Kino domowe do 5-6k ampli+5.1

Weks

New member
Witam, chciałbym zakupić taki zestawik amplituner + zestaw głośników 5.1 tv mam sony 42cale bluray ps3 chciałbym wydać gdzieś 5000zł ale jeśli cena o 1000zł będzie dobrze uzasadniona wezmę ten droższy, będę go używał 50% filmy 50% muza, Lubię bardzo głośno słuchać muzyki, czuć potężny bass, czuć jak szyby drgają, czuć tą "potęgę" słuchanej piosenki z reguły słucham ampli na full, mam wyrozumiałych sąsiadów, zero policji zero narzekania, więc tym się nie przejmujcie, subb raczej musi być konkret :), mam mały pokoik ale tym się nie sugerujcie, bo za jakiś czas będę miał większy i kupuję z myślą o nim :) a więc Panowie słucham waszych propozycji, w tematach audio jestem raczej zielony niż początkujący ^^ audiofilem jakimś nie jestem, pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A jakiej wielkości ma byc przyszły metraż? Niby kasa przeznaczona na zestaw wydaje się ok, ale jednak biorąc pod uwage wymagania i dobry sub, to będzie ciut mało. Dobry sub to wydatek ok 2 tys, ampli trzeba liczyc też ok 2 tys, a za zestaw 5.0 2 tys to troche mało. Ja bym się skupił na Twoim miejscu na ampli+ dobre 5.0. Napisz jak Ty to widzisz? Czy kolumny chcesz takie lepsze budżetowe np. Monitor Audio, Roth, Klipsch, JBL czy coś taniego np. Jamo, Quadral Quintas ? Lubisz czyste pasmo średnio/wysokie, czy interesuje Cię tylko mocny bas do szybkich bitów?
 

Weks

New member
Tyle pytań a ja nie wiem co odpowiedzieć przyszły metraż to około 20m, nie ma tańszych subów ? ewentualnie 7tyś też może być, byleby spełniało moje wymagania, sub musi być, musi bo wiem jaką moc daje a na tym głównie mi zależy jak już wspomniałem, kolumny czy lepsze czy gorsze, nie wiem :) ważne aby były dobre :) jamo 606 z tego co słyszałem nie są jakieś najgorsze, tylko o tych coś czytałem, "Lubisz czyste pasmo średnio/wysokie, czy interesuje Cię tylko mocny bas do szybkich bitów?" nie wiem hehe, może podałbyś jakieś linki różnych zestawów ? w różnych opcjach i opisał bardzo bym był rad, i z góry dzięki :)

edit///
może takie coś allegro.pl/onkyo-tx-nr609-jbl-es-pack-5-1-kable-gratis-i2171430616.html

albo taki zestawik 5.1 ? i jakiś wmachol do tego ? sklep.rms.pl/index.php?p9991,roth-audio-oli-402-oli40-oli20-c2-kh2-zestaw-kolumn-kina-domowego-5-1
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z amplitunerów to wybór jest dość szeroki. Do muzyki lepsze będą np. Harman Kardon 260, Marantz 1402 lub starsze modele jak byś znalazł z serii SR 5003/5004. W środku, takie uniwersalne Denon 1612/1911/1912. Do filmów znakomite są sprzęty Onkyo np 608/609. Ewentualnie Yamaha 667/671. Z kolumn tak jak pisałem wyżej możesz kupić Jamo s606, Quadral Quintas 6000 - są to w tej cenie bardzo dobre konstrukcje, aczkolwiek Jamo to bardziej do kina niż muzyki. O wiele lepszym wyborem w cenie ok 3,5 tys były by Monitor Audio MR6, Roth Oli 30/40, Klipsch RF 52, Kef c7 (trochę droższe), JBL Studio 190, Paradigm monitor. Z subów to możesz kupić konstrukcje tańsze typu Jamo sub 260/300, JBL ES 150/250 - bardziej do kina, i do muzyki Jamo sub 650, oraz lepsze i droższe np. Velodyne czy do muzyki Rel T5. Tak jak widzisz wybór jest dość spory i tylko od Twojego słuchu zależy co wybierzesz. Sam musisz zobaczyć czy lepiej oszczędzić na subie a kupić lepsze kolumny, czy może na ampli a kupić droższego suba. Ja osobiście uważam że powinno się szukać w tej kolejności - kolumny, ampli, sub.
 

