Kino domowe/kolumny + amplituner do TV

Arkadiusz111

New member
Witam wszystkich,

Podejrzewam, że temat jest w złym dziale (chciałem napisać go w dziale Kina Domowe), ale niestety po kliknięciu w ten dział przenosi mnie automatycznie na stronę Nowy Samsung ATIV One7 –wciągająca rozrywka na komputerze all-in-one (CES 2014) (tak jakby mnie to interesowało :p)Ale mniejsza z tym. Przejdę do sedna.

Posiadam w domu TV LG 42LA620S. Niestety jakość dźwięku z TV nie powala na kolana, więc chciałem kupić sobie coś co polepszy jakość tego brzękania :)

Nie jestem audiofilem (bez obrazy), który potrzebuję sprzętu z wyższej półki za 20k :).
Jedyne czego oczekuję to min. dwóch głośników/kolumn, które bez problemu będę mógł postawić obok wiszącego TV (max 120cm, aby miały, mniej więcej po 80-120W) + subwoofer.
Kwota jaką chcę przeznaczyć to max 1000-1200zł.

Problem jaki napotkałem to to co mogę kupić, aby móc podłączyć do TV. Czy rzeczywiście wymagany jest amplituner to takiego zabiegu? Czy "zwykłe" kino domowe z mediamarkt za 1200zł nie da rady normalnie podłączyć?

Patrzyłem z ciekawości co dostanę w MM do kwoty 1200zł, to jest coś takiego:

mediamarkt.pl/kino-domowe-pioneer-htp-073,id-877294
mediamarkt.pl/kino-domowe-panasonic-sc-btt465eg9,id-996429
mediamarkt.pl/kino-domowe-panasonic-sc-btt460,id-857606


Zestaw 1 posiada amplituner, lecz głośniki są dla mnie daremne - ciężko byłoby mi je sensownie ustawić. Lecz pytanie brzmi. Czy rzeczywiście taki amplituner jest mi potrzebny?

Zestaw 2 nie posiada amplitunera, lecz jest napisane, iż jest to zestaw "zintegrowany". Co to oznacza? Jest to "poratowanie" mnie, i oznacza, że obejdę się bez amplitunera?

Zestaw 3 niby wygląda podobnie jak zestaw 2, lecz już nie jest "zintegrowany" więc podejrzewam, że jakiś "szajs"?


Bardzo proszę i dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Fajnie napisałeś post .Zadajesz pytanie ,a następnie sam je negujesz

zestaw 1 - no, jest amplituner Pioneer i do tego słabe głośniki niestety

zestaw 2,3 posiada jednostkę centralną z wbudowanymi dekoderami oraz możliwością odtwarzania płyt . Powiedzmy że jest to przedsmak amplitunera ,owszem to może rozwiązać Twój problem

A teraz trochę z innej beczki .Dostałem gazetkę z niemieckiej MM ,jak powszechnie wiadomo Niemcy to normalny naród i oferty u nich są normalne
Jest fajny zestaw opisany jako BOSE/Pioneer Heimkino System , składa się z mini amplitunera Pioneer XC-HM 51K i legendarnych głośników Bose AM5 ,kosztuje to 399 euro ,do małych pomieszczeń świetny zestaw
 

Arkadiusz111

New member
Fajnie napisałeś post .Zadajesz pytanie ,a następnie sam je negujesz

zestaw 1 - no, jest amplituner Pioneer i do tego słabe głośniki niestety

zestaw 2,3 posiada jednostkę centralną z wbudowanymi dekoderami oraz możliwością odtwarzania płyt . Powiedzmy że jest to przedsmak amplitunera ,owszem to może rozwiązać Twój problem

A teraz trochę z innej beczki .Dostałem gazetkę z niemieckiej MM ,jak powszechnie wiadomo Niemcy to normalny naród i oferty u nich są normalne
Jest fajny zestaw opisany jako BOSE/Pioneer Heimkino System , składa się z mini amplitunera Pioneer XC-HM 51K i legendarnych głośników Bose AM5 ,kosztuje to 399 euro ,do małych pomieszczeń świetny zestaw


Dziękuję Ci za odpowiedź, lecz nie odpowiedziałeś na moje najważniejsze pytanie :)
Czy zestaw numer 2 (który niby różni się od zestawu 3), to jest to co rozwiąże mój problem? Nie może, lecz na 100%? Czy jest to coś za czym powinienem się rozglądać, jeżeli chce pominąć kupno amplitunera?
Czy podłączając zestaw numer 2, to mojego TV będę wstanie uzyskać dźwięk z głośników, bez podłączania jeszcze czegoś dodatkowo? Czy podłączając do TV np. pendrive z mp3, uzyskam dźwięk z głośników? Czy tylko będę mógł włożyć płytę?

Dziękuję za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Ad1. Zestaw dla niewymagającego kino-maniaka przeznaczony do nie za dużych pomieszczeń z możliwością rozbudowy. Baza do w miarę sensownego zestawu (np. wymiana głośników w przyszłości).
Ad 2. i Ad 3. Plastik fantastik. Lepsze niż głośniki z telewizora. Sprzęt typowo dla amatorów. Oczywiście może dać frajdę.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dziękuję Ci za odpowiedź, lecz nie odpowiedziałeś na moje najważniejsze pytanie :

Dziękuję za pomoc :)

Trochę wiary we własne siły , przecież to chyba proste jest i oczywiste

Załóżmy że wybierzesz zestaw nr2 - posiada dwa wejścia ,jedno analogowe ,drugie cyfrowe - więc można podłączyć telewizor ,prawda ?

Po co podłączać pendrive do telewizora skoro zestaw ma wejście USB i można zrobić to samo ,prawda ?
Oprócz tego jest tuner - można posłuchać radia ,można słuchać płyt CD ,DVD ,BR , jest możliwość odtwarzania zdjęć ,plików audio ,plików video - prawda?
 

Arkadiusz111

New member
Trochę wiary we własne siły , przecież to chyba proste jest i oczywiste

Załóżmy że wybierzesz zestaw nr2 - posiada dwa wejścia ,jedno analogowe ,drugie cyfrowe - więc można podłączyć telewizor ,prawda ?

Po co podłączać pendrive do telewizora skoro zestaw ma wejście USB i można zrobić to samo ,prawda ?
Oprócz tego jest tuner - można posłuchać radia ,można słuchać płyt CD ,DVD ,BR , jest możliwość odtwarzania zdjęć ,plików audio ,plików video - prawda?

Dobra, bo już namieszałem. Źle sprecyzowałem pytanie :)

Posiadam dysk zewnętrzny z muzyką, filmami, zdjęciami itp. Dysk zostaje podłączony do TV poprzez USB. Załóżmy, że zdecydowałem się kupić zestaw nr 2 z MM. Czy jak podłączone go do TV (przypominam, że mam dysk podłączony) to właczając cokolwiek z dysku - film,muzykę,koncert itd, mój dźwięk będzie wychodził poprzez co? Poprzez TV czy poprzez głośniki? :)
Podejrzewam, że dla Was to głupie pytanie, lecz już tyle się naczytałem a przede wszystkim nasłuchałem, że sam nie wiem :)
 
Do góry