Kino domowe do 6tys PLN

Kluczboy

New member
Witam

Zanoszę się z zakupem kina domowgo do domku.Pokoj ma 20m2. Sluchana muzyka to glownie pop,dance,trance jak i r&b. Do wydania mam max 6tys PLN. Przegladalem troszke stron o tej tematyce ale im dalej w las tym wiecej drzew :)

Z tego co wydaje sie byc jak na moje oko to:

Amplituner: Onkyo TX-SR674 ok.3tys

Glosniki:

KODA HARMONY K-5000 F/C/S + SW-5000 4tys

KODA HARMONY - CV-20F/C/S / SW-1211 3,3tys

JBL NORTHRIDGE MOVIE 2 ok.3,7tys.

Co sądzicie o tym sprzęcię?? Ktore glosniki będą dla mnie oidpowiedniejsze?? Koda czy JBL?? i ktore lepiej beda pracowac z tym amplitunerem.Jako że jestem świeżakiem w tej dziedzinie prosze o jakieś wskazówki, łącznie z proponowanymi zestawami.


Pozdrawiam
Rafal
 
Ostatnia edycja:

Fux

Member
za te pieniadze mozesz kupic juz kolumny wyzszej klasy niz KODA - z tego co slysze na forum maja straszny serwis - wszystko jest ok do czasu jak nie bedziesz musial sie z nimi spotkac...

Co do amlitunera to na allegro widze ceny juz od 2300pln - musialbys tylko znalesc odpowiedniego sprzedajacego / sklep wypytac o polska gwarancje itp...
za 500 - 700 pln ktore zaoszczedzisz mozesz zawsze cos dorzucic do zestawu.

Pozdrawiam
 

Prince

New member
Sprawdź są fajne zestawy PIoneer + KODA np. na www.koda.pl

Jakość dźwięku bije droższe zestawy - ostatnio zrobiłem rundkę odsłuchową po sklepach.
Ja mam amplituner + głośniki KODA - już prawie 2 lata zero problemów a dźwięk bardzo dobry a wręcz w tej cenie najlpeszy
Tomek
 

KERIKAWON

New member
Co do KODA K-5000 to radzę posłuchać ,nie wiemczy pamietacie ale według HIGH FIDELITY najlepszy dzwiek ubiegłorocznego Audio Show ,kto był ten pewnie pamięta .Sądze ze za te pieniadze cięzko będzie znalezc w Polsce lepszy dzwiek w zesatwie z subwooferem .Radzę sp[ytać jakiegoś fahowca z branzy a nie panów na forum co im sie wydaje ze cos wiedzą...
 

von urlik

New member
KERIKAWON napisał:
Co do KODA K-5000 to radzę posłuchać ,nie wiemczy pamietacie ale według HIGH FIDELITY najlepszy dzwiek ubiegłorocznego Audio Show ,kto był ten pewnie pamięta .Sądze ze za te pieniadze cięzko będzie znalezc w Polsce lepszy dzwiek w zesatwie z subwooferem .Radzę sp[ytać jakiegoś fahowca z branzy a nie panów na forum co im sie wydaje ze cos wiedzą...

Cześć Irek tu urlik von jungingen . Co nie sprzedaje się KODA ?

Fachowiec z branży poleci JBL-a .
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Czyli wszystko jedna ściema.

beznazwy2ip0.jpg
 
Ostatnia edycja:

Przemcio73

New member
blackninja napisał:
Czyli wszystko jedna ściema.

beznazwy2ip0.jpg
he he he ciekawe:D Mam chyba podobne zdanie co Ty o producentach typu koda. Co gorsze, coraz więcej firm, do niedawna "audiofilskich" (m.inn. angielskich:( ) korzysta z producentów chińskich (o zgrozo:rolleyes: ) Znajomy, zajmujący się serwisem róznego sprzętu audio, miał w ręce cd h/k za ok. 2000zł - i tu mały wstrząs jakaś część (nie pamiętam która) sklejona była silikonem:confused:
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Na świecie jest Tak - że dobre musi kosztować.
To reklamy w sklepach nie dla Idiotów- powodują że wiara w cenę to waira magiczna i ślepa, która w zaden sposób nie przystaje do jakosci towarów. Przez ten pryzmat próbują kreować że to co tanie jest dobre , a nawet jak widać również na tym forum / TV LCD 27 S 71 Samsunga/ jest najlepsze.
Tłumaczenie jak w przypadku no name - nie pomaga . Bo Mirai również wyrasta na najlepszy telewizor na rynku.
A tak nie jest i długo nie będzie.
Z kodą juz biegaliśmy po sądach , a JBL - spełnia marzenia.
Polecam głebokim przemyśleniom.
pozdrawiam
 

