysterowania przez wiele amplitunerów do KD. Nie musisz kupować suba w zestawie, możesz dokupić osobno a suby Velodyna są na prawdę extra. Pozostałe zestawy 2 i 3 jak najbardziej ok. Najlepiej jak byś odsłuchał kolumn, bo JBL mają trochę inną charakterystykę grania jak Roth, MA, Dali czy Klipsch. Każde z tych kolumn są dobre ale grają inaczej. Musisz zobaczyć co Ci bardziej przypadnie do gustu i które się dobrze zgrają z amplitunerem.
 

HerbiSzubin

New member
Z Valeydona to jaki sub proponujesz ?? I gdzie te JBL studio znajde bo znalazłem na razie dwa przednie a centralnego itylnich nie moge znaleść :/ i jaki Ampli z Blurayem 3d do tego :)

Edit :

Velodyne EQ-MAX 12 (EQMAX12)
Velodyne SPL 800 Ultra (SPL800 Ultra)
Velodyne EQ-MAX 15 (EQMAX15)

Takie suby znalazłem a z tymi głośnikami JBL Studio już rozumiem :)
Jak głośniki JBL Studio 190 z tym Subem z Velodyne beda grał bardzo dobrze w muzyce kinie i PS3 to moge poczekać i odłżyc troche więcej i kupic ten sub ;) do Tego jakiś Ampli jeszcze dobry w miare ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zpoe

New member
najważniejsze odsłuchaj to co masz na oku...ja na początku brałem pod uwagę JBL ES lub Studio a po odsłuchach skończyło się na Dali Zensor
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam :) Mam pytanie gdy z chciałem zakupić kino domowe do salonu okolo 24m2 w granicach cenowych 10 tyś zł i tu Pytanie prośba o pomoc do was gdyż jestem zupełnie zielony w tym temacie a wiedza tych pracujących o doradzających w Media itd nie jest zbyt duza ;) więc nie wiem czy można na nich polegać :) Lubie posłuchać czasami głośne muzyki i chciałbym zeby był fajny basik :) Filmy PS3 i Cyfra głownie będą uzywane ale muzyka tez od czasu do czasu dlatego właśnie zalezy mi na rożnorodnosci :)
U Ciebie:
Onkyo TX-NR809
blu 809
JBL Studio 190
JBL Studio 130
JBL Studio 120c
JBL Studio 150
i nie będzie wtedy, że moje stare kolumny grały lepiej :)
 

HerbiSzubin

New member
Odtwarzacz i Ampli dobre są ?? :)
mr6,mr2,mr centre i mrw10 a te głosniki ?? Bo wyczytałem gdzies na forum przed chwila ze do 24m2 kwadratowych pasuja idealnie ;) ogolnie patrzylem w Bdg gdzie mogłbym odsłuchać to nie mogłem nic znaleść ewentualnie Poznań zostaje bo jeszcze w miare blisko jest 100 km ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi o Velodyne to wydaje mi się że do 24 mkw to nawet EQ-MAX 10 starczy. To są dobre i mocne suby, no chyba że masz kasę i lubisz trzęsienie ziemi to możesz i MAX 12 brać. Co do kolumn czy ampli to nikt Ci tutaj nie powie "Bierz ten a tamtego nie bierz". Każdy z tych wymienionych ampli jak i zestawów kolumn to bardzo dobre sprzęty, ale i każde kolumny mają ciut inne brzmienie. Nie masz wyjścia i musisz iść na odsłuch. Jednemu bedzie się podobać zestawienie JBL Studio 190 z HK 460 a inni będą woleli Roth Oli 40 z Marantzem 6006. MA MR 6 to również świetne kolumny, aczkolwiek w Rotach mi się bardziej bas podobał, Dali Zensor też dobrze grają. Tylko Cię ratuje odsłuch i wybór wdł. własnych preferencji i gustu. Propozycje dostałeś, reszta już w Twoich rękach:) Powodzenia
 

HerbiSzubin

New member
Dzięki Wielkie Wszystkim za rady :) Tylko jeszcze mam jedno pytanie orientujecie sie gdzie można te zestawy odsłuchać albo sklep co ma wszystkie te zestawy na odsłuchu , Może być Poznań , Bydgoszcz , w ostatecznosci Gdańsk i Warszawa ;) No i jeszcze Łódz ewentualnie :p

Edit :

Dobra troche poszperałem w necie i znalazłem fajny salon w Pabianicach :) Q 21 :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Rozrzut masz zarąbisty:) W Warszawie myślę że trochę jest tych salonów np. Media-Centrum
al. Krakowska 244, musisz wygooglować resztę salonów. W Łodzi może będą mieli w : Audio Design - ul. Kościuszki 101, Benefit "Melancholia" - Tymienieckiego 25A, Top - HIFI - Kościuszki 49/51.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

HerbiSzubin

New member
Witam , troche plany sie pozmniełay i chyba bede robił mała sale kinową w pomieszczeniu 15m2 ( w załączniku zdjęcie mieszkania i planu tego pokoju ten po prawej ) W tej sali tylko Filmy i Granie na PS3 , Xbox 360 . To wtedy jaki zestaw do tego polecacie te same co poleciliście Mi wczesniej czy może jakieś inne ?? Natomiast w Salonie do TV tez przydałby sie jakiś zestaw głośników głownie do TV Cyfry HD i Muzyki :)

Z Góry Dziękuje za wszystkie porady :)
 

Attachments

  • 12432124_4.jpg
    12432124_4.jpg
    20,1 KB · Wyś: 61
Do góry