Kino domowe do 4000zl

Rahshy

New member
Witam, jestem nowy na forum jak i w temacie kina domowego :)
Niebawem ruszam z remontem mojego mieszkanka, a co za tym idzie chcial bym pochowac za wczasu kable w scianach ;)

Moj budzet wynosi 4000zl (bez TV ;) ) na kino domowe 5+1 .
Moj metraz pokoju gdzie bedzie stal telewizor wynosi 50m2, na planie prostokata, telewizor centralnie na srodku (na krotszym boku) siedzenia tez na srodku na przeciwko TV, wiec uklad wymarzony :)

Jakie proponujecie kolumny? ampli? sub? i jakie kable?

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam :popcorn:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale za mało danych.
Ma być tylko do kina czy również do muzyki ?
Mają być duże czy małe wiszą ce ?
Jaki kolor?
 

Rahshy

New member
Dzieki Kiki za zainteresowanie :)

Wiec tak:
To ma byc kino domowe o przeznaczeniu rowniez muzycznym :) a w dalszym planie mam rzutnik i plansze na cala sciane :D ale to jak wiecej kasy bedzie ;)

Chcial bym kolumny wiszace czarne najlepiej o "nowoczesnej stylistyce"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to sprawdź proszę

HKTS30-Front.jpg

Harmana HKTS 30

kef-kht2005-3_35.jpg
Galeria​
[zamknij]​

lub Kefy 2005
Do tego AMpli z przeznaczeniem do muzyki i kina który zmieści się w klasie cenowej AVR 255 Harmana
 
Ostatnia edycja:

Rahshy

New member
Dzieki Kiki trafiles w moje gusta :)

pierwsze glosniczki Harmana super :)
Mam tylko pytanko czy sa takie tylko ze przednie przy TV bardziej podluzne??

Do tego Ampli mozna podlaczyc kompa aby puszczac z niego muzyke?

i jak z kablami??

Pozdrawiam.
 

marok

New member
Skoro padła propozycja zestawu HK to dorzucę swoją opinię. Oglądam i słucham na AVR 255 wraz z HKTS 60. Polecam dołożyć do HKTS 60 ponieważ jak na tą klasę cenową grają rewelacyjnie w filmach i świetnie (jak na plastiki) w muzyce. Estetycznie świetnie wkomponowują się w nowoczesną stylistykę. Ponadto są ekranowane i można je ustawić blisko TV. Zwróciłem uwagę, że chciałbyś mieć fronty bardziej "podłużne". Podejrzewam, że oglądałeś zintegorwane zestawy niskobudżetowe, które są faktycznie smukłe i sprawiają wrażenie, że mają upchane niewiadomą jaką ilość głośników i moc >1000 W. To oczywiście złudne wrażenie, które szybko zweryfikuje dobre Ampli. Wracając do meritum sprawy zastanów się nad zestawem, który tak komplementuje. Uważam, że warto dołożyć do HKTS 60, chociaż są różne opinie na temat ich przewagi nad HKTS 30. Kino domowe nie kupuje się na 2 czy 3 lata...
Odnośnie pytania o kompatibilność z kompem odpowiem, że ja mam podpiętego Asusa N61Jv przez HDMI i działa bez zarzutu bez instalowania dodatkowych sterowników. Trzeba tylko odpowiednio ustawić kartę muzyczną. Nadto AVR 255 oferuje różne ustawienia. W moim odczuciu w muzie najlepiej sprawuje się na Dolby PLII Music, natomiast w kinie to ichszy Logic 7 lub Multichanell - jeżeli puszczam z BR.

powodzenia w wyborze!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że można. Napisz do Blackninja w sprawie cen.
Ale najważniejsze że naprawdę powinny extra psaować.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ampli AVR255, do tego HKTS60 i jak chcemy by stały na ziemi obok TV to potrzebne nam będą fabryczne standy HTFS3BQ.
 

Rahshy

New member
Dziekuje za rady :)
Chyba sie zdecyduje na taki zestaw z 60'tkami
Blackninja zachwalaja cie tutaj ludzie ze masz dobre ceny moge prosic o jakas oferte na maila? utdtk@o2.pl.

A co drodzy koledzy z kablami??

Pozdrawiam
 

Rahshy

New member
Dziekuje BlackNinja za pomoc :) glosniczki juz sa w domu :)
Mam jeszcze pytanie w jaki sposb zainstalowac je najlepiej na scianie?
 

Theseus

New member
Rownież posiadam AVR 255 i HKTS 60 - to elegancki i supergrający zestaw. Zaskoczył niejednego amatora dużych podłogówek. Do nowoczesnego, niedużego pokoju są idealne. Według mnie różnica między HKTS 30 a 60 jest spora na korzyść 60-tek, szczególnie jeśli chodzi o muzykę. Zanim kupiłem słuchałem w sklepie, w różnej kolejności, trzy pary (20, 30 i 60) podpinane w stereo do tego samego AVR i mimo, że nie jestem szczególnie uzdolniony muzycznie, słyszałem, że HKTS 60 grają zdecydowanie najlepiej i bez wahania wybrałem je, mimo że pojechałem po 30-tki ;) Przy dobrym cyfrowym źródle i odpowiednim ustawieniu przy pomocy dołączonego mikrofonu, AVR 255 + HKTS 60 pokazują swoją moc :)
 

Rahshy

New member
Drodzy koledzy mam kolejny problem :(
Mianowicie po podlanczalem wszytskie glosniki i ampli przez zlacze HDMI (monitor HDMI) do telewizora, synchronizowalem wszystko po ustawialem ale dalej dzwiek z telewizora nie idzie mi przez ampli :(

Co mam zrobic? co robie zle?
 

Rahshy

New member
Mam problem z zakupionym amplitunerem. mianowicie juz dluzszy czas jest problem z jego wlaczeniem.
Po wlaczeniu ampli pojawia sie na nim napis PROTECT i wylancza sie, trzeba go wlaczac pare razy "aż zaskoczy" i wlaczy sie...

o co chodzi??
 
Do góry