Kino domowe ok. 5500-6000zł

Topik27

New member
Witam

Od dłuższego czasu rozglądam się za kinem do swojego mieszkania:
pokój w bloku ok. 22m2
muzyka (60%)/film (40%)
muzyka raczej dynamiczna - trochę elektroniki, pop, rock, również instrumentalna i filmowa

Po przewertowaniu forum zdecydowałem się na Onkyo 608 (raczej bezkonkurencyjny w przedziale cenowym) teraz szukam do tego zestawu (oki co bez suba) 5.0, pewnie będą to Klipsche. Do tego metrażu zapewne set zbudowany na F2. Odsłuchałem F1 i szczerze byłem pod wrażeniem dynamiki i niezłego basu (faktycznie wycofana średnica), myślę zatem że F2 powinny być tylko lepsze.
Ostatnio zwróciłem również uwage na Monitor Audio M4/6, niestety ciężko z odsluchem w Wawie Monitor Audio. Czy bedą grały podobnie/lepiej od F2?

Panowie może coś doradzicie poza Klipschami i Monitor Audio do moich wymagań i warunków mieszkaniowych.

Miałbym też prośbę do Blackninja o ofertkę na priv dla zestawu Onkyo 608 i Klipsch F2 set ( z centralnym C2).

Dzieki za opinie, sugestie i rady.

Pozdro.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Topik27 odsłuchaj jeszcze Onkyo 807 i HK 360 i Klipscha F3/C2/B2 Ampli Onkyo 2800zł a HK koło 2950zł i zestaw kolumn około 3200zł do twoich preferencji 60% muzyka 40% film będziesz bardzo zadowolony to bardziej muzykalne amplitunery i w kinie tez się super spisują.
 

Topik27

New member
Też myślałem nad F3, ale szczerze to wydają mi się za duże do pokoju 22m2 tym bardziej wo bloku, a dodatkowo musiałbym stoczyć walkę z dyrektorem zarządzającym naszą rodzinką - czyli szanowna małżonką ze wzgledu na gabaryty F3 (F2 komponuja się na styk w pokoju).
 

damian820927

New member
Bez reklam
F3 to kawał kolumny ale muzycznie nie będą za duże, będziesz zadowolony. Najlepiej je odsłuchaj F2 i F3 jak nie usłyszysz różnicy to kup F2...
 

killpit

New member
W muzyce fajnie grają Tannoye Mercury V nie duże a jakość w porównaniu z Klipschami dużo lepsza.
Odsłuchiwałem w MM.Gdańsk z Onkyo 608 i odsłuchując zamurowały mnie naprawdę świetne głośniki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
F3 przygniecie Cię jakością dynamiki , wystarczy jak chwilę odsłuchasz i będziesz zachwycony. A w kinie z Onkyo 606 masz gwarancję że sam będziesz się bał oglądać np horror.
Strach zagląda wówczas Ci przez ramię , brrrrrrrr.....
 

Topik27

New member
Panowie dzięki za wypowiedzi, ostatecznie wybór padł na 608 i F2, gabaryty idealnie pasują do mieszkania (F3 ciut za duże).
Zamówienie złożone u Blackninja.

Pozdr.
 
Do góry