Kino domowe Panasonic - który model?

darcun

New member
Bez reklam
Witam! Proszę o pomoc w wyborze kina domowego m-ki Panasonik.
Zdecydowałem się na Panasonica,ponieważ posiadam telewizor 42PV80P.
Ze względu na system Viera Link wskazane jest kompletowanie wyposażenia z firmy Panasonic (w/g mojej skromnej wiedzy).Wychodząc z tego założenia nieco się pospieszyłem i zakupiłem DVD-S54.
Planowane kino będzie wykorzystywane głównie do oglądania filmów(do muzyki sporadycznie).
Pokój o pow. 18m.kw.telewizor stoi na stoliku, wolne miejsce z lewej strony tv ca 30cm i z prawej strony również 30cm.
Wstępnie wybrałem: SC-PT465 - cena w/g Skąpca ca 750zł
SC-PT560 - " " ca 1050zł
SC-PT860 - " " ca 1300zł
Wyboru powyższego dokonałem w oparciu o opinie z niniejszego Forum.
Liczę na pomoc w wyborze odpowiedniego "kina".
Inne propozycje też będą mile widziane.
Pozdrawiam! :eek:k:
 

darcun

New member
Bez reklam
Jest jeszcze możliwość dołożenia kasy i ewentualnie zakup kina Panasonic SC-BT100 ( cena od 2264zł). Na forum wyczytałem,że w modelu tym między innymi brak jest w menu ekranowym jęz.polskiego.Jest też możliwość rozbudowy do systemu 5.1- kanałowego lub 7.1-kanałowego.
Może to byłby dobry wybór,chociaż sporo droższy od wyżej wymienionych?
Ewentualnie jeszcze inny model Panasonica?
Chwytam się różnych propozycji,ponieważ nie mam pojęcia co wybrać.
blackninja- zerknij okiem na moje wypociny.Może mi coś doradzisz(kasa ca 2000zł).
 
Ostatnia edycja:

zakk

New member
Witam,

moim zdaniem, jeżeli dysponujesz kwotą ok. 2 tys. zł, odpuść sobie model SC-PT465. Testowałem go w markecie i muszę stwierdzić, że kiepski oferuje dźwięk. Ponadto klapka odtwarzacza sprawia wrażenie bardzo delikatnej, a wejście USB umieszczone jest zbyt nisko. W sumie szkoda, bo również chciałem mieć kino i TV jednej firmy (mam LCD Panasonic LX70). Oleję chyba viera link i kupię JVC TH-G60.

Pozdrawiam, Zakk
 

Wafel69

New member
Gorąco polecam SC-PT860.
Mam od 3 miesięcy, do tego 32lx70P i jakość dzwięku w filmach DVD mnie powala na kolanach. Oczywiscie nie jestem audiofilem. Pokój niewielki. Około 20m2. Viera-link fajnie działa. Naprawdę warto. Naped czyta wszytskie płytki. Nie mam z nim problemu. Jedyny minus tego kina to ze nie mozna zmienic liter w napisach na DIVIXIE. Trochę są jakieś koślawe ale da się przyzwyczaić.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
też polecam SC-PT860 ew SC-PT560 , a już napewno sie nie opłaca SC-BT100, lepiej kupic jeden z powyższych i kiedyś w przyszłości zmienic dvd na BlueRay i zostaja ci 4 stojące kolumny.


Innym wyjściem (nad którym sam mysle) skoro masz już dvd jest zakup amplitunera i kolumn drewnianych i też da rade się zmieścić w 1400zł, kolumny moa być tańsze na początek a kiedyś ymien9isz głośniki na lepsze.; żostaje jeszcze problem amplitunera, tutaj niestety nie pomoge bo sie nie znam, ale chcac w przyszłości podpiąć blue ray warto by miał dolby trueHD i inne te bajey
 

darcun

New member
Bez reklam
W tej chwili skłaniam się do zestawu polecanego przez kol.Wafel69 i J-B
t.j.SC-PT860.
Bardzo proszę o opinie i uwagi osoby,które posiadają ten zestaw w domu, oraz i inne osoby posiadające wiedzę na powyższy temat.
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ponieważ piszecie między innymi o SC-PT860, mam pytanie na jego temat - ma on czujnik/mikrofon do automatycznego konfigurowania poziomu natężenia dźwięku w każdym z głośników. Ciekaw jestem czy komuś udało się ocenić działanie i przydatność tej funkcji.

