Kino domowe do mini salonu - 10.89 m2 + aneks 3.92 m2

superrybex

New member
Witam!

Jestem nowy na tym forum i to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :) Poniżej zamieszczam plan małego pokoju, a raczej bardzo małego pokoju gościnnego z aneksem kuchennym. Tam gdzie jest napisany „k” – tam będzie aneks kuchenny, a tak gdzie „p” – pokój, nawet logiczne :) Do dyspozycji jak na razie mam 32 LCD i na tym koniec. Proszę poradzić mi w jaki sposób ustawić telewizor w tym pokoju oraz cały sprzęt grający.
Do dyspozycji na ten szczytny cel mam około 2 tyś zł – chodzi o nagłośnienie oraz amplituner. Tak naprawdę jeżeli będzie trzeba to mogę dorzucić do tego 1000 zł lub 1500 zł. Chodzi o to, że nie chcę niepotrzebnie przepłacać za coś co nie będzie u mnie działać w pełni ze względu na małe wymiary pomieszczenia i dodatkowo na ułożenie kanapy czy rogówki (w rogu pokoju) oraz na połączenie z aneksem kuchennym po lewej stronie.
Rogówka będzie po prawej stronie na górze pomieszczenia albo na dole, telewizor będzie ustawiony tak, żeby pasowało do danego ustawienia.
Dodatkowo przy telewizorze będzie PS3, tuner satelitarny hd oraz najprawdopodobniej odtwarzacz hdd. Także sprzęt musi być w pewnym sensie uniwersalny. Ponieważ będzie tam odtwarzany tyle samo muzyki co telewizji (przede wszystkim mecze :) ) czy filmów oraz trochę grania. Czy jest szansa żeby instalować tam jakiś system 5.1? Chyba raczej nie skoro kanapa będzie w rogu i telewizor też mniej więcej w rogu to pewnie w grę wchodzi system 2.1?

Z góry dzięki za odp!
superrybex.

Pod spodem link do planu pokoju z aneksem. Z racji tego, że jestem nowy i nie mam jeszcze 5 postów nie mogę wstawić zdjęcia, a próbowałem na wszystkie możliwe sposoby. Jeżeli link nie zadziała to proszę dodać na początku www i kropkę.
Kod:
freeimagehosting.net/ic4sj
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wchodzi zdjęcie.
Naprawdę będzie potrzeba by dołożyć minimum do Harmana AVR 255+ Jamo 608 lub Onkyo 509 i Jamo 606
 

dontomasz1

New member
10m to strasznie mało na kino sam mam niewiele więlszy pokój i nie wyobrazam sobie pełnowymiarowych kolumn podłogowych i głośników na tyły. Polecam to co ja kupiłem czyli HKTS 20/30bq i onkyo509 lub ta wspominana avr255. Głośniki grają w kinie świetnie w muzyce jak na takie pomieszczenie moge z czystym sumieniem polecić.

Pozdrawiam
 

superrybex

New member
Nie wchodzi zdjęcie.
Qrde ... u mnie działa. Można dodać jeszcze przed tym linkiem "www z "kropką" (nawet tego napisać nie mogę bo system interpretuje to jako link :p)" i wkleić tak w przeglądarce i powinno chodzić.

Co do ampli to Onkyo 509 wydaje się być bardziej przyszłościowym tunerem z racji wyższej wersji HDMI i jeszcze co mnie tknęło to radio internetowe + możliwość odtwarzania muzyki z dysku sieciowego, a ja właśnie taki miałem zamiar zainstalować ... Z drugiej strony wizualnie AVR 255 jest lepszy. Na plus Onkyo 509 przemawia jeszcze system 7.1 ale oczywiście ja ze względów technicznych nie będę go używał, ale w przyszłości nie wiadomo czy nie będę miał do dyspozycji większego pomieszczenia.

10m to strasznie mało na kino sam mam niewiele więlszy pokój i nie wyobrazam sobie pełnowymiarowych kolumn podłogowych i głośników na tyły.
Na pewno głośniki pełnowymiarowe na przedzie mają wygląd. Pisałem, że obawiam się w ogóle o sens 5.1 w tym pomieszczeniu a jednak panowie mi to zaproponowali co mnie cieszy. W sumie telewizor będzie stał pod ścianą i tam będzie trochę miejsca, żeby koło szatki RTV postawić po bokach głośniki. Tak przynajmniej myślę, ale jak to wyjdzie w rzeczywistości zobaczymy ... Fizycznie ze względu na delegację zobaczę to pomieszczenie dopiero za miesiąc czasu więc pewne założenia mogą się nie sprawdzić.

