kino domowe do filmow divx

braat

New member
Witam, chciałbym kupić zestaw kina domowego, ale kompletnie nie znam się na temacie, a wybór sprzętu na rynku jest ogromny. Proszę więc o radę. Zestaw ma funkcjonować w salonie o powierzchni około 45 m2. Powinien odtwarzać BlueRay, mieć wi-fi (lub inny dostęp do sieci, ale najlepiej wi-fi). Ważne jest żeby nie miał problemów z odtwarzaniem DivX, youtube i napisów do filmów. Powinien mieć wyjście HDMI i Euro, powinien obsługiwać pendrive i dyski zewnętrzne USB. Ogólnie jakość dźwięku nie jest moim priorytetem, tylko to żeby nie było problemów z odtwarzaniem filmów. Kolumny powinny być w systemie 5.1 najlepiej wiszące.
Pozdrawiam
 

braat

New member
Przegladam różne zestawy na skąpcu i wpadl mi w oko sony BDV-E980W, myślicie że się nada do mojego salonu?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja na tak duży salon co masz wolałbym zainwestować w kolumny podłogowe i osobny amplituner. Plastiki ogólnie są kiepskie. Jeszcze w małym pomieszczeniu do filmów wmiarę się nadadzą ale stereo na nich nie posłuchasz. A tak na marginesie to szkoda trochę inwestować w KD do filmów w Divx. Jaki max. budżet do wydania?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

janek_56

New member
Plastikowe kino nie naglosni takiego pomieszczenia. Mówie serio albo drewno albo co najwyzej cos w stylu Magnat interior. Nic innego nie bral bym pod uwagę gdyż wyrzucisz kase.
 

braat

New member
Ja na tak duży salon co masz wolałbym zainwestować w kolumny podłogowe i osobny amplituner. Plastiki ogólnie są kiepskie. Jeszcze w małym pomieszczeniu do filmów wmiarę się nadadzą ale stereo na nich nie posłuchasz. A tak na marginesie to szkoda trochę inwestować w KD do filmów w Divx. Jaki max. budżet do wydania?

Kolumny podłogowe odpadają bo mam małe dziecko i w starciu z kolumnami albo ono, albo one ucierpią. Co do przeznaczenia, to nie jestem melomanem, muzyki będę słuchał rzadko, a jeśli już to raczej radio w tle. Najczęściej będe oglądał flimy (Divx, youtube, DVD, BlueRay). Budżet to między 2000 a 3000.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ale przecież w tym zestawie co wymieniłeś też masz kolumny stojące - podłogowe, tylko plastiki. Dużą, ciężką kolumnę dziecko trudniej przewróci niż plastikową. Tym bardziej że masz duży metraż to kolumny też muszą być ciężkie i solidne. Nawet jak dzieciak dojdzie do takiej co waży 20kg to najwyżej ją przesunie a takie plastiki będą ci się kłaść jak domino:) Przemyśl jeszcze. Przecież zawsze dzieciaka można przypilnować bo gdyby tak myśleć to wszystko (TV, Amplituner, dekoder) powinien wisieć na ścianie bo może być potencjalnym zagrożeniem. Ja też mam dzieciaka w drodze i mam kolumny podłogowe i jeszcze standy pod tylne i na razie nie będę nic zmieniał. Do tego metrażu to już muszą być porządne podłogówki żeby nagłośnić te 45 mkw.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

braat

New member
W sumie jak taka kolumna wazy ze 20 kg i nie bedzie zbyt wysoko to moze masz racje, ze nie uda sie jej przewrocic. A mozesz polecic jakis zestaw z takimi kolumnami, zeby spełniał moje wymagania co do odtwarzania filmów i nie przekraczał mocno budzetu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A te 3k to chcesz pewnie razem z amplitunerem? Na ten pokój to min. Jamo s608, ciężkie kolumny tylko wysokie. Na kolcach pewnie ze 110cm będzie. Jak same kolumny to polecę Roth Oli 40. Tak ogólnie mówiąc to w tym pokoju co masz, żeby mieć dobry efekt to byś musiał z 6-7k wyłożyć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

braat

New member
3k to chcialbym wydac na calosc, amplituner, blueray i zestaw glosnikow. Co do glosnikow to sie zastanawialem nad Jamo S 606 HCS3, tylko nie wiem jaki do tego dobrac amplituner i BR.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry