Kino domowe po mojemu - poproszę o opinie/uwagi

M@riusz

Member
-> rafa@rafa

Witaj, na tą chwilę wygrzewam na stereo ( pod komputer podłączony mam Technics SA-V700 + Korektor SH-GE70 + kolumny od wierzy Technicsa 1070 - miłość z dzieciństwa :))
Jak na QA słychać jak korektor kaleczy dźwięk :) - szok

System będzie będzie w 90% kino/koncerty

W przyszłości buduję system stereo, zacznę od Monitor Audio RX2 lub Paradigm Studio 20
dodatkowo może REL T5 - do tego elektronika - ale to przyszłość :]

Dam znać co się dzieję w kinie - jak tylko dostanę apli, dodatkowo odpowiednie standy - czyli trochę
pracy pozostało.

Bas - dla mnie 100% satysfakcji - wolę szybszy niż głęboki - upodobanie

Serdecznie Pozdrawiam
Mariusz
 

M@riusz

Member
Witam Wszystkich !
Moje kilkumiesięczne poszukiwania kina wg mojego przepisu dobiegają końca :),
przyznam że znalazłem to czego szukałem, a oglądanie filmy, słuchanie muzyki = wielki uśmiech mój i żony :)

Ale po kolei w skrócie co się dziaje i co otrzymałem :
1. Wybór kolum QA 5.1, w skrócie ( z Pioneer 922) :
- system fajnie zgrał się tj. angielskie brzmienie ( piękne średnie, przestrzeń ) + Pioneer ( konkretne brzmienie bez owijania, lekki kontur ) = bardzo ciekawa neutralność
- dźwięk jest akurat na 25m^2, potrafi zagrać bardzo delikatnie muskając muzykę, jednak tak być mocno jest mocno , jednak system nie burzy ścian
( tak ma być)
- ciągle jestem pod wrażeniem suba, bas taki jak powinien być, nie lejący po nogach, jednak odpowiednio kontrolowany i szybki - super
- dzwięk bez problemu odrywa się od głośników, dźwięki poprostu fruwają po salonie- tu na plus - bardzo miłe zaskoczenie ( coś oglądałem na Nat. Geog. przez efekty 5.1 aż w głowie się zakręciło :), a gdy oglądałem film gdzie była burza żona była przekonana że to na zewnątrz i wiele innych ciekawych zdarzeń )
- bardzo miło słuchać tło muzyczne ( długa kalibracja :)) - tak jakby inny system grał zza telewizora
- i wiele wiele innych bardzo pozytywnych doznań

Technicznie :
- szukanie odpowiedniego pod siebie skalibrowanego systemu - dluga droga
- dużo czasu zajęło mi wykonanie standów wg projektu ( fronty + centralny ) - ale udało się
- odpowiednie okablowanie - trochę się naczytałem/naszukałem, jednak nie mają mega wpływu na dźwięk, przede wszystkim pojawi się porządek na scenie/przestrzeni ( Front/Cent Qed Ruby, tył Qed Classic 79 )
- Kalibracja dzwięku, długa i męcząca ( zwłaszcza żonę) ile można słuchać syczenia :), dodam że kalibrowałem auto jednak bardzo zmodyfikowałem ( centralny jest inaczej skalibrowany niż fronty - warto się pobawić, bardzo ciekawe efekty)
- Jeżeli obraz przepuściłem przez Ampli - degradacja obrazu ( duża różnica na moim Panasonic AS800 nie niekorzyść)
- odpowiednie podwieszenie tyłu ( niestandardowe rozwiązanie półek ) - dużo czasu poświęconego

Ogólnie dużo czasu energii poświęciłem na budowanie systemu - ale efekt osiągnąłem jaki chciałem - może trochę więcej :)

Podsumowując :
Kiedyś słuchałem w MM kina Bose ( nie wiem jaki model, ale coś ok 8kzł) byłem pod wrażeniem - teraz gdy byłem i słuchałem ponownie - to już nie tak klasa brzmienia ( nie ta : masa dźwięku, neutralność, przestrzeń3D - dźwięk nie odrywał się od satelit itp), inne systemy - szkoda słuchu ( jednak inny przedział cenowy)
To chyba wszystko.

Życzę wszystkim aby znaleźli to czego szukają w dźwięku KD, należy pamiętać że to trochę pracy - bardzo łatwo wydać kupę kasy i nie być zadowolonym

Pozdrawiam
Mariusz
 
Do góry