Więc małe głośniki na tył mogę z czystym sumieniem zawiesić sobie z tyłu po dwóch stronach kanapy, a przednie większe na przód po obu stronach szafki RTV?

Czy może jednak podłogówki odpadają ze względu na niewielkie wymiary pomieszczenia??

Na początku czeka mnie remont więc może dobrym rozwiązaniem będzie puszczenie kabli w ścianach oraz w listwie maskującej. Właśnie jeśli chodzi o kable to jakie do tego kupić?? Czytałem, że kable fabryczne do niczego się nie nadają i lepiej jest kupić oddzielne - lepszej jakości. Chciałbym od razu mieć je poprowadzone, żeby później nie było problemów z ich maskowaniem.

Dzięki za zainteresowanie tematem!

pozdrawiam,
superrybex
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wyłącznie kwestia własnego wyboru. Jeśli masz miejsce na duże - to duże, a tak na dobre małe kasy zabraknie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
AVR255 to też ampli 7.1, nie obsługuje 3D, ni ema radia internetowego i funkcji sieciowych ale jak gra. Masz PS3 to trochę go w sieciówce wyręczy.
Harman AVR255 + HKTS30..............3300
 

superrybex

New member
Witam!

Troszkę czasu już minęło od ostatniego postu, ale jak życie pokazuje nie zawsze kupuje się to co się chce w chwili jakiej się chce, a więc do rzeczy. Mieszkanie wyremontowane. Wymiary pomieszczenie nie zmieniły się w ogóle, trochę czasu minęło więc pewnie sprzęt dostępny na rynku zmienił się. Proszę jeszcze raz o szybką poradę na co teraz stawiacie? Widziałem, że Harman Kardon AVR 255 jest dostępny tylko w 1 sklepie internetowym więc pewnie to sprzęt już przestarzały? W to miejsce wszedł chyba Amplituner HARMAN KARDON AVR 260? Kolumny Jamo S 608 HCS 3 Dark apple oraz Jamo S 606 Czarna jak najbardziej cały czas dostępne.

Z góry dzięki jeszcze raz za podpowiedź bo jestem już w 100% gotowy do zakupu i tylko rady uczonych w piśmie mi brakuje :)

pozdrawiam!
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Gdybyś podał wymiary tego salonu (tzn długość i szerokość) byłoby prościej coś powiedzieć

Powierzchnia jest bardzo mała praktycznie jest to niecałe 11metrów ,gdyż nie można do tego wliczyć aneksu kuchennego .Po drugie w tym salonie na pewno znajdują się jakieś meble ,coś do siedzenia wiec powierzchnia akustyczna będzie jeszcze mniejsza
Obawiam są ,że kolumny Jamo są za duże do tego pomieszczenia ,co spowoduje że dźwięk zacznie dusić
 

collider

New member
Bez reklam
Jamo S 608 to za duże kolumny do takiego salonu co nie oznacza, że musisz z nich zrezygnować. Jeśli chodzi natomiast o amplituner przyszłościowy jak to nazwałeś to nie pchałbym się w HK bo oni niestety tak lekko zapóźnieni są w stosunku do konkurencji :). Brzmieniowo jak najbardziej, ale wszelkie "bajery" to nie u nich.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam!

Troszkę czasu już minęło od ostatniego postu, ale jak życie pokazuje nie zawsze kupuje się to co się chce w chwili jakiej się chce, a więc do rzeczy. Mieszkanie wyremontowane. Wymiary pomieszczenie nie zmieniły się w ogóle, trochę czasu minęło więc pewnie sprzęt dostępny na rynku zmienił się. Proszę jeszcze raz o szybką poradę na co teraz stawiacie? Widziałem, że Harman Kardon AVR 255 jest dostępny tylko w 1 sklepie internetowym więc pewnie to sprzęt już przestarzały? W to miejsce wszedł chyba Amplituner HARMAN KARDON AVR 260? Kolumny Jamo S 608 HCS 3 Dark apple oraz Jamo S 606 Czarna jak najbardziej cały czas dostępne.

Z góry dzięki jeszcze raz za podpowiedź bo jestem już w 100% gotowy do zakupu i tylko rady uczonych w piśmie mi brakuje :)

pozdrawiam!
W miejsce AVR255 wszedł aktualnie AVR270 :)
 

superrybex

New member
Witam.

Jak widać szybkie odpowiadanie nie jest moją mocną stroną, ale już chyba kończymy temat :) W załączniku rzut mieszkania, który był wcześniej przeze mnie dołączony oraz nowy "rysunek techniczny", który zobrazuje wam jak to jest u mnie rozmieszczone i ile tego miejsca jest. Do tego dwa zdjęcia, które też w jakiś sposób zobrazują co i jak.

