Kino domowe do małego pokoju

snd

New member
Witam
Stoję przed dylematem wyboru kina domowego. Zestaw będzie grał w pokoju o powierzchni 14m2 (4x3,5m). Głośniki o których myślałem to Quadral Quintas 5000 lub Jamo S506 ze wskazaniem na QQ5000. Zestaw poza filmami, nc+ i xboxem ma służyć do słuchania muzyki (MP3, radio internetowe). Zastanawiam się nad wyborem jednego z następujących modeli amplitunerów:
Denon AVR-X1000,
Denon AVR-1713,
Yamaha RX-V475.
Zależy mi żeby amplituner miał (lub dało się jakoś łatwo podłączyć) wi-fi. Podobają mi się również funkcje obsługi Spotify lub AirPlay. Warto dopłacić i kupić jakiś najtańszy amplituner z pre-outem? Jest sens dokupić jeszcze do tego zestawu na tak małą powierzchnię jakiegoś suba? Mam nadzieję że coś mi doradzicie :smile:

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

snd

New member
Moglibyście podać jakieś przykładowe modele? Marka w sumie jest bez znaczenia może być Denon, Yamaha, Onkyo, Marantz, Harman Kardon. Zaznaczam że zależy mi na nowym sprzęcie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najtańszy jaki kojarzę to Yamaha 775. Teraz będzie wchodził nowy model więc pewnie ceny jeszcze spadną. Inne to np. Denon X3000, Marantz 5008, Harman avr370, z Pioneera nie kojarzę akurat, który model ma pre-out.

edit. Aha i jeszcze Nad T748. Kolega Witt by się obraził jakbym o tym amplitunerze zapomniał.
 

snd

New member
Dzięki za odpowiedzi, niestety koszt tej yamahy prawie przewyższa mój pierwotnie zakładany budżet na całe kino :) Chyba jednak będę zmuszony zrezygnować z pre-outa, poza tym raczej nie planuje rozbudowy systemu. Aktualnie mam u siebie wzmacniacz Technics SU-VZ220 i 2 kolumny JVC S-P33 i chcę wymienić to na coś co nie będzie grało gorzej :) Czy w takim razie moglibyście mi doradzić coś tańszego? Załączam jeszcze zdjęcia jak wygląda pomieszczenie (rzut na ścianę z telewizorem i z góry).
r89x0k.jpg

1gswus.jpg
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Posiadając twój wzmak myślę, że będziesz rozczarowany dźwiękiem tańszego amplitunera.
Najlepiej idź sobie posłuchaj takich niskobudżetowych amplitunerów i wtedy stwierdzisz czy warto jest w ogóle iść w tym kierunku.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A Ty myslisz ze jak zamienisz ten wzmacniacz Technicsa na tani ampli to bedzie lepiej? Te JVC ktore masz to tez oldskulowe brzmienie.
W zyciu bym nie zamienil wzmacniacza Technica i cos pokroju Altusow 110w, na jakis tani ampli i takie Jamo.
Jedyny plus, to taki ze bedziesz mial dzwiek wielokanalowy i te wspomniane przez Ciebie ficzery, radio internetowe itp., ale jak porownasz brzmienie stereo, generalnie muzyki, to Ci gwarantuje ze sie zawiedziesz.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ohoho, cóż za ładny Technics :) Kolega gerus słusznie prawi.
Ja pójdę krok dalej - zamiast zmieniać tego wzmaka na tani ampli, zmień kolumny JVC na coś fajnego i będziesz o wiele bardziej zadowolony aniżeli ze zmiany na tani ampli :)

--edit--
armanig był szybszy też o ułamek minuty ;)
 
Do góry