Kino domowe - pokój 21m2, budżet ok 3000zł

pilot-84

New member
Witajcie,

Chcę kupić zestaw kina domowego do salonu, w kwocie max do 3000zł.
Wymagania:
- 50% muzyka (różna: rock, "popularna", filmowa, koncerty)/ 30% filmy / 20% PS4
- Dobry dźwięk przy niskiej głośności
- Usługi sieciowe (większość muzyki zgromadzona na NAS)

Salon jak na rysunku: images77.fotosik.pl/190/16bb0c78799f16f7.png
Salon ok 21m2, otwarty na korytarz. Mam poprowadzone kable do głośników surround.

Pod uwagę biorę trochę lepszy niż najtańszy marketowy amplituner:
(ułożone w kolejności od najtańszego do najdroższego)
Yamaha RX-V479
Pioneer VSX-830
Denon X1200
Denon X2100 (ale trochę przekracza mój budżet, czy warto do niego dopłacać?)

Czy warto dokładać do tych droższych modeli?

Głośniki:
Używki:
Mission 753 (2 kolumny za około 1200zł) - stan bardzo dobry, delikatnie wciśnięte na trzech głośnikach "kopułki(?)" - nagrodzone EISA w 94roku, do tego kupiłbym pozostałe głośniki za jakieś śmieszne kwoty (budżet)
Celestion F2 (2 kolumny za około 600zł) + sub Tonsil Aktiv 200A (550zł) - wyglądają jak nówki, do tego pozostałe głośniki
Słuchałem obu i oba zestawy mi się podobają, ale o wiele lepiej na wyższych tonach grały Missiony.

Nówki:
Kruger&Matz Passion 5.0 - komplet za ok. 1500zł (słuchałem i wydają się grać ok)
Taga Harmony TAV 606v3 - komplet za ok. 1100zł (nie słuchałem ich, aczkolwiek nie podobają mi się wizualnie)

Co sądzicie o takim wyborze?

Pozdrawiam,
Damian

[edit]
Rozważam też szarpnięcie się na kwotę 3800zł i zakup następującego zestawu:
RX-V479 + Indiana Line Nota 555. Warto wybrać najtańszy z podanych wyżej amplitunerów, dołożyć 800zł i wziąć nowe Indiana Line?
 
Ostatnia edycja:

pilot-84

New member
Kupiłem w końcu zestaw 5.0 Tannoy Mercury V4i + V1i + VCi oraz amplituner Onkyo NR545.
Tannoy'e były w bardzo dobrej cenie, odsluchałem je razem z Indiana Line Nota, obydwa grały jak dla mnie bardzo dobrze, przy czym Tannoy przy wysokich częstotliwościach jest wyraźniejszy, ostrzejszy. Indiana grała bardziej "aksamitnie" w tym zakresie.
 

grzechu35

New member
Kupiłem w końcu zestaw 5.0 Tannoy Mercury V4i + V1i + VCi oraz amplituner Onkyo NR545.
Tannoy'e były w bardzo dobrej cenie, odsluchałem je razem z Indiana Line Nota, obydwa grały jak dla mnie bardzo dobrze, przy czym Tannoy przy wysokich częstotliwościach jest wyraźniejszy, ostrzejszy. Indiana grała bardziej "aksamitnie" w tym zakresie.
Też mam zamiar kupić taki zestaw głośników i podobny amplituner,pokój mam podobnych rozmiarów,może napiszesz jakie wrażenia przy odsłuchu i jaka to "bardzo dobra cena"?
 

pilot-84

New member
Jestem mega zadowolony z zestawu i tego jak gra. Można powiedzieć że przechodzę to samo co wiele lat temu po zmianie taniej mp3 Philipsa na iPoda Click-wheel. Zupełnie inna muzyka. Co do KD - włączyłem Incepcję na Bluray - ciary przechodzą. Wcześniej myślałem o dokupieniu w przyszłości suba, ale już wiem że jest niepotrzebny.

Onkyo - działa jak należy, radio internetowe śmiga, da się je obsłużyć bez włączania tv. Muzyki z NAS jeszcze nie testowałem.
 

grzechu35

New member
Mam nadzieję że sprosta też moim oczekiwaniom.Też myślę od dokupieniu suba do tego zestawu. Jaka Była cena głośników? Jak działa połączenie bluetoth,są jakieś problemy?
 

pilot-84

New member
Zestaw Tannoy'ów miałem w cenie Indiana Line Nota 555. V4i z ekspozycji, centralny i satelity fabrycznie zapakowane, więc deal całkiem dobry.
Bluetooth działa jak należy. Suba do tego kina nie trzeba kupować, naprawdę :)

Fotka z salonu po zainstalowaniu:
519be0fcc6b16dc004ab5d24c8ad3f32.jpg

Jeszcze muszę kupić nowy kabel do satelit, w trakcie remontu mieszkania położyłem jakiś ale okazuje się że to 2x0.75 - trochę mało. Poza tym surroundy pójdą w zupelnie inne miejsce niż planowałem - pod sufit na tylnej scianie salonu.
 

pilot-84

New member
Pewnie, zależy jakie ma ktoś wymagania. Ale wg mnie dźwięk schodzi bardzo nisko i jest epicki :) Czuję się jak w dobrym kinie. W każdym razie każdemu proponuję najpierw sprawdzić u siebie jak to gra bez suba, a potem najwyżej dokupić.
 

sentyzibi

Well-known member
Wątpię aby te kolumny zastąpiły suba w kinie

Dokładnie tak, masz rację. Sam mam Tannoy'e Mercury V4, a pokój nawet nieco mniejszy ( ale też otwarty na aneks ) i też byłem przekonany, że nie potrzebuję suba... do czasu, gdy z ciekawości postanowiłem wypróbować konfigurację ze subwooferem. Najpierw pożyczyłem, ale zaraz kupiłem, bo stwierdziłem, że byłem w błędzie i jest jednak potrzebny. Faktycznie do słuchania muzyki jest zbędny, zwłaszcza już po wygrzaniu kolumn, jednak do kina ( filmy, koncerty ) obowiązkowy.
Pozdrawiam.
 
Do góry