Wzmacniacz ma stać na szafce, gdzie teraz stoi TV. Nowy Tv ma być podwieszony, a kolumny mają stać na szafce RTV gdzie teraz jest kwiatek i książki.

Jak widać miejsca jest mało. Sprzęcik ma spinać 2 - 3 urządzenia hdmi i do tego chyba tylko dwie małe kolumny wchodzą w grę?

Co polecacie? Sprzęt może być dedykowany do tego mieszania bez znacznego wybiegania w przyszłość. Służyć ma do oglądania filmów, słuchania muzyki i grania na konsoli.

Już was dłużej męczyć nie będę :)

Z góry dzięki! :)
 

Attachments

  • kino.jpg
    kino.jpg
    10,9 KB · Wyś: 174
  • 20150710_153808.jpg
    20150710_153808.jpg
    376,7 KB · Wyś: 326
  • 20150710_153822.jpg
    20150710_153822.jpg
    388,8 KB · Wyś: 352
  • 20150710_155932.jpg
    20150710_155932.jpg
    582,5 KB · Wyś: 80

Bipo

Active member
Bez reklam
Patrząc tylko na zdjęcie to w Twoim przypadku w grę moim zdaniem wchodzą tylko kolumny podstawkowe. Jeśli chcesz zagracić na maksa możesz brać podłogówki ale tam jest za mało miejsca. Kupisz dobre kolumny podstawkowe i będziesz zadowolony..;-)
Ja do Twojego pomieszczenia skompletował bym coś takiego:
- 2x dali zensor 3 koszt ok 1400zł
- amplituner wg. uznania do kwoty 2tyś. jeśli Ci zależy na bajerach bo brzmieniowo będą grać podobnie. Ja na twoim miejscu wybrałbym wzmak zamiast ampli.
Następnie dozbieraj kasy i kup dobrego suba który się sprawdzi zarówno w kinie jak i w stereo.
- sub rel t5 który się sprawdzi w muzyce i w kinie ok 1800zł (ewentualnie dali e9f ale przy muzyce nie bardzo, jeśli tylko do filmów ok. Ja bym do muzyki i kina brał rel t5)

Ja wiem że wszystko najlepiej kupić od razu i mieć z głowy, ale rozłóż sobie to na etapy a będziesz bardziej zadowolony z finału niż byś miał kupić wszystko od razu niższej jakości a później się zastanawiać co by tu zmienić aby było lepiej.....
Następnie opiszesz swoje wrażenia i podziękujesz że nie kupiłeś wszystkiego od razu.....a z dźwięku będziesz się cieszył przez następne kilka lat i zapomnisz aby coś zmieniać...;-)
 
Ostatnia edycja:

superrybex

New member
Więc wielkość kolumn, które mi poleciliście są jak najbardziej satysfakcjonujące. Ale teraz, które są lepsze?? Ja osobiście lubię trochę więcej basu więc, które dadzą mi pod tym względem lepszy efekt i teraz pytanie ... jaki amplituner do tego czy może rzeczywiście wzmacniacz. tak jak pisałem potrzebuje co najmniej 3 x hdmi in i 1 out. Propozycja HK 3770 Amplituner stereo - nie podłączę do niego w przyszłości więcej niż 2.1?

Wiecie jak to jest z żoną ... jej pasuje dali zensor 3 bo jest dostępne w kolorze białym ;P

Cena ARMAN/KARDON HK 3770 (kolor czarny) + JBL Studio 230 (kolor czarny) 2950 jest ok??
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dali Zensor to też dobre kolumny. Śmiało możesz je zastosować alternatywnie za Studio 230. Oczywiście najlepiej samemu posłuchać. Napisz w spawie ceny do blackninja.
 

superrybex

New member
Wiec jakaś propozycja co do ampli dla dali zensor 3. Tak jak pisałem potrzebne mi są 3 in i 1 out hmdi. Czy to nie ma jakiejś większej różnicy co do doboru wzmacniacza czy amplitunera??
 

lobos

New member
Bez reklam
No i masz fajny zestaw stereo: CA 351R+Dali Zensor 3 ;-)
Do Twojego pokoju zestaw 5.1 niewielkich gabarytów też byś wcisnął ;-)
Np. coś z Harmana HKTS. Jednak ja bym wybrał CA+Dali czy Marantz/Denon+Dali a jak nabierzesz apetytu to w perspektywie Z1 na tyły Vokal na centrala i sub REL T5 i masz zestaw BOMBA! ;-)
 
Do góry