Pozdrowienia!
 

huub

New member
Witam. Podłączę się do tematu.
Kupiłem telewizor plazmowy TH-42PV80, a teraz zamierzam dokupić zestaw kina domowego SC-PT465. Wykorzystywał go będę głównie do oglądania telewizji, filmów. Mam jednak kilka pytań:
1. Czy do pokoju o powierzchni 17,5 m2 nie będzie on za słaby?
2. Chcąc podłączyć laptopa do telewizora przez złącze D-sub w jaki sposób będę musiał podłączyć dźwięk (w laptopie nie posiadam HDMI, a dźwięk będę wysyłał przez minijacka)?
3. Czy w tym odtwarzaczu/amplitunerze jest wejście line in - minijack, tak bym mógł podłączyć np: odtwarzacz mp3 (nie Ipod)?
4. Czy będę mógł podłączyć do tego zestawu jednocześnie kilka innych urządzeń, np: cyfrowy dekoder Polsatu, konsolę Playstation 2, odtwarzacz BluRay?
5. Jeżeli będę musiał podłączyć w/w urządzenia do Tv - to co wtedy z dźwiękiem. Czy będzie on przesyłany na głośniki z zestawu kina domowego?
6. Czy oglądając telewizję przez dekoder polsatu (podłączony przez Euro) dźwięk będzie przesyłany na wszystkie 5 głośników?
7. Jaka jest długość kabla do tylnej satelity?
8. Posiadając ten zestaw możliwe jest używanie tylko jednego pilota, czy pilot do telewizora i pilot do odtwarzacza posiadają inne funkcje niemożliwe do włączenia tylko jednym?

Z góry dziękuję za odpowiedzi na w/w pytania i pozdrawiam.
 

darcun

New member
Bez reklam
DVD-S54 w porównaniu do DVD z kina SC-PT860

Mam jescze jedno pytanie związane z kinem Panasonic SC-PT860.
Kupując plazmę 42PV80P kupiłem również odtwarzacz DVD -S54(chyba się pośpieszyłem).Teraz jestem prawie zdecydowany na zakup kina SC-PT860.
Pytanie:Czy odtwarzacz DVD wchodzący w skład kina wyprodukowany wcześniej odstaje technicznie od wyprodukowanego później odtwarzacza
DVD-S54?
Czy zakupiony wcześniej DVD-S54 przy zakupie w/w kina trzeba będzie odłożyć na półkę?
 

mexxmen30

New member
Ja uzytkuje 860 od jakiegos niecałego miesiaca, powiem ze dzwiek jest bardzo dobry jak na plastikowe kolumny, a bas to juz inna bajka cos pieknego mocny i wyrazny a to dzieki membramie z bambusa samo kino tez sie ładnie prezentuje w kompozycji z TV panasa, jedno co mnie rozczarowało ze ten model nie czyta płyt z filmami w formacie FULL HD tylko konwerteruje odraz do tego formatu ale powiem ze mi to akorat nie przeszkadza bo obraz i dzwiek jest bardzo dobrej jakosci wiec polecam


a i jeszcze jedno dziwne kostki z kabli do kolumn wiec zamiast cioac gdzies po srodku lepiej odpiac je od kolumn i przedozyc
 

huub

New member
A czy ktoś odpowie na moje pytania?
Czy w pt860 jest wyjście AUX, do podłączenia odtwarzacza mp3, czy dźwięk jest rozprowadzany na 5 kolumn?
Oglądając telewizję dźwięk leci z 5 kolumn czy tylko z 2?
 

mexxmen30

New member
Jest AUX i USB i iPod i dzwiek u mnie leci na 6 głosnikach ale bywaja utwory (zalezy to chyba od jakosci lub zrodła) ze leci tylko na 2 głosnikach
 

huub

New member
a nie da się wymusić aby sygnał 2.0 z tv wyprowadzany był na 5.1? coś jak tryb matrix, czy jak to się tam nazywa
 

Wafel69

New member
Odp

Samo kino chyba nie rozbije, chyba ze jak podłączysz dekoder tv cyfrowej to jakoś sztucznie rozbije, ale raczej nie.
Zresztą dzwięk stereo rozbity na 5 kolumn nie da się słuchac.
 

mexxmen30

New member
Wafel69 wsadziłem ta płyte FULL HD do kompa wypisal mi ze potrzebuje taki i taki program nawet napisane na opakowaniu z płyty jest z kad go pobrac i po zainstalowaniu płytka noramlnie leci na kompie.....podłaczasz kompa pod TV i juz
 

bagiennik

New member
Bez reklam
A czy w tej cenie nie lepiej kupić jakiegoś prawdziwego budżetowego kina domowego niż zadowalać sie tandetną plastikową namiastką ?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
huub napisał:
a nie da się wymusić aby sygnał 2.0 z tv wyprowadzany był na 5.1? coś jak tryb matrix, czy jak to się tam nazywa

jesli sprzet posiada wbudowanw dekodery np dolby pro logic II, a ten panaspnic na pewno go ma, to dzwiek np. stereo, dzieki temu dekoderowi, zostanie przeslany do wszystkich glosnikach. Jednak jakosciowo i tak bedzie gorzej niz film nagrany np w dolby digital
 
Do góry