Kino domowe ok 4k zł

larrycom

New member
Witam serdecznie :cool:
To mój pierwszy post na tym forum, choć czytam Was już przeszło rok. Moją przygodę z tym forum rozpoczałem w listopadzie zeszłego roku i dzieki radom z tego forum stałem się szczęśliwym posiadaczem LCD Samsunga 32N71. Nie musiałem się rejestrować bo w topicu była bardzo zywa dyskusja i wyczerpała ona wszystkie moje wątpliwości.
Minął rok i rozpoczałem poszukiwania zestawu kina domowego by uzupełnić mój zestaw ( tzn rok gromadzenia środków) udało mi się zebrać około 4k i tą sumę chciałbym przeznaczyć na zakup zestawu kina domowego. Jako że nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości, jak też żestaw kina domowego jest już sprawą indywidualną, postanowiłem dołączyć się do Waszego wspaniałego grona :)
Wymagania które stawiam przed zestawem :
1 muzyka:kd 50%/50% - a nawet drobna przewaga muzyki - to jest główny problem, gdyż nie spotkałem zestawu dobranego pod takim kątem, ani wyjaśnień jak dobrać taki zestaw.
2 pokój~18 m2- i tu kolejne zastrzeżenie bo pokój ma 5,5x3,3, kino domowe będzie rozstawione w w jednej połówce pokoju i tak że nie bedzie obejować połowy pokoju, czyli pomiędzy głośnikiem przedni a tylnym nie bedzie ściany ( no troche to skomplikowane ;) ) - może to mieć znaczenie przy rozchodzeniu się muzyki ( może? )
3 tylne głośnmiki muszą być przymocowane do ściany
4 muzyka to rock/metal - ponoć to ma znaczenie
5 czy potrzeuje 5.1 czy wystarczy 5.0 ? a może najpierw 5.0 z kandydatem na sba do zakupu później ?
6 ampli które do tej pory sprawiły na mnie bardzo dobre wrażenie ( jestem laikiem, wręcz z zielonym listkiem więc prosze każdego o wyprostowanie jeśli sie mylę) :
Yamaha 661
Onkyo 604
czy którys z nich jest rzeczywiście świetny do audio ?
7 ważne jest by zestaw, a zwlaszcza ampli/dvd był jak najnowszy, jestem nawet w stanie doplacic kilka stówek więcej byle to był zestaw na lata :D
8 czy wielkość/moc kolumn jest zalezna od wielkości pomieszczenia ?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i przepraszam jeżeli gdzieś błysnąłem brakiem wiedzy :)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
larrycom napisał:
1 muzyka:kd 50%/50% - a nawet drobna przewaga muzyki - to jest główny problem, gdyż nie spotkałem zestawu dobranego pod takim kątem, ani wyjaśnień jak dobrać taki zestaw.
Czyli czysty kompromis pomiędzy kinem, a muzyką. :)

larrycom napisał:
2 pokój~18 m2- i tu kolejne zastrzeżenie bo pokój ma 5,5x3,3, kino domowe będzie rozstawione w w jednej połówce pokoju i tak że nie bedzie obejować połowy pokoju, czyli pomiędzy głośnikiem przedni a tylnym nie bedzie ściany ( no troche to skomplikowane :wink: ) - może to mieć znaczenie przy rozchodzeniu się muzyki ( może? )
Tutaj musisz się dookreślić, gdyż nie jest dla mnie do końca jasne, co znaczy, że między głośnikiem przednim, a tylnym nie ma ściany. Podejrzewam, że masz na myśli taki przypadek, jakbyś wziął typową kartkę papieru, ułożył ją pionowo, a następnie ustawił kino w lewej lub prawej części w ten sposób, że fronty byłyby na górze, a suroundy na dole. Inaczej mówiąc jedna para głośników: przedni i tylny będzie stała przy krótszej ścianie pokoju, a druga przy wirtualnej ścianie dzielącej pokój na dwie części.

larrycom napisał:
3 tylne głośnmiki muszą być przymocowane do ściany
Trzy tylne? Dlaczego trzy? Chcesz przecież kino 5.0 lub 5.1?

larrycom napisał:
4 muzyka to rock/metal - ponoć to ma znaczenie
W pewnym sensie ma.

