Kino domowe LG vs Panasonic

eldokaa

New member
Prosze o pomoc w wyborze kina domowego, zastanawiam się nad takimi:
1. Panasonic SC-PT850E
2. LG LH T760IA

Pokój - ok 20m, kina będe używał: 60% filmy (divx z napisami, dvd, chciałbym również aby głos filmów z tv leciał na głośnikach z kina) i 40% muzyka (płyty, radio)
Nie poszukuję bardziej profesjonalnych kin jak Yamaha itp.
Szukam kina do 1500zł jakby ktoś znał lepsze propozycje to proszę pisać, z tego co wiem to Panasonic ma wyjście optyczne i w tym jest lepszy od LG, jednak dużo ludzi chwali sobie te drugie kino.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie znam kina LG ale znam ten model Panasonica dobrze i znam użytkowników tego modelu , jeśli zostajesz w większości do oglądania kina domowego - to będzie dobry wybór. Chyba że zaszalejesz i kupisz zestaw Pioneera z Rubiconami.
 

bartoszek9

New member
Witam, ja jestem użytkownikiem LG. Bardzo sobie chwale to kino mam je w pokojy 15 m no i do kina domowego bardzo dobrze się sprawdza w szczególności DTS, bajka. Jest to podłączone kablem HDMI do 32 calowego Samsunga i naprawde jest wypas. LG ma wejście na radio np. z kablówki, natomiast troche ubolewam nad audio, jednak co istnieje teraz możliwość każdej płytki audio zakodowania do DTS-u, jak tak rozwiązałem problem z muzyką w stereo tą którą najczęściej słucham. Musisz sobie jeszcze uświadomić że coraz więcej studyjnych albumów jest robionych w 5.1. Ja polecam LG.
 
Ostatnia edycja:

eldokaa

New member
Dźwięk z TV

Prosze mi jeszcze tylko uświadomić jak to jest w tych kinach z odtwarzaniem muzyki z tv :confused: , jeżeli podłącze tv z DVD kablem HDMI to dźwięk będzie leciał na kolumnach kina?? Czy musze je podłączyć innym kablem? Wiem że Panasonic ma wejście cyfrowe, ale do końca nie wiem jakie ono ma zastosowanie.
I jeszcze tylko jedno pytanko, jak ktoś ma doświadczenie z którymś z tych kin to niech napisze jak wygląda odtwarzanie na nich filmów divx z napisami, czy występują jakieś problemy?
Dzieki za odpowiedzi i przepraszam może za banalne pytania
 

MiSiEk1987

New member
Witam zamierzam kupic to kino i mam kilka pytan
Czy podczas ogladania fimow divix (xvid) i wlaczeniu prologic dziala wszystkie glosniki(5.1) ??
I czy czyta bez problemu divix (xvid) z polskimi napisami ??
 

MBgryf

New member
Panasonic SC-HT855 starszy brat SC-PT850

Witam

Posiadam KD Panasonic SC-HT855 od grudnia 2006 r. Jeśli chodzi o odtwarzanie filmów DIVX oraz napisów to nie ma z tym żadnego problemu wyświetla wszystkie polskie czcionki. Trzeba jednak pamiętać aby płyta z filmem DIVX była odpowiednio skompilowana tzn.:
- plik filmowy i plik tekstowy na płycie muszą znajdować się w tym samym folderze i muszą mieć taką samą nazwę (za wyjątkiem rozszeżenia po kropce)
- plik tekstowy musi być w jednym z formatów: .sub, .txt, .srt
- plik tekstowy nie może być większy niż 256 KB
- nazwa pliku nie dłuższa niż 44 znaki
Plyty z muzyką czy to jest mp3, wma, czy audio odtwarza bardzo ładnie - subwoofer jest odpowiednio mocny sopran soczysty, polecam ustawienie Dolby Pro LogicII w trybie muzyka natomiast: h-bass, poziom głośności subwoofera i surrand enchanced według gustu.
Wejście optyczne audio służy do podłączenia np. dekodera sat jeżeli posiada wyjście optyczne - wtedy mamy dźwięk na kinie domowym ale samo KD musimy podłączyć do telewizora poprzez kabel EURO(Scart). Jeżeli KD podłączy się do TV po HDMI a dekoder sat z TV przez EURO to połączenie dźwięku z decodera sat do KD po optical-u nie działa (ja tak miałem -jeżeli ktoś zna rozwiązanie to proszę o odpowiedź)

POZDRAWIAM
 

MBgryf

New member
jak wygląda odtwarzanie na nich filmów divx z napisami, czy występują jakieś problemy?


