kino domowe, pomoc w wyborze

adrianozgr

New member
Witam,

niedawno zakupiłem mieszkanie i chciałbym wyposażyć sobie salon.Poszukuje kina domowego do LCDka. Właściwie to bardziej zależy mi na zestawie głośników 5.1 i aplituderze niż na kompletnym kinie domowym,ale nie wiem czy da sie cos poskładać takiego w tej cenie.Tak ogólnie sprzęcik ma fajnie i czysto grać.Zależy mi na dobrym basiku.
1. Czego zamierzam słuchać na sprzęcie: filmów czy muzyki? W jakich proporcjach.
- myślę że tak 40/60
2. Jakiej muzyki słucham?
- głównie Trance,ale też POP/Dance, RnB
3. Jakim pomieszczeniem dysponuję?
- 20 m.kw.
4. Kwotę jaką zamierzam przeznaczyć?
- 2000 PLN

Póki co upatrzyłem sobie SONY DAV-DZ860.

Coprawda jest to komletny zestawik ale bardzo fajnie się prezentuje. Co o nim sądzicie? A może polecicie mi coś innego? Proszę o opinie i porady. Z góry wielkie dzięki.Pozdrawiam
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Za 2000zł to już może kup prawdziwe kino a nie plastikowe pudełeczka sony :> Tu polecam zestaw Denon avr1306/dvd1740/eltaxy Universe, moim zdaniem najlepszy w tej cenie :>
 

adrianozgr

New member
A co powiecie na JAMO S 606 HCS 3 + SUB 200 i do tego jakiś amplituderek? Tylko nie wiem jeszcze jaki. Może ONKYO TX-SR506? Jakby to grało?
 

dzerni

New member
Tylko że kolega ma budżet 2000 PLN to najwyzej starczy na Jamo S 606 HCS + sub a gdzie amplituner...
Do 2000 PLN to chyba tylko plastiki, zerknij na cos panasa np. SC-PT860 koszt ok. 1400 PLN
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Skoro nie masz pojecia w temacie nie udzielaj rad innym :>
Za 2000 jest całkiem spory wybór ... sam zresztą najciekawszy w tym budżecie zestaw proponowałem 3 posty wyżej ...
 

adrianozgr

New member
dzerni napisał:
Tylko że kolega ma budżet 2000 PLN to najwyzej starczy na Jamo S 606 HCS + sub a gdzie amplituner...
Do 2000 PLN to chyba tylko plastiki, zerknij na cos panasa np. SC-PT860 koszt ok. 1400 PLN



:) zdaje sobie sprawę ze wyjdzie za to wszystko "ćiut" więcej niż 2000 PLN :) sam zestaw głośników JAMO S 606 HCS 3 + SUB 200 to koszt ok.2 000 a do tego dojdzie amplituder. Pytanie jaki. ONKYO TX-SR506 to koszt ok. 1000. W sumie gdzieś wyjdzie 3000 do tego kable...ale na tym to juz kompletnie sie nie znam. Ile bedzie kosztować okablowanie? Jeśli bedzie to zestawik warty tych pieniążków to myśle ze tak 3000-3500 mogę poświęcieć :) Pozdrawiam
 

adrianozgr

New member
darkmajin napisał:
jak niemasz kasy to dozbieraj plastiki to naprawde G....
lepiej kupic raz a dobrze , niemam racji ?


kaske mam :) myślałem tylko że taki zestawik Sonego będzie dobrze grał w takim nie wielkim pokoju...


Jaki amplituder do tych głośników Jamo wyrać? Jakie kable i ile będą kosztowały?
 

dzerni

New member
Pewnie że racja, ja sugerowałem się kwotą 2000 PLN podaną przez kolegę uznając ją jako max. Plastiki to żadne kino a kolumny Eltax polecane przez "mającego pojęcie" :grin: forumowicza to dopiero jakość ... Ja lada dzień mam zamiar zakupić Jamo S 606 HCS + Yamaszka RX-V563 czy wybór trafny to się okaże
 

darkmajin

Member
Bez reklam
cena kabli naprawde zalezy od ciebie jak chcesz srebrzone to troche cie to wyniesie :D mysle ze takie za 3-4 pln za metr ci wystarcza jakims audiofilem nie jestes ;)
 

adrianozgr

New member
dzerni napisał:
Pewnie że racja, ja sugerowałem się kwotą 2000 PLN podaną przez kolegę uznając ją jako max. Plastiki to żadne kino a kolumny Eltax polecane przez "mającego pojęcie" :grin: forumowicza to dopiero jakość ... Ja lada dzień mam zamiar zakupić Jamo S 606 HCS + Yamaszka RX-V563 czy wybór trafny to się okaże



w takim razie czekam na opinie :) i gratuluje zakupu. Powiedz mi jeszcze jakie kabelki kupiłeś do tego i ile to mniej wiecej kosztuje :)
 
Do góry