larrycom napisał:
5 czy potrzeuje 5.1 czy wystarczy 5.0 ? a może najpierw 5.0 z kandydatem na sba do zakupu później ?
Nawet jeżeli głośniki zajmą połowę pomieszczenia, to i tak, pośrednio, nagłośnią całe. Przy 18 m2 sub jest jak najbardziew skazany, ale możesz się z jego zakupem nieco wstrzymać.

larrycom napisał:
6 ampli które do tej pory sprawiły na mnie bardzo dobre wrażenie ( jestem laikiem, wręcz z zielonym listkiem więc prosze każdego o wyprostowanie jeśli sie mylę) :
Yamaha 661
Onkyo 604
czy którys z nich jest rzeczywiście świetny do audio ?
Dobry wybór. Jednakże musisz wziąć pod uwagę następujące fakty. Wg wielu opinii Yamaha nie najlepiej radzi sobie w stereo. Onkyo jest tu bardziej preferowane. I chyba z czystym sumieniem mógłbyś je wybrać. Osobiście jednak uważam, że Yamaha 661 wcale źle w stereo sobie nie radzi (jak na amplituner). Jednocześnie jej ostre brzmienie może Ci się akurat spodobać. W kinei jest za to naprawdę świetna.

larrycom napisał:
7 ważne jest by zestaw, a zwlaszcza ampli/dvd był jak najnowszy, jestem nawet w stanie doplacic kilka stówek więcej byle to był zestaw na lata :grin:
Tutaj naprowadziłbym Cię na Onkyo, ale koniecznie nowszy model 605. Posiada on nowe dekodery HD, więc będzie z pewnością bardziej przyszłościowy. Pod tym względem w tej klasie cenowej 605 nie ma konkurencji.

larrycom napisał:
8 czy wielkość/moc kolumn jest zalezna od wielkości pomieszczenia ?
Tak. Ale to po części dobra dla Ciebie wiadomość. Myślę, że dobrymi kandydatami byłyby zestawy Quadlal Quintas lub Jamo 606.

ArtS :)
 

emeryt21

New member
Ja rowniez chcialbym przylaczyc sie do pytania mego poprzednika.Dla mnie jednak muzyka nie jest az tak wazna a jesli tak to symfoniczna,country music i troche lat 50-tych i 60-tych.Kupilem niedawno Telewizor Sharp LC-46XL2E i mysle o antenie satelitarnej.Nie moge sie jednak zdecydowac czy "n" czy "cyfra+".Chcialbym ogladac programy high definition przede wszystkim "przyrodnicze" i od czasu do czasu filmy,za sportem nie przepadam,nie znam sie na tym i nigdy nie bylem kibicem.
Moj pokoj "telewizyjny" ma wymiary 5,5x4,5 m.
Bede wdzieczny jesli ktos cos mi doradzi,finansowo nie jestem specjalnie ograniczony,ale nie chcialbym niepotrzebnie wydawac pieniedzy.Limit przyjety przez mego przedmowce wydaje mi sie rozsadny.:) :confused:

W t.zw "miedzyczasie" wlaczyl sie ArtS007 i dal odpowiedz na moje pytanie.Jesli moglbys uzupelnic je dodajac pasujacy do Onkyo 605 DVDplayer to bylbym w siodmym niebie,ze ktos podjal za mnie ta trudna decyzje.:)
 

DeMeQ

New member
Ja tez chciałbym sie podłączyc do tematu i poprosic o radę. Juz wybralem TV Sony KDL-52x3500, PS3 jako odtwarzacz dvd i blu-ray. Teraz mam problem z wyborem kina domowego(ampli+glosniki) do tego zestawu. Mam na nie około 3000zł. Z tego co wyczytalem na tym forum to najlepsze beda Jamo 606 hcs 3 +sub200 oraz ampli Onkyo TX-SR505E. Prosze Was o opinie o takim zestawie i ewentualne propozycje zmian. Pokój ma 4m x 4,60m. Pozdro;)
 

larrycom

New member
ArtS007 napisał:
Czyli czysty kompromis pomiędzy kinem, a muzyką. :)


Tutaj musisz się dookreślić, gdyż nie jest dla mnie do końca jasne, co znaczy, że między głośnikiem przednim, a tylnym nie ma ściany. Podejrzewam, że masz na myśli taki przypadek, jakbyś wziął typową kartkę papieru, ułożył ją pionowo, a następnie ustawił kino w lewej lub prawej części w ten sposób, że fronty byłyby na górze, a suroundy na dole. Inaczej mówiąc jedna para głośników: przedni i tylny będzie stała przy krótszej ścianie pokoju, a druga przy wirtualnej ścianie dzielącej pokój na dwie części.


