Kino domowe do 5.000 PLN

pav3l

New member
Bez reklam
Witam,
proszę o poradę, jestem w tym temacie zielony :mrgreen:. Jaki zestaw kina domowego proponujecie do pokoju 25m2, filmy 70% muzyka 30%.
Czytając to forum zdecydowałem się na HK AVR 355, głośniki: myślałem o jakiś JBL. Brat ma zestaw tzn. HK AVR 147 + Jamo 606 i wg mnie nie gra to zbyt fajnie, za dużo basów (może coś źle ustawione).
Serdecznie dziękuję za porady,
Pawel.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
czytales forum i jednak zdecydowales sie na 355 jestes odwazny czy nierozsadny :)

przy kupnie upewni sie ze jest to model z wrzesnia lub wyzej starsze modele maja za duzo problemow ..niestety

tez jestem za takowym zestawem zwłaszcza ze w kinie ten amplituner niema sobie równych nie starczy ci 255 kosztuje 1000 mniej a roznica 10W ale takich harmanowskich 10 W :)

sam mam 255 jestem bardzo zadowolony jedynym konkurentem był marantz ale dizajn i dlugoletnia milosc do hk wygrała ..
 

pav3l

New member
Bez reklam
przy kupnie upewni sie ze jest to model z wrzesnia lub wyzej starsze modele maja za duzo problemow ..niestety
Hej,
dzięki za odpowiedź. O jakich problemach ze starszymi modelami piszesz..?
Pozdrawiam,
Pawel
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
pykanie przy przelaczaniu kanalow to najwieksza bolaczka HK 255 i 355, dodatkowo glosno pracujacy wiatrak itd. Poczytaj w dziale ampltunery temat o nowym firmware do HK
 

Raccoon

New member
Ja za 4900 kupiłem HK255+JBL Cinepack (seria E), jestem zadowolony.
Nie mam pykania przy przełączaniu kanałów, ale nie oglądam telewizji więc ich nie przełączam :) A sprzęt gra super, głównie oglądam filmy i jestem bardzo zadowolony.
 

Raccoon

New member
W Poznaniu, w pewnym sklepie audio. Byłem osobiście, posłuchałem zestawów, najpierw chciałem polecane na tym forum głośniki Jamo 606 ale nie mieli czarnych i potem mi zaproponowali JBL, potargowałem się trochę (bo chciałem wydać mniej) i dostałem taką cenę. Na ich stronie taki zestaw jest za 5800, ale jak widać działając osobiście można coś uzyskać.
 
Pav3l głośników niestety polecić nie mogę(sam nie posiadam żadnego zestawu) na dodatek nie wiem czego oczekujesz, jaki rodzaj muzyki preferujesz.
Jeśli masz 5tyś. to proponowałbym skontaktować się z Blackninją on się tym zajmuje na poważnie, jest znany na forum i nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem aby ktokolwiek był zawiedziony po zakupie u niego.
 

Modrzew5

New member
Też jestem posiadaczem avr 255 i zastanawiam się nad zakupem KEF C7 przyłączam sie do mojego poprzednika,jeszcze rozważam zakup
monitor audio BR5 wacham sie pomiędzy tymi dwoma zestawami który wydaje się wam lepszy ?
 

pav3l

New member
Bez reklam
Odsłuchałem. Odsłuch w pomieszczeniu ok. 50m2, zestaw wg mnie grał rewelacyjnie. Głośniki są neutralne, nie ma dominacji żadnych tonów (takie miałem przynajmniej wrażenie). Monitor Audio BR5 ten ampli (avr 255) nie pociągnie (przynajkniej tak deklarował sprzedawca).
Klamka zapadła - został zakupiony zestaw avr 255 + Kef C series (c5 na frontach, moj pokoj ma wymiary 23 m2, a te kolumny spokojnie sobie dawały radę na 50m2)
Pozdrawiam,
 

pav3l

New member
Bez reklam
Po tygodniowym testowaniu: muzyka, kablówka (cyfra plus), film - nic nie pyka, jak ktoś gdzieś wspominał na tym forum...
Pzdrv.
 

pav3l

New member
Bez reklam
Moja wypowiedź może nie być obiektywna, ale spokojnie mogę polecić taki zestaw. Sugerowany JBL ES pack do tego zestawu nie grał wg mojego odczucia tak neutralnie jak te KEF-y. Słuchałem też zestaw z C7 na frontach, ale na moje pomieszczenie nie wiem, czy byłoby lepiej. SUB chodzi świetnie, centralny też super. Muszę się zgodzić ze sprzedawcą, że stosunek ceny do jakości te głośniki mają bardzo dobry i schodzą na pniu. Może trochę wg zasady -każda sroczka swój ogonek chwali, ale jak masz możliwosć, to idź na odsłuch, a sam się przekonasz jak one grają.
Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry