Kino domowe Koda Av-702+Denon AVR-1509

wajper

New member
Witam wszystkich,
Planuję skompletować moje pierwsze konkretne kino domowe.
Dlatego chciałbym prosić o wyrozumiałość i o wszelkie uwagi/rady gdzie moje decyzje są bez sensu.
Sprzętu będę raczej używał do filmów, nagłośnienia zwykłego sygnału analogowego z kablówki 50%, gier z konsoli 30% oraz 20% muzyki.

Pokuj w którym rozmieszam KD wygląda następująco, wymiary to z grubsza 5m x 3.8m:

picasaweb[kropka]google[kropka]pl/maciej.skrzyszewski/KinoDomowe?authkey=Gv1sRgCL-CqNWu_pvtMQ#5366379546298798386
(nie moge jeszce wklejac linkow wiec prosze zmienic[[kropka] na '.' w adresie;] )
Sprzęt który zamierzam kupić to:
Pudła: Koda Av-702 v.2 F/C/S (ewentualnie Jamo s606 ale są droższe)
Amp: Denon AVR-1509 (lub Yamacha 661 ale tez chyba drozsza)
Obcenie mam Xboxa ale chyba zmieniam na PS3. Czy to będzie wystarczającym źródłem sygnału czy trzeba pomyśleć nad dodatkowym dvd np. Denon 1940?
Chciałbym uniknąć dodatkowych kosztów bo przeznaczam na KD ok. 3 tyś.
Czy ktoś może polecić jakiś sklep we Wrocławiu gdzie można by tej konfiguracji odsłuchać?

Jak widać nie wyliczyłem też subwoofera gdyż nie jestem pewny czy starczy kasy a moja żonka nie jest fanem niskich basów;( (trzeba iść na kompromis ;p). Moje pytanie zatem brzmi czy da się fanie ustawić kolumny aby za bardzo nie odczuwać braku tuby czy warto pomyśleć na przyszłość o zakupie?

Teraz czas na pytania:
1. Przede wszystkim co myślicie o tej konfiguracji. Może warto coś zmienić?
2. Czy ustawienie kolumn jak przedstawione na rysunku jest prawidłowe? Proszę zwrócić uwagę na "dziury" czyli otwarte przejścia do kuchni i drugie drzwi które sa zamykane. (wyjście do przedpokoju).
a) Czy kolumny mogą stać na „stoliku” z TV czy wymagane jest postawienie ich na podłodze?
b) Czy satelity z tyłu mogą wisieć czy lepiej je ustawić na stelażach?
c) Jeśli wisieć to nie będą za blisko ściany i akustyka będzie zaburzona? Wysokość z tego co wyczytałem powinna być ok. 0,5m nad głowami słuchaczy?
d) Czy można głośnik centralny ustawić na półeczce stolika czy wtedy dźwięk będzie tłumiony?

3. Sprawa okablowania. Planuję poprowadzić kable w ścianie (obecnie pokuj jest remontowany) na tylne głośniki 2.5mm2 na przód 4mm2 czy polecicie jakieś kable za rozsądną cenę ~5-8zł/m.
4. Czy mogę zamontować jakieś „gniazdka” (kontakty) na głośniki. Tzn. nie chcę aby kable po prostu wystawały za ściany tylko zgrabnie można będzie podłączyć kolumny do wtyczki. Jakieś propozycje?
5. Wiem, że TV nie powinno być naprzeciw okna, ale takie ustawienie jest wg mnie optymalne, Przy zasłoniętych roletach chyba nie powinno być problemu, Czy się mylę?
6. Jak to optymalnie oświetlić? Oprócz wiszącej lampy na środku pokoju i stojącej lampki koło sofy planuje jakieś delikatne źródło światła za TV czy to dobry pomysł?
 

wajper

New member
TV- Philips 42PFL5603
Powiedz proszę coś więcej o proponowanych zmianach. Jakieś powody?
Czym z grubsza różnią się Jamo s606 od s506?
Proponujesz zmiane amplitunera ze względu na "markę" czy w czymś pionier przegania Denona? Z tego co wyczytałem to żanen z nich nie ma dekoderow HD audio?
Jaki amp za rozsądną cene posiada HD audio?
Wybrałem kody trochę też ze względu na kolorystykę gdyz Jamo z tego co się rozglądałem ma tylko 2 kolory do wyboru.
 
Do góry