Kino domowe do 6tys PLN

Hary

New member
Moim zdaniem koda robi całkiem przyzwoite głosniczki, przynajmniej w tym przedziale cenowym. Oczywiscie nie mozna tu mówić o neutralnosci i analityczności. Na pewno podbita jest góra a z całą pewnościa wyższe partie basu. Taka konstrukcja powoduje, że dzwięk brzmi efektownie i o to chodzi producentowi, jeżeli ktos lubi taki dzwięk to są to kolumny dla niego.

Słuchałem dwóch modeli Kody juz nie pamietam których - cana za 5.1 byla około 3 tys. Do kina i do muzyki powiedzmy mniej ambitnej niczego wiecej nie potrzebujesz. JBL równiez (przynajmniej w tej cenie) do wysublimowanych głośników nie należy. Słuchaj uchem (najlepiej swoim) i nie do końca ufaj specjalistom. Znajomi mają Kodę i nie narzekają, żeby cos im się popsuło, ale może rzeczywiście są kłopoty z serwisem.

Pozdrawiam,

PS ja nie ma kody i raczej bym nie kupił
 

autorus

New member
Tez mam zestaw missio tylko ze 73, ma już kilka latek i śmiga jak dziki. :)


Badyl napisał:
Widocznie mało slyszales , podłogowe kody moim zdanie to bardzo słabe kolumny , nie nadaja sie do muzyki i koncertów na dvd.
Porownywałem je z tannoyami podlogowymi ktore zagrały nieco lepiej , z paradigm titan podstawkowe ktory zmiadzyły te kody , na koniec zostało mission m73 które zakupiłem bo w tej cenie rewelacja.
Możecie sobie pisać co chcecie ale nikt mnie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe chyba coś pokreciłem:D
 

christoph33

New member
Witaj,

Długo szukałem kolumn do KD i zakupiłem JBL Northridge. Jeśli chodzi o ampla to słyszałem je z Onkyo 604 - zagrały bardzo fajnie. Sam planuję wymianę ampla na Onkyo 674, chciałbym go jednak posłuchać przed zakupem. Teraz JBl-e grają z Yamaha i jest dużo lepiej niż było z kolumnami "budżetowymi". Myślę, że jak wymenię klocki zagra jeszcze lepiej. Bierz JBL ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli słyszałeś 604, to tak, jakbyś słyszał 674. To ten sam sprzęt, tyle że 674 ma klimę, ABS i poduszki powietrzne ;)

ArtS :)
 

Prince

New member
A'propos KODA K-5000 i że niby, co twierdzą tutaj niektórzy to są słabe głośniki.

Właśnie słynny hi-endowiec od modyfikacji NEEL przerobił K-5000S głośniki podstawkowe za bodajże 950 złotych + cena modyfikacji za 350 zł i HIFI i MUZYKA oceniła je jak kolumny za 5000 zł!!!!

Wiem że teraz idą do modyfikacji K-5000 FRONTY.

Zatem to bardzo dobre głośniki a można z nich zrobić perełki.

Polecam lekturę HIFI i MUZYKA i kontakt z NEEL-em

Tomek
 

Prince

New member
Eee
nie masz racji napisali że po tuningu dzieli przepaść - nie widzę w teście żeby było napisane że wogóle nie grają ...

zresztą można poczytać na www.koda.pl w info-recenzje

Tomek
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Niektórzy widzą, a niektórzy nie :)

731290347079ad83med.jpg

8a1e0f1a51545484med.jpg
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Jeśli słyszałeś 604, to tak, jakbyś słyszał 674. To ten sam sprzęt, tyle że 674 ma klimę, ABS i poduszki powietrzne ;)

ArtS :)

... oraz trochę lepsze flaki i sztywniej skonstruowaną obudowę oraz aluminiową gałkę.
 

von urlik

New member
Prince - ogólnie nie widzi bo chce widzieć tylko to co chce.
Jesli wg. testu można uznać że głosniki koda są do d.... a dopiero gdy się je zmodyfikuje to grają to chyba wszelkie testy prasowe tych głośników są naciągne. Żenująca sprawa. Zresztą skanowanie recenzji i umieszczanie ich na stronie ( zresztą nie wszystkich ! ) to taka mała pokazówka . Rozpisywanie się nad jakimś chińskim wyrobem czekoladopodobnym i wychwalanie go bo....... to jakaś paranoja.

