Kino domowe głównie do oglądania filmów za 5000 zł

Deker131

New member
Witam potrzebuje zestaw głównie do filmów 70% i 30% do muzyki, wiec doby bass to raczej podstawa . Pokój 20m2 kwadrat

Jeżeli chodzi o Amplituner to myślałem nad Onkyo tx-nr626- bo ma wi-fi i 600w
Kolumny Taga Harmony TAV-806
Do tego jakiś sub do 1500 zł

Co wy na to ? Na całość mam około 5000zł i to będą moje pierwsze Kolumny.

 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak kolumny z dobrym basem to zerknij na : JBL Studio 180/190 ( teraz 270/280), Melodika BL 40, Klipsch F20. Zobacz jeszcze inne kolumienki np. Dali Zensor 7, KEF C7, Monitor Audio MR 6, Taga Platinum F80. Z subem to bym poczekał, bo w tym przypadku szkoda go kupować kosztem lepszych jakościowo kolumn. Z cenami pisz do Blackninja.
 

Deker131

New member
To Tagi 806 raczej odradzasz ? . Niby lepiej kupić później ale tez nie chce na kolumny wydawać aż tyle kasy . Jak chce kupić potężny sub to raczej nie potrzebuje kolumn co by dawała bardzo dużo basu chyba że się mylę ? . Odsłuchiwałem JBL ES 80 dobrze grają ale cena 2800 i nie ma już kasy na suba . A Dali zensor 7 są godne polecenia ?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zensor 7 godne polecenia. Spokojnie nagłośnią Twój pokój. Mają przyjemne ciepłe brzmienie. Z Onkyo 626 powinny się dobrze zgrywać.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli Tagi to ja bym myslał o serii Platinum. Droższe/lepsze kolumny to nie tylko wiekszy wydatek, bo dźwiek jest lepszy w całej rozciągłości, a nie tylko bas. Poza tym oprócz kina na pewno będzie też i muzyka, a tutaj słabe kolumny obnażą swoje niedoskonałości. Ja też w większości oglądam filmy, a wymieniłem szybko Jamo s606 na Roth'y. Moje zdanie jest takie, że lepiej systematycznie sobie kompletować przyzwoity zestaw, niż kupować wszystko za jednym razem ale gorszej jakości. Inna kwestia to co rozumiemy pod pojęciem "gorszy/lepszy"? Dla mnie róznica po zmianie kolumn była spora, a dla Ciebie takie Jamo s606 czy inne kolumny do 2k za 5.0 mogą zagrać pięknie i będziesz zachwycony? To zależy co lubimy, jak daleko brniemy w to audio i czego oczekujemy po dźwieku. Ja radzę Ci najpierw odsłuchac tych kolumn tańszych a później lepszych i sam ocenisz czy warto dokładać kasy. W grudniowym "Audio" był test tanich zestawów i wymienione były miedzy innymi kolumny Taga Azure F60, więc też możesz spojrzeć. Tylko odsluch Cię ratuje, bo tutaj możemy jedynie wymienić zestawy godne uwagi, ale nikt konkretnie nie napisze żebyć kupił te czy tamte.
 

Deker131

New member
Nie jestem maniakiem audio wiec raczej nie będę tworzył zestawu za 10k . Do tej pory miałem Gośniki podpięte do tv Logitech z 5500(zestaw gracza) i nie było źle chodź czasem ten plastikowy dźwięk wnerwia, ale panel sterowania postanowił przestać działać :) . Właśnie chciałem usłyszeć wasze propozycje co do głośników ale tak do 2500 zł za same kolumny 5.0 .
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Nie będę oryginalny i ze swojej strony polecę Onkyo 616 / Denon 2113 lub X2000 + JBL ES Pack 5.0
U mnie hulają na 20m i póki co o subie jeszcze nie myślę. Napewno dokupię w przyszłości bo to mus do kina ale uwierz mi, te kolumny potrafią zatrząść pomieszczeniem i bez suba.
 

collider

New member
Bez reklam
Uwierz mi, gdy podłączysz suba dopiero wtedy zrozumiesz jak bardzo się mylisz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

quasimodek

Member
Bez reklam
Dlaczego zakładasz, że się mylę i w którym miejscu?

Wysłane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej za pomocą Poczty Polskiej
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Muszę przyznać rację koledze collider. W KD jakie by nie były fajne fronty, to sub nadaje ten charakter kina. To całkiem inny bas. Najbardziej jest czuć w momencie niskiego zejścia, tąpnięcia basu. Kolumny grają może bardziej punktowo, kontrolowanie, ale sub wytwarza to ciśnienie i efekt WOW:)
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Przecież nie mówię NIE dla suba. Napisałem wyraźnie: "Napewno dokupię w przyszłości bo to mus do kina ale uwierz mi, te kolumny potrafią zatrząść pomieszczeniem i bez suba. "
I nie pisałem nic o jakości basu tylko o jego obecności i to dość znacznej z samych kolumn jakie mam.
Więc pytam w którym miejscu się mylę?
 

Deker131

New member
Raczej wybiorę JBL ES80 chodź posłuchał bym jeszcze Dali Concept . Słyszał ktoś jak grają te zestawy ? . Jaki jeszcze wartko kupić sub do 1500 zł ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mocny sub o konstrukcji zamkniętej. Bas będzie lepiej kontrolowany. Zwróć uwagę na wymiary. Jest ogromny i robi wrażenie:)
 
Do góry