Kino domowe od podstaw do gier i filmów

44ball

New member
No właśnie chodziło o to żeby było niskobudżetowe i działało, a coś jest nie tak. Opinii w necie na temat tego konkretnego modelu praktycznie nie ma. Na niemieckich stronach było dosłownie kilka i były dobre na polu cena / jakość.
mam vlc, ustawiam 5.1, film nagrany w 5.1 oraz dema testowe 5.1
Amplituner w ogóle jest wielki, ledwo mi się zmieścił na półce, biorąc sygnał z tv gra to jak dla mnie wystarczająco. Tylko przez hdmi nic nie działa, dzisiaj będę miał ps3 to sprawdzę jak sobie z tym poradzi. Ustawiam wszystko zgodnie z instrukcją i naprawdę nie rozumiem dlaczego to nie działa.
 

44ball

New member
Sprawa załatwiona, dzwoniłem do serwisu pioniera, problemy stwarzały urządzenia peryferyjne, nie amplituner, z pomocą bardzo miłego Pana serwisanta udało mi się wszystko podłączyć.
Sprawdziłem kilka filmów i gier, działa to znakomicie. Jak na tą cenę mam wszystko czego mi trzeba, jakość głośników jest na pewno znacznie wyższa niż tanie (300zł ) zestawy komputerowych głośników 5.1 , dodatkowo trzeba by dokupić jeszcze kartę dźwiękową (jakieś 200 zł ) więc biorąc pod uwagę że zapłaciłem za wszystko 1000 zł jest to naprawdę dobre, niskobudżetowe kino domowe, bez zbędnych odtwarzaczy optycznych.
Amplituner jest trochę duży ( wielkość pc na boku) ale jakoś go upchnąłem.
Sam subwoofer również wielkości pc -w miarę przystępnie oddaje basy, nie jest to buczenie, ale czyste niskie częstotliwości bez jakiejś porażającej ilości zniekształceń ( mam w domu dwa wzmacniacze basowe więc mam porównanie ) reszta głośników rewelacji nie robi ale nie jest też źle, są małe, ustawne ale i ciężkie co.

Muszę przyznać ze jeśli ktoś chce wydać jak najmniej pieniędzy a cieszyć się dźwiękiem 5.1 w salonie ( nie ma nie wiadomo jakich wymagań co do dźwięku ) i używać tego do tv , gier z pc , konsol i filmów mkv z playera vlc - a to wszystko wygodnie, bez żonglowania kablami to zestaw Pioneer HTP-071 spełnia to zadanie zadowalająco ( trzeba mieć tylko miejsce na duży amplituner i sub.) i w przystępnej cenie.
Pewnie gdybym wydal 2x więcej pieniędzy na sprzęt który mi polecaliście byłoby 100x lepiej ale niestety nie mogłem, a i tak czuję się jak w kinie wiec spełnia to moje oczekiwania.

Bardzo dziękuję za całą pomoc, uwagi wszystkich, którzy wypowiedzieli się w tym temacie były zawsze cenne i pomogły mi osiągnąć cel. Z wyrazami wdzięczności jeszcze raz dziękuję serdecznie :)
 
Do góry