Trzy tylne? Dlaczego trzy? Chcesz przecież kino 5.0 lub 5.1?


W pewnym sensie ma.


Nawet jeżeli głośniki zajmą połowę pomieszczenia, to i tak, pośrednio, nagłośnią całe. Przy 18 m2 sub jest jak najbardziew skazany, ale możesz się z jego zakupem nieco wstrzymać.


Dobry wybór. Jednakże musisz wziąć pod uwagę następujące fakty. Wg wielu opinii Yamaha nie najlepiej radzi sobie w stereo. Onkyo jest tu bardziej preferowane. I chyba z czystym sumieniem mógłbyś je wybrać. Osobiście jednak uważam, że Yamaha 661 wcale źle w stereo sobie nie radzi (jak na amplituner). Jednocześnie jej ostre brzmienie może Ci się akurat spodobać. W kinei jest za to naprawdę świetna.


Tutaj naprowadziłbym Cię na Onkyo, ale koniecznie nowszy model 605. Posiada on nowe dekodery HD, więc będzie z pewnością bardziej przyszłościowy. Pod tym względem w tej klasie cenowej 605 nie ma konkurencji.


Tak. Ale to po części dobra dla Ciebie wiadomość. Myślę, że dobrymi kandydatami byłyby zestawy Quadlal Quintas lub Jamo 606.

ArtS :)

1. Pół pokoju nie jest wogóle w obrębie głośników, czytaj pomiędzy lewą kolumną przednią a lewą satelitą nie ma ściany :) (dokładnie przy wirtualnej ścianie, co powoduje że dźwięk się bniędzie z jednej strony inaczej rozchodził.
2. Punkt trzeci, a nie trzy tylne głośniki :p
3. Quadral Quintas to rzeczywiście ciekawy zestaw, ale 500 czy 700 ? i jak on sobie będzie radził w audio :>
Pozdrawiam :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Larry: Quadrale grają trochę skrajami pasma, więc do rocka i metalu powinny się nadać. 500, czy 700? Wszystko zależy od budżetu.

DeMeQ: Zaproonowane przez Ciebie rozwiązanie będzie rozsądne. Sprawdź jednak, czy nie usa Ci się szarpnąć na Onkyo 604.

ArtS :)
 

DeMeQ

New member
Dzięki ArtS007 za szybka odpowiedz. Tak myslalem ze najslabszym ogniwem tego zestawu bedzie ampli. Postaram sie kupic 604/605 w niemczech bedzie troche taniej.
Zastosowanie tego zestawu to głównie gry i filmy czyli dzwiek przestrzenny. Czy do takiego uzytkowania ten zestaw jest odpowiedni? Aha jeszcze jedna rzecz czy to wszystko da sie razem odpowiednio polaczyc aby wykorzystac w pelni mozliwosci sprzetu?(chodzi mi o ps3 bo nie wiem czy dobrze zrobilem wybierajac je zamiast zwyklego dvd)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
PS3 połączysz kablem optycznym i będzie hulać. Zestawik na pewno sprawdzi się w filmach i (jak sądzę) w grach.

