Kino domowe do 4000 zł

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam Was.

Składam kino domowe do max 4 tys zł. Najlepiej nawet ciut taniej 4k to już na prawdę górna granica.

Amplituner:
* Yamaha RX-V663
* Onkyo S606
* Panasonic BX-500

Najbardziej skłaniam się ku Panasonikowi ponieważ jest dobrze wyposażony, ma 3 wejścia i 1 wyjście HDMI, wszystki dekodery dźwięki itd. Dodatkowo byłby kompatybilny z moim telewizorem gdyż mam TV Panasonic TX-37LZD800 z funkcją Viera Link - obsługa jednym pilotem ;) Ale niewiem jak ten ampek brzmi, czy jest tam dobry jak Yamaha czy Onkyo.


Głośniki:
Jamo S606 bez suba, gdyż nie mam w domu na niego miejsca a po za tym głośniki frontowe mają po małym subie więc myślę, że wystarczy na mój metraż. Innych głośników nie oglądałem.


Podpowiedzcie co najlepiej wybrać gdyż jest tego sprzętu od groma i mam niezły dylemat.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ja znowu naczytałem, że V663 lepiej z Jamo S606 grają. Sprzęt często będzie używany do słuchania muzyki. Filmy oczywiście też, ale tato słucha dużo muzyki ;)

Metraż coś koło 20m, pokój łączony z kuchnią.
 

danziger

New member
Witaj,
Jeśli sprzęt ma służyć głównie do słuchania muzyki, to sugerowałbym kupienie systemu stereo. Te amplitunery zagrają muzykę naprawdę na bardzo słabym poziomie. Aby amplituner KD porządnie zagrał w stereo musi sporo kosztować a i tak nie zagra lepiej niż budżetowy wzmacniacz dwukanałowy.
 

danziger

New member
Do pewnych decyzji trzeba dojrzeć...Sam pozbyłem się zestawu KD, który kosztował mnie ok. 10 tys. i zainwestowałem w stereo w podobnej cenie. Jeśli ogladasz jedem film na tydzien, a muzyki słuchasz codziennie nie warto pakować się w KD, zwłaszcza w granicach kwoty, którą planujesz wydać.
Pozdrawiam
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Mnie się jednak wydaje, że stereo, które aktualnie posiadam i tak jest gorszę według tego co zamierzam kupić więc i tak będę do przodu ;) Nie jestem wielkim audiofilem, który musi mieć stereo za 10 koła. Wolę zainwestować w KD bo tam na pewno odczuję różnice mimo wszystko ;)

To co polecacie? Może szukać tego Panasonica? Wydaje się być niezły, ma dużo wejść i dużo kodeków.
 

Siege

New member
Ja mam onkyo 607+Kef c7,c6,c3,c4 i gra super w kinie,grach,telewizja, w stereo jest dobrze.Audiofilem nie jestem.Polecam ten zestaw.
 

mebo

New member
Ja bym zaryzykował amplituner Yamaha RX-V663+


Zestaw kolumn MISSION 5.0 MV-6 + MV-2 + MV-C do dostania na allegro nowy w cenie 2290 chodz pewnie mozna ponegocjować

i w kinie i w stereo zagra poprawnie. potem mozna dokupić suba.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Subufer odpada bo nie mam gdzie go postawić dlatego głośniki w systemie 5.0 muszą zagrać chociaż z małym basem. Dlatego wybrałem Jamo S606 bo mają niskotonowe z boku we frontach. Może jeszcze jakieś inne kolumny mają głośniki niskotonowe? Dodam, że szukam sprzetu za max 4000 zł. Polecany tu Onkyo 607 kosztuje około 3000 zł a gdzie jeszcze dobre głośniki kupić...

Panowie a co myslicie o głośnikach Tonsil Fenix ?
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
blackninja, ja niestety nie mam już nigdzie miejsca na tak duży mebel :) 20m może i jest, ale głośniki na tak dużej przestrzeni raczej nie będą stać. Może coś koło 15 metrów max bo pokój jest łączony z kuchnią a w kuchni głosników nie rozstawie ;)
 
Do góry