Kino domowe do pokoju 5x4 za 1500-2000zł

Raminad

New member
Witam.

W najbliższym czasie zamierzam kupić jakiś zestaw kina domowego i chciałbym was prosić o pomoc w wyborze. Na ten cel mogę przeznaczyć powiedzmy 1500-2000zł. Wiem, że za takie pieniądze nic wgniatającego w fotel nie kupię, ale stwierdziłem, że w moim przypadku raczej nie ma sensu wydawać więcej pieniędzy. Mieszkam w bloku w małym mieszkaniu i nie będę mógł sobie po prostu pozwolić na wykorzystanie pełnych możliwości porządnego kina domowego - sąsiedzi nie byliby zadowoleni, podobnie jak i moja kobieta, która nie podziela mojego uwielbienia do głośnego słuchania muzyki czy oglądania filmów. Kino będzie stało w pokoju 5x4m podłączone do telewizora LG 42LM640S. Będą do niego podłączone dwa komputery i konsola PS3 - dlatego amplituner powinien posiadać około 4 wejść HDMI. Jeśli chodzi o proporcje sposobu korzystania z kina, to określiłbym je tak: 40% filmy, 40% gry, 20% muzyka (cięższe brzmienia). Dźwięk nie musi mnie wgniatać w fotel, ale chciałbym by był w miarę dobrej jakości. Nie jestem audiofilem - co prawda słyszę różnicę pomiędzy MP3 128kbps a 320kbps lub FLAC, ale już nie jestem za bardzo w stanie stwierdzić kiedy doły i góry brzmią poprawnie. :p Do tej pory słuchałem muzyki na głośnikach X-540, więc tak czy inaczej myślę, że będzie to skok jakościowy i będę zadowolony. Warunek jest taki by sprzęt był nowy, nie musi to być jednak zestaw (mogę kupić amplituner i głośniki oddzielnie). Odtwarzacz Blu-ray nie jest mi za bardzo potrzebny, ponieważ mam PS3. Z drugiej jednak strony nie wiem, jak to jest z funkcją DLNA - czy mój telewizor będzie w stanie wysłać przez HDMI-ARC lub opticala dźwięk przestrzenny do kina. Jeśli tak, to myślę, że odtwarzacz jest mi na chwilę obecną całkowicie zbędny.

Zainteresowały mnie następujące oferty z RTV EURO AGD (nie mogę wstawiać linków):

Denon DHT-1312XP (AVR-1312 + SYS 5.1) - 1599zł
Yamaha BD-S473B, RX-V373B, Prism Audio Onyx 100 (czarny) - 1999zł
Yamaha BD-S671B, HTR-4065 (RX-V473), Prism Audio Onyx 100 (czarny) - 2099zł

Zaletą dwóch ostatnich są drewniane kolumny, jednak będę musiał się liczyć z koniecznością zakupu suba za jakiś czas (~500zł). Czy warto w moim przypadku dopłacać? Będę wdzięczny za rady.
 
Ostatnia edycja:

Raminad

New member
Wygląda sensownie. Zwłaszcza, że w cenie ~2000zł będę miał też suba. Czy te kolumny będą grać w miarę poprawnie?
 

tayson

New member
Witam,
jako że nie mogę stworzyć nowego tematu, pozwolę sobie podłączyć się pod ten.

Witam wszystkich serdecznie,

otóż zwracam się do Was z prośbą o fachową poradę.
Udało mi się przeglądnąć nieco postów, aczkolwiek ze względu na ciężki okres w pracy nie mam możliwości na dogłębną analizę tematu, stąd też zdaję się na Was w kwestii doradztwa. Z góry dziękuję za życzliwość i konkretną pomoc.

Przechodząc do tematu...

