Kino domowe do 7000 PLN

mike1986

New member
Witam wszystkich,

zamierzam kupić kino domowe pod telewizor SONY (jeszcze nie wybrany) + PS3

Wybrałem się dziś do Saturna i polecono mi taki oto zestaw:

Onkyo HTE608-BD308 SYNERGY F3-C20-B2 - 7199 PLN

Czy w tej cenie mogę znaleźć coś lepszego? Możecie coś doradzić? Aktualnie posiadam monitory aktywne Swan M200MKII, lecz jako głośniki do oglądania TV/grania mogą się nie sprawdzić.

Telewizor będzie używany pod PS3, filmy wszelkiego rodzaju. Muzyka, jaka poleci z głośników to głównie jazz, blues, pop, rock. Wiem, że powyższy zestaw nie ma subwoofera i szczerze mówiąc po krótkim odsłuchu stwierdzam, że jest absolutnie nie potrzebny.

Będę wdzięczny za jakąś poradę ;)
 

mike1986

New member
Amplituner z BD znalazłem za 2699 PLN. Teraz szukam samych głośników. Najtaniej znalazłem Głośniki Klipsch SYNERGY F3-C20-B2 za 3400. Łącznie wychodzi 6100 :) To już chyba nie tak źle.

Odnośnie amplitunera - wyczytałem o nim wiele dobrego. Stąd prędzej byłbym skłonny zmienić głośniki. Jakieś propozycje?

Dodam jeszcze, że zestaw 5.0 / 5.1 to nie jest mus. Wolę dobre stereo niż średnie 5.0 / 5.1 :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trochę drogo. O cenę F3 dopytaj Blackninja na priw. Ale sprawdzić powinieneś ew tej klasie Monitor Audio M6.
 

kocix

New member
jakbyś dołożył jeszcze 1000PLN to byś miał ampli HK255 + zestaw Acoustic energy 3 5.0 . O niebo lepsze będą od tych Klipsch.
 

mike1986

New member
Dziś sytuacja uległa drobnej zmianie, tzn. z kompletu wypada odtwarzacz Blu-ray Onkyo BD308 z tego prostego względu, że przecież konsola PS3 odtwarza ten format. Na wstępie zamieniłem więc Onkyo BD308 na Pioneer DV 420 V (ELECTRO.pl - najlepszy polski elektromarket DVD PIONEER DV-420V-K (NAJNIŻSZY KOSZT WYSYŁKI)). Dzięki temu zamiast płacić 949 zł zapłacę jedyne 300. Ale jest jeszcze jedna opcja:
Co myślicie o Pioneer BDP-LX54 (1.240 zł więc wychodzi super). Teraz trzy kwestie:

1. Czy do tego wzmacniacz BDP-LX54 podłączę bez problemów konsolę i telewizor?
2. Czy jest wersja tego wzmacniacza bez Blu-ray, skoro konsola PS3 będzie robiła za odtwarzacz Blu-ray?
3. Ciągle mam nie wybrane głośniki. F3 vs RF-62 vs Canton 507 vs ?
 

mike1986

New member
Ok, dzięki za sprostowanie. A co myślicie o komplecie HARMAN/KARDON HK 980 + odtwarzacz CD pod ten właśnie model?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przecież maja maskownice i wyglądają wtedy normalnie. Napisz po ile wygrzebałeś poszczególne elementy, sprawdzę czy dobre ceny.
 

mike1986

New member
Przecież maja maskownice i wyglądają wtedy normalnie. Napisz po ile wygrzebałeś poszczególne elementy, sprawdzę czy dobre ceny.

Podzwoniłem trochę i sprawa rozszerzyła się w kwestii głośników:

KLIPSCH RF 62 2300 zł
Wharfedale Diamond 10.7 2300 zł
Monitor Audio BX6 3000 zł
Focal Chorus 714 3200 zł

Najbardziej polecono mi Monitor Audio, potem Focal, następnie Wharfedale i na końcu Klipsch. Spośród tych czterech będę wybierał.

Wzmak HK980 + CD znalazłem za 1440 + 750.
 

mike1986

New member
Bardzo fajne głośniki, łatwe do ustawiena bas-refleks wyprowadzony do dołu, efektowny wygląd (akceptacja żony), maskownice po zdjęciu można zawiesić na tylnej ściance.Test w lutowym numerze Audio.
http://ulubionykiosk.pl/pobierz/369

Teraz głównie zastanawiam się pomiędzy głośnikami w dwóch zbliżonych kategoriach cenowych.

1. Klipsch Reference RF-62 vs Wharfedale Diamond 10.7 (tu obstawiam Wharfedale Diamond 10.7)
Oba modele podpięte do Harman/Kardon HK980

2. Monitor Audio BX6 vs Focal Chorus 714 (tu obstawiam Monitor Audio BX6, choć Chorusy ładniejsze)
Tu jeszcze nie mam wybranego wzmacniacza, myślę pomiędzy Marantz, Cambridge Audio lub NAD)
 

don111

Banned
2. Monitor Audio BX6 vs Focal Chorus 714 (tu obstawiam Monitor Audio BX6, choć Chorusy ładniejsze)
odpowiednikiem Chorusów 714 mocowo i wielkościowo do pomieszczenia są BX5, BX6 to odpowiedniki Chorusów 726
obydwie kolumny to zupełnie inna charakterystyka brzmienia
jazz, blues, pop, rock - tu raczej bardziej pasują MA (przewaga w tych dwóch pierwszych gatunkach, Klipsche ja bym skreślił od razu, Wharfedale - w sumie też by tu pasowały ale to wg mnie... bo o Twoich preferencjach brzmieniowych nic kompletnie nie wiadomo - czy lubisz spokojniejsze brzmienie czy dynamiczne, bardziej detaliczne czy łagodniejsze/ostrzejsze, jaki bas itd
bez takich informacji możesz tak wymieniać dalej kolejne kolumny...
 
Do góry