Generalnie problemów nie ma. Kino Panasonic SC-HT855 czyta niemal wszystko nie wiem jak SC-PT850 ale przypuszczam, że podobnie. Piszę niemal wszystko bo wszystko to czytają chyba tylko odtwarzacze wiva. Czasami zdarza się że jakiś DIVX trochę przycina ale zdarza się to rzadko w większości idą płynnie - nie wiem od czego to zależy że jeden divix idzie płynnie a inny przycina.

POZDRAWIAM
 

MiSiEk1987

New member
a jak z dziwiekiem 5.1 na divixach i po wlaczeniu radia??
patrzylem w sklepie przenioslem swoj film i nie dzialalo 5.1 tak tez bylo przy radiu. W modelch LG slyszalem ze jest taki bajer ze mozna cos wlaczyc i kazde zrodlo przerabia na 5 glosnikow
 

MBgryf

New member
W instrukcji jest napisane tak
"Wzmacnianie dźwięku stereo Dolby Pro Logic II
Za wyjątkiem [DivX]
Dolby Pro Logic II to zaawansowany dekoder, który pozwala uzyskać 5-
kanałowy dźwięk przestrzenny (lewy i prawy głośnik przedni, głośnik
centralny, lewy i prawy głośnik dźwięku przestrzennego) ze źródeł sygnału
stereo, niezależnie od tego, czy był on specjalnie zakodowany w systemie
Dolby Surround czy nie".
Nie jest jednak tak, że tylnie głośniki wogóle nie grają bo można włączyć Surround Enhancer i wtedy grają wszystkie ale bez podziału na kanały.

"Surround Enhancer - uzyskiwanie komfortowego dźwięku zbliżonego do analogowego [DVD-VR] [DVD-V] (tylko płyty nagrane przy częstotliwości próbkowania 48 kHz)
[WMA] [MP3] (nagranie na płycie z inną częstotliwością próbkowania niż 8 kHz,16 kHz lub 32 kHz) [VCD] [CD]
W przypadku niektórych nagrań na płycie, funkcja ta może nie mieć zauważalnego wpływu. Nie działa w przypadku plików MP3 na
płytach DVD-RAM lub DVD-R/RW"

Ja radio mam z dekodera sat podłączonego po optical-u do KD i dźwięk jest super (grają wszystkie głośniki) szczególnie lubię funkcję Wzmacniania efektu dźwięku przestrzennego: Surround Enhancer, Dolby Pro Logic II też działa w takiej konfiguracji.
 
Ostatnia edycja:

MBgryf

New member
LG HT902TB vs Panasonic SC-HT855

Witam

Wczoraj szwagier kupił KD LG HT902TB (najwyższy model tej firmy).
Oto pierwsze moje wrażenia:
Po raz pierwszy przekonałem się, że nie tylko moc zestawu ma znaczenie ale również pomieszczenie (powierzchnia) w którym jest ustawione. Ten model LG poprostu jest za mocny do pokoju ok. 18-20m2. Subwoofer jest potężny średnica głośnika to chyba 22cm waga 6,8 kg cały zestaw z kartonem waży ponad 50 kg (Panasonik 22kg). Zestaw gra naprawdę bardzo bardzo głośno - przy poziomie głośności 17-20 (skala do 40) ciężko jest rozmawiać ze sobą. Minusem zestawu według mnie jest to że nie można sterować samym subw. tzn nie można zdjąć mu nieco basu w Panasonicu są 4 poziomy głośności subw oraz podbicie basu. W LG przy większej głośności subw dudni jak w studni - jak dla mnie to bas powinien być mocny wyrażny ale napewno nie dudniący.

Podsumowując pierwsze wrażenia uważam że:
LG HT902TB to zestaw do pomieszczeń około 35-50 m2 (na plus duża moc zestawu 1000W) i USB
Panasonic SC-HT855 doskonale nadaje się do pomieszczeń 20-30m2 na plus większe możliwości regulacji subw. (moc 850W).

Efekty dźwiękowe to:
LG - Dolby Pro Logic II (music, mowe), XTS Pro, Virtual Surund Pro oraz ustawienia Equalizera typu Hall, teather itp
Panasonic - Dolby Pro Logic II (musik, mowe), Suround endchancer, H-bass, oraz ustawienia Equalizera typu clear, soft itp (7 ustawień)

Design to kwestia gustu więc w tej kwestii nic nie napiszę.

Jeśli chodzi o odczyt płyt z DIVX to napiszę w kolejnym poscie.

POZDRAWIAM
 
Ostatnia edycja:

MBgryf

New member
Sprostowanie do LG HT902TB

Po dokładnym sprawdzeniu konfiguracji głośników okazało się że jest możliwość regulacji poziomu głośności dla każdego głośnika również dla subw.

Jednak w/w zestaw i tak może być w pełni wykorzystany dopiero w większych pomieszczeniach.

Pozdrawiam
 
Do góry