Kino domowe duży salon 60m2

Begess

New member
Witam,
Dzięki temu forum zakupiłem już kilka urządzeń, m.i.n Telewizor oraz Zidoo Z10. Mam nadzieję, że pomożecie również przy zakupie kina domowego.

Obecnie posiadam 12 letnie kino domowe 5.0, które było kupowane jeszcze pod stare mieszkanie (Denon AVR1611, Dali Concept 6, Concept 1, Concept center). Obecnie preferencje się zmieniły i szukam kina domowego do salonu 30m2 połączonego z jadalnią 20m2 i kuchnią 10m2. Łącznie pomieszczenie ma 60m2 z czego część wypoczynkowa, czyli salon ma 30m2. Trochę przeglądałem już internet i byłem w jednym z salonów audio. Decyzje co do kolumn chyba już podjąłem ale chcę się upewnić w mojej decyzji, pozostanie jeszcze kwestia amplitunera. Chodzi o zestaw Klipsch RP-8000f, RP-500m(2x), RP-500c. Preferuje kino 90%, muzyka10%. Co myślicie o tym zestawie ? sprawdzi sie ? Satelitki i Center, specjalnie dobrałem z serii 500 a nie 600 ze względu na niższą cenę. Chyba dużej różnicy w graniu nie będzie pomiędzy serią 500 a 600? Myślałem o budżecie na kolumny maks 10000zł i tutaj się mieszczę na styk. Pozostaje kwestia amplituner pod te kolumny. Nie mam pojęcia jaki. Budżet to 3-4tyś max.
A może jakieś inne kolumny ?


Pozdrawiam
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Te Klipsche w kinie miażdżą i poradzą sobie w Twoim pomieszczeniu. Możesz je łączyć z Denonem, Marantzem, Onkyo, ale ten ostatni dopiero wraca na rynek w czerwcu. Na youtubie masz dużo instalacji z ww kolumnami.
 

Begess

New member
Pakolo, czyli upewniłeś mnie co do kolumn, fajnie.
Zastanawiam się nad amplitunerem Denon X2700H za 3200zł. Nie będzie to za słaby amplituner ?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie słuchałem ich z Denonem. Odsłuchiwałem RP6000 z Marantzem 5013, Onkyo rz820 i Pioneerem lx 704. Z Marantzem grają fajnie. Onkyo wyciąga z nich więcej dynamiki, to samo Pioneer. Dla mnie najlepiej zagrały z Onkyo, mojemu ojcu bardziej pasują z Pionkiem.
 

Begess

New member
Przeglądając forum i ogólnie internet, doszedłem do wniosku, że zamiast kolumny centralnej RP-500C, dopłacę i wezmę RP-404C.

Przeczytałem gdzieś propozycje, że zamiast tylnich monitorów RP-500M, można wziąć głośniki surround RP402S. Owe głośniki będą znajdować się od razu za kanapą, po bokach słuchaczy. Zdjęcie jak to wygląda obecnie z Dali Concept 1 poniżej. Co tam lepiej wstawić ? RP-500M czy RP 402S ?
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    685,9 KB · Wyś: 62

Begess

New member
Jeśli preferujesz do kina domowego- to zacznij od Bar 9,1 JBL lub SN10 Meridian.


Zacząłem :) 12 lat temu na starym mieszkaniu (salon 24m2) od Dalic Concept 5.0. Teraz chciałbym iść wyżej i myślałem o tym zestawie Klipsch opartym o kolumny RP-8000F.
Brałem pod uwagę soundbar ale wydaje mi się, że to trochę cofanie się, szczególnie teraz przy tak dużym salonie 30m2 + 30m2 otwarta przestrzeń na kuchnie i jadalnie. Myślałem o soundbar Sennheiser Ambeo, cena dość duża, 10000 zł, MOCNY soundbar ale chyba jednak soundbar jakikolwiek by nie był, będzie za słaby do dużego salonu.


Przy okazji ponawiam pytanie, czy zamiast monitorów RP-500M za kanapą, zaraz za głowami słuchaczy, nie lepiej głośniki surround RP-402S ? A może ze względu na prawie zerową przestrzeń za kanapą a tylnymi monitorami, zrezygnować z tych głośników i postawić tylko na 3 kolumny frontowe czyli RP-8000f i centralny RP- 404C ?

 

Stratoss

Member
Bez reklam
Umieszczanie tylnych głośników tak jak na zdjęciu z tą kanapą - to totalne nieporozumienie!


stopka:
Sony KD85-ZG9:rolleyes:, Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA-7gen 2 + VELODYNE DD 15 plus, Pioneer UDP-LX800. Apple TV4K. Projektor JVC RS2 - Adeo tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra surround + GX100 + 4 kolumny sufitowe Dali Phantom H-80. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Kable HDMI Purelink 8K+ Magic Link.Kable rca:Qed Signature Audio S. Listwy przepięciowe: Monster Power HTS5100 + HTS1000x2. Kable sieciowe: Monster Powerline 400, OyaideTunami, Furutech FP-3TS20
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Miałeś pełnowymiarowe KD i przy takim pozostań ! Nie żadna grajbelka absolutnie.
Klipsch jest bardzo dobrym wyborem.
Co do efektowych to oczywiście w KD są nieodzowne i nie rezygnowałbym z nich - mogą stać na stendach lub być podwieszone po sufitem i skierowane w miejsce odsłuchowe.
 
Do góry