Kino domowe od podstaw do gier i filmów

44ball

New member
Witam Serdecznie

Od kilku dni bezskutecznie poszukuje informacji w internecie i napotykam na mnóstwo dziwacznych rozwiązań ale nie doszedłem do tego jak najprościej i najskuteczniej stworzyć środowisko multimedialne o jakim myślę. Najwięcej problemów mam z usystematyzowaniem sobie wymaganych połączeń przy tworzeniu systemu audio.

W czym problem...

Posiadam telewizor Samsung Led (seria raczej nieistotna, posiada wejście optyczne i szereg wejść hdmii) w przyszłości i tak planuję wymienić go na projektor hd.
Chciałbym podłączyć do niego komputer stacjonarny oraz dwie konsole (playstation 3 i w najbliższym czasie premierowe Wii U ) Jeśli chodzi o obraz to hdmi załatiwa wszystko i jest to jasne i proste.

Problem tkwi w tym, iż chciałbym ze wszystkich urządzeń cieszyć się dźwiękiem przestrzennym 5.1
Z komputera filmy mkv i gry
Z konsol wiadomo ;)
Z tv na codzień


Moje pytanie brzmi co powinienem kupić aby to się udało bez problemów.
Z tego co wyczytałem najlepiej kupić dobre głośniki + amplituner i konsole podłączyć przez kabel optyczny.

Kością niezgody staje się komputer.
Z tego co czytałem wszyscy mają problemy z takim połączeniem i chciałbym ich uniknąć. Jaką kupić kartę dźwiękową do komputera i jaki amplituner żeby bez problemu uzyskać dźwięk 5.1 z gier i filmów mkv.

Dodam tylko, że chciałbym z wszystkim ( karta dźwiękowa+ amplituner + głośniki) zamknąć się lub niewiele przekroczyć kwotę 2500 zł


p.s. Posiadam stare głośniczki komputerowe creative T6100 ale z tego co się zorientowałem nie uda się ich podłączyć w takiej konfiguracji i planuje je sprzedać ( chyba że się mylę??)

Przepraszam jeśli taki temat już był ale nie mogę trafić i nie byłem nawet pewny do którego działu to pytanie wrzucić.

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc i sugestię osób zorientowanych w temacie.
 

witusb24

New member
komputer podłaczas pod ampli optykiem z dzwiekowej lub hdmi o ile karta Graficzna ma takie wyjscie.wogóle wszystkie sprzety pod ampli hdmi podłacz i po krzyku.zamiast dźwiękowej możesz zakupić graficzna z wyjsciem hdmi która obsłuży dts i dolby
 

44ball

New member
Ale jeśli wyjde z komputera przez hdmi na amplituner to obraz na tv jak podłączyć? z amplitunera dalej obraz przesyłam ? czy jakiś rozgałęźnik musi być?

Rozumiem, że " hdmi która obsłuży dts i dolby" to wersja 1.4 ??
 

witusb24

New member
Ostatnio edytowane przez moderatora:

44ball

New member
Po pierwsze bardzo dziękuję za pomoc i czas poświęcony na odpisanie mi :)

Reasumując wystarczy nowoczesna karta graficzna ( i tak w listopadzie kupuje cały nowy komputer ) i amplituner z 4 wejściami i jednym wyjściem hdmi obsługujący system 5.1 .

Zależy mi (a w zasadzie osobie zajmującej się u mnie wystrojem wnętrza ;) ) żeby głośniki nie były takie wielkie, jak te w tym linku.
Teraz poszukam jak najtańszego zestawu spełniającego te warunki z jak najmniejszymi głośnikami. Czy ktoś ma podobne rozwiązanie? Jakieś sugestie?

Zakładając, że kupiłbym ten amplituner DENON AVR-1513 ( naprawdę nie dostane nic tańszego?)
jakie estetyczne nieduże głośniki 5.1 najlepiej wybrać??

Znalazłem na allegro takiec coś: ( nie moge dać linka bo mam za mało postów)
Pioneer HTP-071 Amplituner 5.1 HDMI 3D AV+Głośniki

Czy spełni moje oczekiwania?

musze dać pustego psota żeby mieć 5 i możliwośc podania linku.

Teraz dopiero moge podać link, czy jest tu wszsytko co potrzeba?

Pioneer HTP-071 Amplituner 5.1 HDMI 3D AV+Głośniki (2441537774) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

lub tutaj
Kino domowe PIONEER HTP-071 - opis, informacje, dane techniczne produktu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

witusb24

New member
o Pionierze nie ma dobrych opini .Zresztą znawcą nie jestem .znajdz kilka zestawów porównaj i popros o radę blackninja on ponoć ma dobre ceny i rabaty
HDforum - Zobacz Profil: blackninja

i pochwal sie kolego co zakupiłes i jak sie sprawuje lub co ci poradzili
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

44ball

New member
pochwale się na pewno gdy już znajdę optymalne rozwiązanie, narazie szukam opinii na temat tego pioniera, zastanawia mnie jednak mała ilość złącz z tyłu jak na amplituner.
W każdym razie dźwięk nagrany w ac3 i filmy mkv przez hdmi będzie dzialał w prawdziwym 5.1 a nie jakiejś emulacji? Muszę być tego pewny gdyż oglądam wszystkie filmy z komputera :)
 