Weks

New member
ok dzięki za odpowiedzi, powybierałem i zastanawiam się nad tym, co lepsze denon 1912 - harman 265, jbl studio 190 5.1 - roth oli 402 5.1
 

Weks

New member
a te jbl maja niby te max 400w ? ładniejszy design i są 300zl droższe to nie są czasem lepsze ? a ampli jaki z tych dwóch ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
ok dzięki za odpowiedzi, powybierałem i zastanawiam się nad tym, co lepsze denon 1912 - harman 265, jbl studio 190 5.1 - roth oli 402 5.1

Najlepszym doradcą będą Twoje uszy. Co do ampli, HK zagra bardziej dołem w stereo od Denona ale czytałem wiele postów nie tylko na tym forum o awaryjności modelu 255 i nie wiem czy nie brał bym Denona, jako pewniejszy i mniej awaryjny sprzęt. Z drugiej strony to mogły byc pojedyncze egzemplarze i nie ma co patrzeć z tej perspektywy na całą firmę. Co do kolumn to Oli 40 mogę polecić bo ich słuchałem a mam w domu na 15 mkw Oli 30. Bardzo czyste brzmienie, pasmo wyrównane, nie są zbytnio uwydatnione skraje pasma co u mnie na dłuższą metę powodowało zmęczenie w poprzednich kolumnach Jamo s606, dobre niskie tony. JBL nie słuchałem ale też jest wiele pozytywnych opinii. Ogólnie przyjęło się że JBL są dobre w kinie i grają mocno dołem ale nie chcę wypowiadać się co do tego modelu bo po prostu ich nie testowałem i niech wypowiedzą się osoby co je mają. Wydaje mi się że czy kupisz JBL czy Roth to będziesz zadowolony bo nie są to już najniższe zestawy i zagrają na jako takim poziomie. Najważniejsza jest akustyka w pomieszczeniu, bo nieraz tani zestaw zagra w danym pokoju lepiej niż 2 x droższy. Co do ceny - droższe/tańsze - to się zbytnio nie sugeruj, bo wiadomo że za bardziej znaną markę zapłacisz więcej. To tak jak z autem, mercedes zawsze będzie droższy od np. Hondy ale jeśli chodzi o awaryjność to pewnie sam wiesz:) Nieraz płacisz dużo więcej za sam znaczek a nie jakość czy brzmienie.
 
Ostatnia edycja:

Weks

New member
dobra wezmę te rothy tylko w tym amplitunerze napisałeś że 255 ja psiałem 265 to jest jakaś różnica ? czy się pomyliłeś ?, piszą ze stereo jest głośniejsze i lepsze do muzyki, a mi głownie na głośności i bassie zależy, filmy w sumie drugi plan, do tej pory oglądałem z dźwiękiem z tv więc takich dużych wymagań nie mam, ważne żeby grało głośno, jak czuje ten bass, tą głośność to mnie pozytywnie ładuje, full energii aż chce się żyć :)
 

don111

Banned
Ogólnie przyjęło się że JBL są dobre w kinie i grają mocno dołem ale nie chcę wypowiadać się co do tego modelu bo po prostu ich nie testowałem i niech wypowiedzą się osoby co je mają. Wydaje mi się że czy kupisz JBL czy Roth to będziesz zadowolony bo nie są to już najniższe zestawy i zagrają na jako takim poziomie.
Krzysiek trzeba było posłuchać najpierw tej marki, to że się "przyjęło" to nie znaczy że tak jest naprawdę :)
bas z JBL nie ma w ogóle startu do Roth, podobna sprawa będzie z resztą pasma, może te nowe JBL Studio się choć trochę poprawiły w tej kwestii w stosunku do E/ES ale to musiałby być skok o 2 klasy w górę
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
dobra wezmę te rothy tylko w tym amplitunerze napisałeś że 255 ja psiałem 265 to jest jakaś różnica ? czy się pomyliłeś ?, piszą ze stereo jest głośniejsze i lepsze do muzyki, a mi głownie na głośności i bassie zależy, filmy w sumie drugi plan, do tej pory oglądałem z dźwiękiem z tv więc takich dużych wymagań nie mam, ważne żeby grało głośno, jak czuje ten bass, tą głośność to mnie pozytywnie ładuje, full energii aż chce się żyć :)

Nie pomyliłem sie, tylko pisałem o modelu 255. Nie wiem jak jest w HK 260/265. Szczerze mówiąc nie wiem czy jak bym miał wydać kasę na HK 265 to nie brał bym coś z Marantza. Nie słyszałem jakiś większych problemów z produktami tej marki. Mój dobry kumpel ma wysoki model ale sterszy i gra na prawdę świetnie w stereo i bezawaryjnie. Ale to jest tylko moje zdanie poparte odsłuchem i bezproblemową eksploatacją. Może poprawili jakość w HK i teraz można kupować bez obawy o dźwięk wentylatora czy nadmierne grzanie się sprzętu. Co do kolumn to nie sugeruj się opiniami, zarówno moimi jak i kolegów tylko idź posłuchać jak grają. Każdemu podoba się coś innego, nawet spotkałem się z opiniami, interesując się wcześniej marką Jamo, że niektórym bardziej podobał się dźwięk z Jamo niż z Monitor Audio czy JBL Studio. Więc jak to mówią, o gustach się nie dyskutuje. W ciemno przy tych pieniądzach bym nie brał, zbyt duże ryzyko. Chociaż teraz jest 10 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny. Najlepiej wybierz sobie z 3 zestawy i przesłuchaj, zawsze będzie jakieś porównanie.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dobra wezmę te rothy tylko w tym amplitunerze napisałeś że 255 ja psiałem 265 to jest jakaś różnica ? czy się pomyliłeś ?, piszą ze stereo jest głośniejsze i lepsze do muzyki, a mi głownie na głośności i bassie zależy, filmy w sumie drugi plan, do tej pory oglądałem z dźwiękiem z tv więc takich dużych wymagań nie mam, ważne żeby grało głośno, jak czuje ten bass, tą głośność to mnie pozytywnie ładuje, full energii aż chce się żyć :)

to ja bym na Twoim miejscu zakupił coś typowo do kina z ampli z rozszerzonym pre outem jakies lepsze fronty i z czasem zakupił wzmaki bedzie najlepsze rozwiązanie i zadowolenie, żaden ampli KD nie da Ci tego co wzmak stereo nawet te tańsze znacznie lepiej grają w stereo niż porządne ampli KD, jedynie poszczególne ampli mogą się lepiej lub słabiej sprawować w stereo nic więcej
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Krzysiek trzeba było posłuchać najpierw tej marki, to że się "przyjęło" to nie znaczy że tak jest naprawdę :)
bas z JBL nie ma w ogóle startu do Roth, podobna sprawa będzie z resztą pasma, może te nowe JBL Studio się choć trochę poprawiły w tej kwestii w stosunku do E/ES ale to musiałby być skok o 2 klasy w górę

Czyli Don111 z tego co piszesz to dobrze się "przyjęło" co do JBL:)

to ja bym na Twoim miejscu zakupił coś typowo do kina z ampli z rozszerzonym pre outem jakies lepsze fronty i z czasem zakupił wzmaki bedzie najlepsze rozwiązanie i zadowolenie, żaden ampli KD nie da Ci tego co wzmak stereo nawet te tańsze znacznie lepiej grają w stereo niż porządne ampli KD, jedynie poszczególne ampli mogą się lepiej lub słabiej sprawować w stereo nic więcej

W zupełności się zgadzam jeśli chodzi o stereo. Tylko niektórym wystarcza muza ze zwykłego ampli do KD i nie chcą inwestować w dodatkowy wzmak. To już sam zainteresowany musi sobie odpowiedzieć na to pytanie:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
mnie JBL tez nie przekonały a byłem pewny co do tej marki no bo to przecież JBL miałem wysokie mniemanie o tej marce do momentu jak odsłuchałem co nieco, ale może miałem brudne zawoskowane uszy i mogę się mylić, wszystko wedle gustu :)
 

Weks

New member
na innym forum napisali mi że "w JBL bas jest kiepski - dudniący i pusty. w Roth obciążony, pełny z uderzeniem. Denon nie podoła - za słaby wzmacniacz. "

więc głośniki roth ale, jaki ampli w takim razie ?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
W zupełności się zgadzam jeśli chodzi o stereo. Tylko niektórym wystarcza muza ze zwykłego ampli do KD i nie chcą inwestować w dodatkowy wzmak. To już sam zainteresowany musi sobie odpowiedzieć na to pytanie:)

