Kino domowe do 7000 PLN

mike1986

New member
odpowiednikiem Chorusów 714 mocowo i wielkościowo do pomieszczenia są BX5, BX6 to odpowiedniki Chorusów 726
obydwie kolumny to zupełnie inna charakterystyka brzmienia
jazz, blues, pop, rock - tu raczej bardziej pasują MA (przewaga w tych dwóch pierwszych gatunkach, Klipsche ja bym skreślił od razu, Wharfedale - w sumie też by tu pasowały ale to wg mnie... bo o Twoich preferencjach brzmieniowych nic kompletnie nie wiadomo - czy lubisz spokojniejsze brzmienie czy dynamiczne, bardziej detaliczne czy łagodniejsze/ostrzejsze, jaki bas itd
bez takich informacji możesz tak wymieniać dalej kolejne kolumny...

Moje preferencje... naprawde trudno to strescic. Slucham muzyki od chris botti, peter cincotti, candy dulfer, robert miles poprzez stinga, don henley, peter gabriel, journey, fun lovin criminals, toto, skonczywszy na global deejays i muzyce popowej. Moja muzyczna biblioteka to ponad 1200 roznych wykonawcow, z kazdego gatunku muzyki. Generalnie nie jestem maniakiem basu, ale lubie wyraziste niskie tony, duza wage przywiazuje do szczegolowosci, lubie jak kazdy instrument sluchac z osobna a w niektorych kolumnach muzyka rockowa jak np creed zlewa sie i nie brzmi to dobrze. Wydaje mi sie, ze potrzebuje kolumny w miare universalnej. Jest cos takiego?
 

don111

Banned
Monitor Audio i Focale są dosyć szczegółowe, z tym że MA stawiają bardziej na wybrzmienia a Focale grają bardziej "sztywno", trochę ostrzej
przy muzyce rockowej, gdzie wymagany jest idealny timing aby te dźwięki się tak nie zlewały - zabrzmią one lepiej od MA, a MA z kolei z uwagi na pełniejsze wybrzmienia, takie bardziej głębsze/bardziej soczyste brzmienie zabrzmią muzykalniej, delikatniej w spokojniejszych utworach (np tam gdzie jest dużo wokali)
 

mike1986

New member
A Wharfedale? Bardzo mi sie podobaja wizualnie :) ewentualnie moze masz dla mnie inna propozycje?

Ostry rock to raczej u mnie mniejszosc. Zdecydowanie jazz, smooth jazz, klasyka typu the police.
 
Ostatnia edycja:

mike1986

New member
Panowie zapomnieliscie, ze ogranicza mnie budzet :) chcialbym sie zmiescic w 3000-3500 pln za pare. Tych chorusow ktore podales nie dostane w tej cenie. Zreszta nie chce kupowac niz mocniejszego niz hk980 - rowniez ze wzgledow finansowych :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/28404-infinity-classia.html - to sprawdź ten model w zestawieniu z HK grają znakomicie.

Infinity_PSW8_C336_L.jpg
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Większa moc dla fanów basu, dobrze sprawdzą się także w twoim pomieszczeniu, fajnie "zszyte" brzmienie wszystkich głośników od basu do sopranu za sprawą tego samego materiału zastosowanego do produkcji membran.
 

mike1986

New member
Czyli jednym slowem uniwersalne glosniki do kazdego rodzaju muzyki z dobrym basem :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mike1986

New member
No nie wiem, w jednym sklepie teraz mi powiedzieli, że te kolumny to koszmarek, a szczególnie w połączeniu z HK. Zgłupiałem i umówiłem się na odsłuch Focal Chorus 714/716 i Monitor Audio BX6.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dobrze, że umówiłeś się na odsłuch, wybierzesz własnym uchem i wzrokiem. Focal, Monitor Audio, Infinity same zacne firmy.
 
Do góry