Do tej pory moje kino domowe/odsłuch audio to były dobre słuchawki AKG podłączane do TV. Przyszedł czas na rozbudowę. Nie chce zestawu 5.1. Chciałbym żeby były to dwie kolumny i amplituner, tak aby podłączyć do tego zestawu TV, PS3, mp3 i blue ray. Rozumiem, że musi to być ampli z hdmi, a głośniki muszą mieć szeroki zakres, tak aby "zastąpić" odrębny subwoofer. Pokój ma ok 15m2.
Kwestia zasadnicza....czyli cena. Otóż będzie to w okolicach 1500-2000. Może niewiele, ale to jest moje rozsądne maximum na chwilę obecną.

Przeglądając sieć wstępnie wydają mi się rozsądne poniższe propozycję. Prosze o opinię, oraz własne propozycje.

1. Denon AVR-1513 (AVR1513) Amplituner wielokanałowy (5.1) :: Sklep.RMS.pl (hi-fi, kino domowe, akcesoria audio-video)
2. Yamaha RX-V 373 (RX-V373) Amplituner (5.1) kina domowego 3D z HDMI 1.4a :: Sklep.RMS.pl (hi-fi, kino domowe, akcesoria audio-video)
3. JBL Studio 130 Kolumny stereo podstawkowe - 2szt :: Sklep.RMS.pl (hi-fi, kino domowe, akcesoria audio-video)
4. JAMO S 426 (S426) Kolumny stereo - 2szt :: Sklep.RMS.pl (hi-fi, kino domowe, akcesoria audio-video)
5. JAMO S 604 (S604) kolumny stereo - 2szt :: Sklep.RMS.pl (hi-fi, kino domowe, akcesoria audio-video)

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ampli nie musi być z HDMI, a jak ma byc tylko stereo to lepiej ampli stereo np HK3390 i do tego JBL Studio 130.
 

venom200

Member
Kup demon 1513 + kolumny eltax w media za 1560 taki zestaw a gra naprawdę soczyście jak na takie pieniądze
Ale to oczywiście zestaw 5.0
Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

tayson

New member
Dziękuję za odpowiedzi Panowie.

blackninja --> czy przy tych głośnikach nie bedzie za mało niskich tonów? oraz jak będzie wyglądało podłączenie takich elementów jak PS, blue ray itd. Chinche? NIe będzie za dużej straty jakości sygnału w stosunku do HDMI?

venom200 --> zdecydowanie 2.0 ewentualnie 2.1.

Stwierdziłem, że zwiększam trochę budżet.
Konkretnie, myślę teraz nad zestawem głośniki Jamo S606 i Ampli Onkyo TX-NR414 lub Pioneer VSX-S300

CO myślicie?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zamiast ampli KD ( zupełnie bez sensu przy 2 kolumnach) kup sobie ampli stereo np. Harman Kardon 3490, który ma wbudowany DAC i podepniesz pod niego zarówno BD cyfrowo jak i PS3. TV możesz wtedy analogowo podpiąć. A jak by ci było mało wejść cyfrowych to kiedyś możesz zakupić DAC zewnętrzny. Sporo z nich ma po kilka wejść cyfrowych i dodatkowo poprawi jakość dźwięku. Co do jakości właśnie, to na 100% taki HK zagra lepiej w stereo od ampli KD w tej cenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tayson

New member
Dziękuję za kolejne odpowiedzi.

Panowie...doszedłem do tego samego zdania. Wzmacniacz stereo oraz kolumny.

Pytanie 1:
z TV do Wzmacniacza będzie w takim wypadku połączenie mini jack -> chinch, czy nie będzie wtedy straty na jakości dźwięku?? Szczególnie że wszystko (blue ray, ps, mp3) będzie podłączane najpierw do TV a potem sygnał idzie do wzmacniacza

Pytanie 2:
jutro jadę dalej odsłuchiwać kolumny...póki co mój wybór to JBL Studio 180 albo Jamo s66 co sądzicie??

Pytanie 3:
Wzmacniacz stereo
a.Yamaha A-S500
b.Denon PMA-720AE
c.Marantz PM 5004

Co uważacie?

