Kino domowe, głośniki Apart - problem

Kocak

New member
Witam,

Od dłuższego czasu przeglądam forum i czytam o prawidłowym złożeniu kina domowego - zdecydowałem się zarejestrować i przedstawić Wam mój problem. Uprzedzam, jestem "noga" z tych tematów, ale tak jak każdy normalny, chciałbym mieć w końcu swój porządny sprzęt grający.

Jestem w trakcie wykańczania salonu. Salon ma około 40m2. Na ścianach w 4 miejscach wyprowadziłem przewody 4x2,5mm2(nie muszę ich wykorzystywać) miedziane schodzące się na ścianie pod telewizorem. Telewizora jeszcze nie posiadam.

Mam możliwość odkupienia od brata niżej wymienionych głośników za przysłowiową złotówkę:
4x Apart mask8W
1x Apart Sub2400

I teraz kilka pierwszych pytań:
Grzebiąc w internecie dowiedziałem się, że powinienem do tego dokupić wzmacniacz CHAMP 3D.

Czy zamiast w/w wzmacniacza mogę te głośniki, w jakiś prawidłowy sposób, podpiąć pod np. Amplituner HK AVR 370? Głośniki mają przewody z wtyczkami żeńskimi i męskimi - musiałbym z jednej strony je zniszczyć. Ten pomysł wydaje się głupi.. ale uświadomcie mnie ostatecznie. AVR 370 planowałem kupić w celu złożenia w przyszłości zestawu 7.2, ale pojawiła się możliwość kupienia głośników Apart i teraz mam dylemat.

Jeśli zastosował bym wzmacniacz dedykowany CHAMP 3D to mógłbym podpiąć go pod telewizor? PS4? może rzutnik? Czy to już będzie duże utrudnienie (dodatkowe urządzenia), a może to jest po prostu sprzęt nie nadający się do domu i koniec tematu. Nie widzę tam wyjść/wejść HDMI. Głośniki chciałbym rozbudować do co najmniej 7.1.

Mam w głowie wiele pytań. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś przeczytał temat i spróbował nakierować mnie na odpowiedni tor. Nie mogę wrzucić załączników, pokazałbym rzut salonu oraz zdjęcia głośników.
Tomek
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Daj sobie spokój
to jest sprzęt do zastosowań estradowych.
Wzmacniacz o którym piszesz jest tylko dwukanałowy + Sub. Więc potrzebowałbyś więcej takich wzmacniaczy. Do tego potrzebny by był jakiś przedwzmacniacz i procesor dźwięku, który będzie wyposażony w we/wyjścia HDMI, dekodery Dolby.... itp.
Jeśli planujesz kino domowe to lepiej poszukaj normalnych głośników i amplitunera.
 

Homerus

New member
Jaki tam sprzęt estradowy. Jest to co najwyżej średnia półka instalacyjnych systemów nagłośniania tła w sklepach czy w fitnessach. Co do podłączenia to kolumny te pracują w trybie niskoimpedancyjnym (8Ohm) także można je podłączyć bez problemu do sklepowych amplitunerów. Tak jak i do każdego innego wzmacniacza niskoimpedancyjnego. Grunt by na kolumny nie dawać za dużo mocy bo możesz je spalić.


Po mojemu szkoda miejsca na kilka kanałów wzmacniaczy+ deembeder hdmi i mikser. Lepiej kupić jakiś kombajn jak amplituner. A na tym rynku już się nie znam i nie podpowiem.
 
Ostatnia edycja:

Kocak

New member
Czyli pod avr370 podłącze. Tylko te końcówki bym musiał przerobić kombinerkami😊 subufer jest pasywny to raczej odpada prawda? Ale głośniki mógłbym wykorzystać.
 

Kocak

New member
Panowie, rezygnuje z nich całkowicie. Zbieram kasę na cały zestaw. Na dzień dzisiejszy będę czytał Wasze starsze posty i postaram się dobrać coś dla siebie. Odezwę sie w innym wątku jak będę miał cos na oku i przejdę pierwsze odsłuch. Dziękuję za rady. Pozdrawiam. Tomek
 
Do góry