Przemcio73

New member
kiki napisał:
witam
Na świecie jest Tak - że dobre musi kosztować.
To reklamy w sklepach nie dla Idiotów- powodują że wiara w cenę to waira magiczna i ślepa, która w zaden sposób nie przystaje do jakosci towarów. Przez ten pryzmat próbują kreować że to co tanie jest dobre , a nawet jak widać również na tym forum / TV LCD 27 S 71 Samsunga/ jest najlepsze.
Tłumaczenie jak w przypadku no name - nie pomaga . Bo Mirai również wyrasta na najlepszy telewizor na rynku.
A tak nie jest i długo nie będzie.
Z kodą juz biegaliśmy po sądach , a JBL - spełnia marzenia.
Polecam głebokim przemyśleniom.
pozdrawiam
;) ;) ;) racja;) ;) ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Podobnie jest z płytami muzycznymi. Jedynym, powszechnie stosowanym miernikiem, jest nakład sprzedanych płyt.

Wracając do sprzętu pamiętajmy jednak, że w wielu wypadkach decyzja o zakupie taniego sprzętu jest podejmowana w oparciu o ograniczony budżet. Trudno więc obwiniać takich ludzi o niewiedzę, czy ignorancję. Nie zmienia to faktu, że wielu z nich usprawiedliwia swój wybór hasłami typu: "po co przepłacać, przecież to droższe wcale nie będzie lepsze" lub "po co mam płacić za znaczek". Najbardziej żal mi tych, którzy używają tych haseł pomimo faktu, że nie ogranicza ich budżet, a charakter. ;)

ArtS :)
 

yobuchi

New member
Ja bym proponował koledze, jesli chodzi o amplitunery w okolicach 3000zł, jak i w ogóle:
jesli przewaga kina to Yamaha (np 1600)
jesli przewaga muzyki to Harman/kardon zdecydowanie (np 435).
a z zestawów głosników tych wymienionych to zdecydowanie sprawdzone JBL
 

Prince

New member
generalnie teraz wszystko co nowe , gorzej trzyma się kupy...

kupiłem wieżyczkę yamaha pianoKRACH - jeden przycisk wpadł do środka obudowy, pilot zżera baterie w tempie 1 na dzień a wyświetlacz migocze jak światła na dyskotece.

mam w większym pokoju zestawik KODY i no problemo... a kosztował tylko trochę więcej niż 2kanałowa wieżyczka

a'propos k5000 słuchałem w stereo frontów i bez biwiringu grają i tak super!
nie wiem czy w tej cenie słyszałem lepszy dźwięk - no ale nie jestem sprzedawcą jak tutaj niektórzy ;)

Tomek
 

Badyl

New member
Prince napisał:
generalnie teraz wszystko co nowe , gorzej trzyma się kupy...

kupiłem wieżyczkę yamaha pianoKRACH - jeden przycisk wpadł do środka obudowy, pilot zżera baterie w tempie 1 na dzień a wyświetlacz migocze jak światła na dyskotece.

mam w większym pokoju zestawik KODY i no problemo... a kosztował tylko trochę więcej niż 2kanałowa wieżyczka

a'propos k5000 słuchałem w stereo frontów i bez biwiringu grają i tak super!
nie wiem czy w tej cenie słyszałem lepszy dźwięk - no ale nie jestem sprzedawcą jak tutaj niektórzy ;)

Tomek

Widocznie mało slyszales , podłogowe kody moim zdanie to bardzo słabe kolumny , nie nadaja sie do muzyki i koncertów na dvd.
Porownywałem je z tannoyami podlogowymi ktore zagrały nieco lepiej , z paradigm titan podstawkowe ktory zmiadzyły te kody , na koniec zostało mission m73 które zakupiłem bo w tej cenie rewelacja.
Możecie sobie pisać co chcecie ale nikt mnie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe chyba coś pokreciłem:D
 

Prince

New member
No tak - można tak w kółko
Jeden siedzi w mercu i jest happy
drugiemu wystarczy lepsza toyota....

mi się moje KODY i słuchane K-5000 podłogowe bardzo podobają i czytałem parę opinii nie tylko laików , jak my tutaj wszyscy (chociaż czuję paru fachowców co doradzają swoje rzeczy z półek ;)
i potwierdzają się moje uwagi co do KODA K5000F - bardzo dobre kolumny, świetne wykonanie w NATURALNEJ OKLEINIE
a to wszystko za rozsądną cenę...

Tomek
 
Do góry