Kino domowe pod xbox360 i nie tylko.

kondi24

New member
Witam!
Mam zamiar kupić kino domowe. Mam na ten cel niedużą kwotę(900zł). Mam teraz podłączone do telewizora głośniki Creative Inspire P5800 przez chinche(głośnika centralny niestety nie gra). Jakość dźwięku wydaje mi się zbyt słaba i nie mam pilota co jest bardzo nie wygodne, dlatego szukam jakiegoś fajnego sprzętu który by mnie zadowolił. Będę na nim grał, oglądał filmy i czasem słuchał jakiejś muzyki.
Mam na oku JVC TH-G60.
Czy to dobry wybór?
Jak mógłbym to podłączyć pod tv? Wejścia hdmi mam już zajęte(xbox + PC), zostaje chyba komponent, a dźwięk to chyba przez chinche musze bo nie mam wyjścia optycznego w tv. Tylko jaka będzie jakość dźwięku? I jak podłączyć x360 tak żeby był dźwięk przestrzenny?
Będzie lepiej to grało niż na moich creativach?? Bo jeżeli nie to chyba zrezygnuje.
Jak znacie jakiś inny fajny zestaw zestaw lub macie jakiś pomysł lub sugestie to piszcie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że będzie extra po komponencie.
Dźwięk będziesz miał z kina.
Jaka wielkość pokoju ?
O ceny dla niebieskich pytaj na priw.
 

kondi24

New member
No to spoko, że po komponencie będzie dobrze. A będzie się to kino dało podłączyć pod TV przez chinche tak żebym miał dźwięk z kina jak oglądam tv?
I jak wygląda sprawa z podłączeniem pod to konsoli(słyszałem, że jakiś adapter trzeba kupować)??
 

kondi24

New member
Aha, czyli jest w kinie wejście na chinche. Tylko, że jak tak podłącze to chyba nie będzie dźwięku przestrzennego z konsoli, tylko kino będzie sztucznie rozdzielało sygnał stereo. Mylę się czy nie??? pokój mam 12m2. Czy jakość dźwięku będzie będzie dużo lepsza niż na moich dotychczasowych głośnikach?

Tak sobie teraz myślę czy jakbym rozszerzył mój skromny budżet do 1400zł to czy mógłbym sobie sprawić jakieś fajne kolumny w drewnie+amplituner. Dało by się coś wymyślić. Opłaca się dokładać kase???
 
Ostatnia edycja:

kondi24

New member
Zmieniłem trochę plany kupiłem okazyjnie nowy amplituner Onkyo TX-SR507. Stwierdziłem, że jak już wydaje pieniądze to złoże coś porządniejszego. Wydałem na niego 1099zł. Teraz pozostaje sprawa głośników. Kupie je co prawda dopiero za miesiąc ale rozglądam się już za czymś. Mam na oku KODA F51 v2. Ogólnie podobno całkiem niezłe i co najważniejsze tanie, a Koda podobno nie najgorsza firma, a może lepiej coś innego?
 
Do góry