Dziękuję bardzo ;]
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z TV łączysz tylko po to aby mieć dźwięk z programów na kolumnach. Musisz zobaczyc czy Twój TV posiada wyjście optyczne, a jak nie ma to czincze. Większość BD posiada wyjście optyczne lub coaxial, i przez te wyjścia łączysz bezpośrednio z ampli/wzmakiem. Podobnie PS3. MP3 zawsze możesz podpiąć pod BD. Nie robisz takiego koła że łączysz BD z TV, a dopiero TV ze wzmakiem. Te JBL to lepsze klasowo kolumny od Jamo. Nie był bym sobą jak bym nie zaproponował Roth Oli 30 czy Monitor Audio :) Do 15 mkw będą świetne. Co do wzmacniaczy, to musisz zobaczyć czy mają wejścia cyfrowe ( bo na takich Ci zależy)? Nie wszystkie wzmaki je posiadają, i spora liczba ma tylko wejścia analogowe. Teraz zauważyłem że producenci nowych, tanich BD już nie dokładają sekcji analogowej, więc byś miał problem z podłączeniem takich klocków. Jedynie DAC zewnętrzny by pomógł. Dlatego ja proponuję HK 3490, niedrogi a dobry i funkcjonalny sprzet. Pogadaj z Blackninja o ceny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tayson

New member
krzysiek1980 --> rzecz właśnie w tym, że mi polecono zrobić tak: WSZYSTKO (PS3, mp3,) podłączam do TV (KDL-42W656A | Wszystkie telewizory LCD z ekranem 107 cm / 42" | Dane techniczne | KDL42W656ASAEP | KDL42W656A | Sony), i teraz TV łączę ze Wzmacniaczem tym Prolink Exclusive: mini jack/2xRCA 1,8m - Warszawa (3399501107) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Rzekomo wtedy będzie lepszy dźwięk -
ponieważ wzmacniak za 1500zł da dużo lepszy dźwięk niż amplituner za 1500zł
I tak naprawdę potem, wszystko (usb z muzyką itp) podłączałoby się pod TV. Minus tego rozwiązania --> zawsze przy użytkowaniu sprzętu - nawet przy słuchaniu muzyki musiałby być włączony TV.
Tak mi poradzono - nie mam za wiele doświadczenia w temacie, a nie chcę wywalić kasy w błoto, więc rownież pytam o to.

PS. nie będę rozbudowywał w przyszłości zestawu do większej liczby głośników niż stereo. Odnośnie telewizora, jak widać po linku ma tylko do tego zastosowania HDMI lub wyjście słuchawkowe.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Nie chciał bym mieszać w Twoich typach :p ale tak jak @krzysiek1980 podpowiedział o H.K 3490 też bym polecił jego odsłuch. Znajomy posiada tego Harmana z JBL Loft50 i jak dla mnie bardzo dobrze współgrają. Dzwięk dość szczegółowy, dynamiczny, a i basu nie brakuje. Zresztą sam nie dawno przekonałem się do Harmana ( dość długo opierałem się ;) tej firmie czytając o ;częstych; usterkach , amplitunerów , które zresztą nie do końca były prawdziwe) i zakupiłem ampli H.K. i gra to u mnie z kolumnami Boston A360 i jestem zadowolony z tego wyboru . Warto posłuchać ; sprzęcicha; tego producenta.
 

tayson

New member
Posłuchaj, nic jeszcze nie kupuj, bo może znajdziemy lepiej pasujące modele.

Jestem również na etapie wyboru TV. W zasadzie już podjałem decyzję. Jest wyjście optyczne. Także tym sie możemy śmiało sugerować.

Podsumowując to widzę są dwa rozwiązania w tym wypadku....Wzmacniacz stereo plus DAC lub Amplituner stereo z wbudowanym DAC...

A wzmacniacz/amplituner dobieramy do JBL Studio 180 ew. Jamo S606 (te muszę jeszcze przesłuchać) ;]
Suba nie będzie - więc odrobinę szlachetnego niskiego tonu też z tego musimy wyciągnąć....
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do tv bawić się w DACi trochę szkoda kasy, kup ampli z wejściem cyfrowym np HK3490 od razu nie będzie tez problemu z basem. Kolumny zdecydowanie lepiej z nim zagrają Studio 180.
 
Do góry