Ostatnia edycja:

44ball

New member
Dziękuję, sprawdziłem ceny i amplituner denona można dostać nawet 300 zł taniej niż ten harman. W ceneo sprawdziłem, że zestaw:

AVR1312 + HKTS9 najtaniej można dostać za 2100 zł

Te głośniki HKTS9 są dość drogie, czy poleciłby Pan jakieś tańsze małe głośniki 5.1 czy to nie ma sensu przy tym amplitunerze?

ps. w specyfikacji AVR1312 jest napisane, że obsługuje także system 7.1 to znaczy że w razie potrzeby można podpiąć dodatkowe glośniki czy że odpowiednio rozdziela sygnał 7.1 na 5.1?
 
Ostatnia edycja:

witusb24

New member
z kompa bedziesz miał prawdziwe 5.1(dolby lub dts zalezy jaki masz mkv)też mam kompa pod ampli podłączone i nie ma z tym problemu(używam vlc media player)ihmmm 7.1 nie spotkałem takiego mkv jeszcze.to pewnie wykorzystasz przy blu ray.
 

44ball

New member
Dzięki :) dobrze wiedzieć ze to się sprawdzi , a te głośniczki jbl są super, nieduże i bardzo ładne zwłaszcza ten sub w kształcie hełmu Veidera ;)
Wychodzi na to że zdecyduję sie chyba na glośniki
JBL Cinema 300 + Denon AVR-1312
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc mam nadzieję ,że niedługo będe mógł się pochwalić swoimi wrażeniami słuchowymi :)

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i czas poświęcony na odpisanie mi. Jesteście wspaniali :) dziękuję :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dzięki :) dobrze wiedzieć ze to się sprawdzi , a te głośniczki jbl są super, nieduże i bardzo ładne zwłaszcza ten sub w kształcie hełmu Veidera ;)
Wychodzi na to że zdecyduję sie chyba na glośniki
JBL Cinema 300 + Denon AVR-1312
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc mam nadzieję ,że niedługo będe mógł się pochwalić swoimi wrażeniami słuchowymi :)

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i czas poświęcony na odpisanie mi. Jesteście wspaniali :) dziękuję :)
Pisz na priv i wysyłamy do Ciebie zestawik :)
 

44ball

New member
aha to musze sprawdzić czy posiadam ten kanał zwrotny.
Czy ten zestaw posiada możliwość w przyszłości rozbudowy do 7.1
(Pytałem wcześniej o tą opcje 7.1 w denonie)
Czy juz bym musiał inwestować w znacznie droższe amplitunery 7.1
( nie widzialem w tej cenie amlitunera spełniającego wszystkie warunki )
 
Ostatnia edycja:

44ball

New member
mam Samsunga UE46B6000 nie moge wyszukać informacji o tym czy jest to zwrotne hdmi czy nie ale podejrzewam że jest to na tyle nowy tv że chyba powinno byc
 

44ball

New member
Zakończenie smutne...

Po drobnej scysji z moją kobietą fundusze na nagłośnienie spadły do 1200.
Nie chciało mi się już kombinować więc zakupiłem zestaw Pioneer HTP-071, teoretycznie posiadał wszystko co konieczne.
O ile jakość tych głośników mi wystarcza, amplituner to jakiś żart.
Po podłączeniu optykiem tv wszytko śmiga. Można oglądać TV z dzwiekiem jakiego oczekiwałem.
Czas na laptopa, po podlaczeniu go przez hdmi do tv i z tv do amplitunera
laptop > tv > amplituner
wszystko jest ok tylko mój niedorozwiniety samsung led tv sygnał który dostaje przez hdmi wysyła dalej przez optyka tylko 2-kanałowo.
Na tym forum był o tym temat i ktoś to potwierdził.
Zdenerwowałem się bo 3 lata temu zapłaciłem za ten złom 5300 zł!
Postanowiłem więc podłączyć wszystko wedle instrukcji czyli po hdmi.
laptop hdmi> amplituner > tv
rezultat - urządzenia wogole sie nie widzą, mruga mi lampka w amplitunerze ze jest coś podłączone ale nie ma sygnał na wejściu. Robnilem wszystko zgodonie z instrukcją ze 100 razy i nic.
Dla sprawdzenia wywaliłem kabel optyczny i podłączyłem sam tv z amplitunerem przez hdmi i włączyłem tv czy działa, nic oczywiście nie działa.
Nie wiem czy te wejscia hdmi to atrapy czy co? Nie wiem czy coś z laptopem, zaktualizowałem wszystkie sterowniki, podłączałem drugiego laptopa i nic...da się coś jeszcze z tym zrobić czy jedyne co mi pozostaje to zwrócić ten "sprzęt"? :(
 

witusb24

New member
a masz film z sciezką 5.1??jaki player uzywasz???ja vlc(i tam w ustawieniach odpowiednie opcje trzeba ustawic)
pisałem ze pionier nie ma dobrych opini.moze zrodła dzwieku na amplitunerze nie przełaczasz???tez mam nisko budzetowe onkyo i zero problemu
 
Do góry