Prince vbmenu_register("postmenu_57694", true);
Member

Zarejestrowany: May 2006
Posty: 49
pkt'y reputacji: 0
reputation_pos.gif



icon1.gif

generalnie teraz wszystko co nowe , gorzej trzyma się kupy...

kupiłem wieżyczkę yamaha pianoKRACH - jeden przycisk wpadł do środka obudowy, pilot zżera baterie w tempie 1 na dzień a wyświetlacz migocze jak światła na dyskotece.

mam w większym pokoju zestawik KODY i no problemo... a kosztował tylko trochę więcej niż 2kanałowa wieżyczka

a'propos k5000 słuchałem w stereo frontów i bez biwiringu grają i tak super!
nie wiem czy w tej cenie słyszałem lepszy dźwięk - no ale nie jestem sprzedawcą jak tutaj niektórzy :wink:

Tomek

Tomku jak poszukasz wpisów np. o PianoCraft to nikt nie opisuje tego w ten sposób tylko Ty jesteś krytykiem - trochę dziwne.
Nawet jak zadałem pytanie gdzie słuchałeś NS 515 czy NS 525 F Yamahay to nie raczyłeś odpowiedzieć ( sądzę że wogle ich nie słuchałeś) tylko .............
 
Ostatnia edycja:

pibull

New member
Powiedzmy sobie szczerze, że lepiej kupić zestaw kody dvd+ampli+kolumny 5.1 za ok. 2300 zł niż kino za 1800 z plastikowymi kolumienkami.

Jeśli jednak budrzet pozwala na jakieś 6-7 kl. to jednak wybrałbym bardziej renomowane firmy.

Pozdrawiam:)
 

fazer58

Member
Bez reklam
Masz całkiem fajny zestaw. Może powinieneś trochę pokombinować z klockami.Jakimi przewodami masz połączone elementy?Tu zawsze można coś polepszyć.Czy główne kolumny są prawidłowo ustawione?Spróbuj tak:jeżeli odległość między kolumnami przyjmiemy za 1,to odległośc słuchacza od linii kolumn,powinna wynosić 1,6.W amplitunerze w konfiguracji głośnikow ustaw "małe kolumny",to bardzo ważne!Cały "prąd"zasili środek i górę pasma,a sub zrobi to, co do niego należy.Kasę jeszcze zdążysz wydać.Może na niezłe stereo? Pozdrawiam.
 

KERIKAWON

New member
Cześć Irek tu urlik von jungingen . Co nie sprzedaje się KODA ?

Fachowiec z branży poleci JBL-a . _cześc Fajfer !
Fachowiec z branży już dawno nie poleca JBL który jak sam wiesz juz jest tłuczony masowo u KODY . Co do K-5000 w dalszym ciagu będe ich bronił to znakomite głośniki i sam się mogłeś o tym przekonać . Zresztą po co ta dyskusja ludziki kupuja i tak bez słuchania bo najwazniejsza jest marka ...... a że od dłuzszego czasu to syf ,to nie ważne grunt żeby sie działo Pozdrawiam "wzorki na pazorki"
 

von urlik

New member
[JBL-u Kody tłuczony. No mnie takich farmazonów nie mówili ale wiadomo żubry mają racje. nie będe tu dyskutował z dyr. handlowym polpaku bo nie ta ranga. Pazurki mogę Ci trzasnąć . Jarzysz dość długo bo na wpisa czekałem 10 miechów . Kompa Ci zabrali ? :twisted:
 
Do góry