hehe zgadzam się z Tobą, ja jak niedawno sobie sprawiałem mój zestaw to też tak planowałem jak kolega i chciałem żeby było super w kinie i dobrze w stereo i po zakupie podłączeniu szczena w kinie mi opadła w stereo byłem zachwycony bo z przerzutki z logitech 530 to nie mogło być innej reakcji, ale teraz wiedząc, że ze wmakiem dobrym będzie znacznie lepiej to człowieka nosi do tego żeby sobie to sprawić, zwłaszcza nie sądząc na początku , że bede słuchał dużo muzyki, a okazało się że słucham dużo, więc skoro słucham dużo to czemu mam nie słuchać jeszcze lepiej, a jak pewnie pojawi się wzmak to będe słuchał jeszcze więcej hehe
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak to można w nieskończoność:) To forum wywiera taki wpływ na ludzi że chą coraz lepiej, nie licząc się z kosztami. Gdyby człowiek nie czytał tych wszystkich opinii, testów to pewnie by kupił plastikowe kino i by był zauroczony dźwiękiem z niego płynącym. A tak to chce się zawsze coś poprawić, i do tego dojdzie że będę jeździł 16 letnią Mazdą ale za to kino będzie wypas:) Jak wymieni się kolumny to i by pasowało lepszy ampli albo wzmak, no i jak już taka inwestycja to żal mieć suba sa 1k a lepiej za 2k. No i do pełni szczęścia brakuje drogich kabli. A za jakiś rok stwierdzamy że na pewno jak kupimy jeszcze lepszy wzmak/ampli no i oczywiście kolumny to nas powali na kolana. Aż budzimy się pewnego dnia gdzie w domu stajnia Augiasza:), jeździmy starym rozpadającym się struclem, kobieta dziwnie na nas patrzy a my chwalimy się na forum KD za grubą kasę, gdzie nasi znajomi nawet nie znają nazwy kolumn jakie posiadamy. Niestety, to jest taka cena naszego hobby:)

Stary, ja też tak myślałem, a teraz to się zastanawiam czy nie kupić osobnego wzmaka i po prostu z braku pre out w ampli nie przekładać kabli w kolumnach jak bym chciał posłuchać muzy. To już chyba jakaś choroba, chyba zacznę częściej pić :), taniej wyjdzie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jacekartur

New member
Tak to można w nieskończoność:) To forum wywiera taki wpływ na ludzi że chą coraz lepiej, nie licząc się z kosztami. Gdyby człowiek nie czytał tych wszystkich opinii, testów to pewnie by kupił plastikowe kino i by był zauroczony dźwiękiem z niego płynącym. A tak to chce się zawsze coś poprawić, i do tego dojdzie że będę jeździł 16 letnią Mazdą ale za to kino będzie wypas:) Jak wymieni się kolumny to i by pasowało lepszy ampli albo wzmak, no i jak już taka inwestycja to żal mieć suba sa 1k a lepiej za 2k. No i do pełni szczęścia brakuje drogich kabli. A za jakiś rok stwierdzamy że na pewno jak kupimy jeszcze lepszy wzmak/ampli no i oczywiście kolumny to nas powali na kolana. Aż budzimy się pewnego dnia gdzie w domu stajnia Augiasza:), jeździmy starym rozpadającym się struclem, kobieta dziwnie na nas patrzy a my chwalimy się na forum KD za grubą kasę, gdzie nasi znajomi nawet nie znają nazwy kolumn jakie posiadamy. Niestety, to jest taka cena naszego hobby:)

Masz absolutną rację.Miałem zrobić pół roku temu remont łazienki,ale kupiem lcd i ps3,teraz obiecałem żonie że zrobię ten remont,ale niestety kupiłem zestaw kd z kablami za 8k.Ciekawe jaka będzie teraz wymówka he he he :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie mierzyłem, ale podejrzewam że jesli chodzi o moc to ampli do 2k mają podobną. Tak jak ludzie na forum piszą, że moc na każdy kanał w ampli to ok 40-50W, więc nie wiemy czy w np. Marantz 1402 w opisie jest 50W przy 8 Ohm, jest prawdziwą mocą czy zawyżoną, bo jak piszą np. 5x 110W w Onkyo, Denon czy Yamaha to jest wartość grubo zawyżona. Roth Oli nie są trudne do napędzenia, więc podejrzewam że Denon 1911/1912 spokojnie da radę. Tym bardziej że nie są to najsłabsze ampli. Jeżeli napędzają większe kolumny to czemu miały by nie dać rady przy Roth Oli 40?
 
Do góry