ArtS :)
 

DeMeQ

New member
Bede mogl podlaczyc ps3 przez hdmi(zalezy mi na 1080p w grach)?
Poczytam jeszcze instrukcje ale chodzi mi o taki ogolny schemat jak sie to podlacza , ArtS007 czy moglbys tak w skrocie to opisac co do czego sie podlacza?
 

white666

New member
Chętnie się przyłączę do dyskusji, bo sam mam dylemat związany z planowanym zakupem zestawu do KD i chciałbym sie skupić tylko na głośniczkach i amplitunerze. Co szanowni forumowicze sądzą o nowej linii Denona, np. AVR-1708 i jakie głośniki zagraja najlepiej z tym amplem? Muzyka 70%, każda ze wskazaniem na trance, dance i rock, oraz salon 70 metrów z wydzielonymi ca. 25 metrami na kino bez "pleców". Pozdrawiam.
 

redlum

New member
Bez reklam
jesli stawiasz na jak najnowszy Amplituner to nie Onkyo 604 a 605

w 4tys powinienes sie zmiescic w Onkyo 605 + onkyo 405(DVD) + Jamo 606 HCS3 (5.0) (wszystko z polska gwarancja)
 

larrycom

New member
Czyli polecacie ampli :
Onkyo 605
i zestaw głośników :
Quadral 500/700
Jamo 606

no ale dalej nie uzyskałem odpowiedzi czemu własnie mam wybrać ten ampli i co on ma w sobie ze będzie dawał niesamowitej jakości dźwięki, gdyż polecany jest także przy zestawach z 70% kd, to samo tyczy się kolumn :roll:

druga kwestia dotyczy ampli do kolumn :> jaki polecacie, czy musi byc tej samej firmy czo zestaw głośników 5.0 ?

Jeżeli uznam, ze bardziej mi podchodzą Quadrale 700 to czy lepiej do nich dobrać
Yamahe 661 czy Onkyo 605, bo zadnej alrnatywnej propozycji nie było :> Po za Denonem 1708, ale nikt nie podjał tego wątku.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jak do tej pory Denony z serii 1xxx stanowiły odpowiednik Onkyo z serii 5xx. Nie sądzę, aby miało się coś w tym temacie zmienić. Tak więc możesz wybierać pomiędzy Onkyo 605, a Yamahą 661. Yamaha jest bardzo dobra w kinie. W stereo już trochę gorzej, ale i tak gra bardzo przyzwoicie. Onkyo jest lepiej wyposażony (dekodery). I na dodatek na Onkyo są bardzo dobre ceny, stąd popularność.

ArtS :)
 

larrycom

New member
no to z czterech rzeczy (ampli dvd 5.0 i sub) jestem już zdecydowany na 99% na Jamo 606, co do ampli to skłaniam sie ku Onkyo 605, chociaz nie za bardzo wiem jak mam kiedykolwiek wykorzystać w nim funkcje związane z HD :
DTS-HD
Audio Dolby TrueHD
ja planuje, że będe korzystać tylko ze zwykłych DVD, czy to bedzie w czymś przeszkadzac ?
Złącze HDMI (v 1.3a), czy będzie ono współgrac z moim telewizorem, bo jest napisane, ze to najnowocześniejsze, a mój tv ma już roczek.
Jeżeli chodzi o odpowiedni ampli do zestawu Jamo 606 to w necie jest zazwyczaj w wersji 5.1 umieszczany sub 200 i teraz kilka kwestii :
czy polecacie ten sub ?
czy będzie on odpowiedni do pokoju 18m2 ?--jedna uwaga w wysokim budownictwie 3m wysokości to też ma chyba wpływ na dźwięk
czy jest na poziomie tego zestawu?( nie chce by przez suba cierpiała reszta zestawu)
DVD - tu się zdaje na was, czy warto dołożyć kilka stów by miec tego samego producenta co Ampli ? czy to cos zmienia ?
Dziękuję z a wszystkie odpowiedzi :)
Pozdrawiam:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nowe dekodery nie będą w niczym przeszkadzać. Myślę, że wcześniej, czy później (podejrzewam, że wcześniej) dokupisz jakiś odtwarzacz HD.

HDMI jest zgodne wstecz, więc nie musi być tak, że po obu stronach musi być ta sama wersja.

Sub200 powinien dać radę, ale Sub250 nie byłby jakąś ekstrawagancją.

DVD możesz kupić od innego producenta. Np. Pioneer DV400 (to najprawdopodobniej on właśnie robi za Onkyo 405), czy Panasonic S53.

ArtS :)
 

22BoX22

New member
Chciałbym zakupić Kino Domowe na pokój a powieszchni 6m na 4m,
budżet to 2600 zł

Sprzęt będzie wykorzystywany z 90% do ogłądania filmów a reszte do słuchania muzayki
 
Do góry