Kino domowe do 7000 PLN

don111

Banned
716 już lepiej, choć jak suba nie kupujesz to bardziej 726... z budżetem 7k na całe kino to raczej odpuść je sobie bo reszta do kina zje prawie całą kwotę
 

mike1986

New member
Tzn. kwotowo się trochę pozmieniało, szukam kolumn stereo + wzmak = max 6000
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kocix

New member
Proponuję NAd c355 i Acoustic energy 3 Aelite, mam taki zestaw na moich 20 m2 i świetnie się sprawuje ale z uwagi na dużą moc tego zestawu lepiej się sprawdzą na Twoim metażu. kupiłem je własnie za niecałe 6 kPLN. Przesłuchałem wiele zestawów stereo i naprawdę w tej cenie przynajmniej mnie cięzko było coś lepszego znaleźć a spędziłem kilkadziesiąt godzin na salach odsłuchowych.
 

emte

New member
Podepnę się pod temat, bo szukam sprzętu w podobnej cenie.

Chcę kupić zestaw amplituner + 5.0 w granicach 7000 - 7500 zł.

- pokój ok. 21-22 m2,
- muzyka/kino 70/30,
- typ muzyki – głównie klubowa, house, trance, elektronika ale tez rock i to co w radiu (czyli wszystkiego po trochu),
- muzyki słucham raczej głośniej, ale bez przesady,
- zakup suba w późniejszym terminie.

Na amplituner chcę przeznaczyć ok 3000 zł i powinien być wyposażony w:
- wyjście pre-out (kiedyś do podłączenia wzmacniacza),
- odtwarzanie mp3, flac z dysku przenośnego przez usb,
- radio internetowe,
- ewentualnie obsługa 3D.

Z tego co się orientuję to w grę wchodzą:
- Yamaha 771,
- może Onkyo 809 (bardziej wizualnie mi się podoba),
- może Onkyo 616 - jeszcze świeżynka i brak info, jak wypada do serii **9.

Jeśli chodzi o kolumny to jak widać na załączonym obrazku jedna z kolumn będzie stała w rogu pokoju. Więc chyba najlepszym rozwiązaniem będą kolumny z przednim BR.
Wstępne opcje to:
- Canton GLE 490.2,
- Monitor Audio BX6,
- Dali Lektor 6.

Podpowiedzcie czy dobrze wybrałem i co najlepiej „spisze się” w moim pomieszczeniu ??
 

Attachments

  • paint.JPG
    paint.JPG
    16,4 KB · Wyś: 105

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ja pozwolę sobie złamać powszechne schematy myślowe i zaproponować zestaw o ponadprzeciętnej jakości dźwięku .Z sumy 7000tyś , 3tyś proponuję przeznaczyć na zakup amplitunera a resztę na głośniki
Amplituner - Marantz 5006 to znakomite urządzenie o niebanalnym wyglądzie (ma okrągły wyświetlacz) umożliwia strumieniowanie sygnału audio ,odtwarzanie radia internetowego ,a także AirPlay czyli komunikacją z dowolnym urządzeniem Apple,ma komplet dekoderów,6 wejść HDMI1.4 z możliwością przetrwarznia 3D,moc 7X100W ,port usb do podłączania Ipoda z technologią D-Max2 poprawiająca skompensowany dźwięk ,ma systemy autokalibracji i możliwość pracy Multiroom ,oraz aplikację MWA umożliwiającą sterowanie przy użyciu Iphona ......i wiele innych funkcji .Cena ok.3000zł
Głośniki - Dali Zensor 5.1/vocal ok 3900zł ,możesz także spróbować z kolumnami Canton wskazanymi przez kolegę wyżej ,jednak dźwięk może się wydawać trochę suchy i techniczny .Jeżeli oczekujesz finezyjnego dźwięku wybierz Dali , jeżeli lekko ocieplonego wybierz Monitor Audio
 

emte

New member
Przy tej muzyce z wymienionych to GLE 490.2

Te, które wymieniłem to wstępny wybór. Jeśli są jakieś inne propozycję to chętnie je poznam.
Jednak ciężko przewidzieć jak zagra kolumna w ustawiona w rogu :???:

Z sumy 7000tyś , 3tyś proponuję przeznaczyć na zakup amplitunera a resztę na głośniki
Amplituner - Marantz 5006 to znakomite urządzenie o niebanalnym wyglądzie

I tak też napisałem - ampli ok. 3000, reszta na kolumny.
Co do Marantza 5006 - fakt, b. ciekawe urządzenie i brałem go pod uwagę.Jednak podobno ma problemy z odczytem plików flac z dysków przenośnych przez USB :( Jeśli ktoś posiada 5006 niech to potwierdzi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry