Kino domowe do 4 tyś.

maciekm4

New member
Witam. Tradycyjnie, proszę o pomoc w wyborze kina domowego. Pomieszczenie: salon około 30m2, otwarty, w kształcie prostokąta. Sprzęt będzie ustawiony - hmm, teraz nie wiem jak wytłumaczyć, powiedzmy, jak prostokąt podzielimy na dwa kwadraty to kolumny będą stały w jednym kwadracie przy dłuższych ścianach. Czemu tak? Ponieważ z jednej strony od dłuższej ściany mam kominek, który mocno wychodzi na salon, a z drugiej w połowie zaczyna się wykusz.
Proporcje to 50% muzyka 50% kino (wiem, zaraz napiszecie, że w takim razie to brać sprzęt stereo - jeżeli nie spodoba mi się jakość dźwięku być może pójdę w tym kierunku, na razie stoi na KD) Ostatni sprzęt jaki miałem to ze 20 lat temu jakiś wzmacniacz (chyba Kenwood) odtwarzacz cd i Altusy. Do teraz muzyki słucham tylko w samochodzie :) Audiofilem nie jestem, ale oczekuję, że sprzęt zagra przyzwoicie w stereo. Muzyka: głównie umc umc czyli techno, trance, trochę Georga Michela, Ultravox, The Cure.
Kwota 4 tyś. Sprzęt chcę nowy. Kolumny - raczej zestaw 5.0. Zakup będzie jednorazowy - nie przewiduję w przyszłości dokupowania czegokolwiek z małymi wyjątkami:
1. kupić sam amplituner + kolumny za trochę poniżej 4 tyś i ewentualnie dokupić w MM jakiś BD tak żeby 100 góra 200 złotych przekroczyć założona kwotę - choć wolałbym kupić zestaw amp + bd w komplecie jednej firmy,
2. ew. później dokupić jakiegoś suba jeżeli zestaw 5.0 nie będzie starczał,
Mogę przekroczyć budżet o 200 złotych jeżeli zestaw będzie tego wart ale to już wyjątkowo - w związku z tym mam pierwsze pytanie:
zestaw onkyo 608 + BD 308 + Dali Concept6 za 4200 wart jest pieniędzy i czy będzie odpowiedni ? (W salonie i tak go odsłucham, chyba, ze to nie ma sensu)

I drugie:w planie mam zamiar odsłuchać onkyo 608 (tyle, że z BD308 w komplecie to będzie prawie 2,4 tyś złotych i na kolumny zostanie około 1,6 tyś - a więc bez szału) i denona 1611 - ten akurat sporo tańszy od onkyo, (chyba, że padnie inna propozycja). Jakie kolumny proponujecie odsłuchać, do tych amplitunerów i moich wymagań (na pewno odsłucham QQ5000). Nie chcę w sklepie przerzucić tony kolumn, lub co gorsze dać sobie wcisnąć kit. Chciałbym przesłuchać, nie wiem trzech może czterech zestawów kolumn. To i tak będzie sporo. Dodam, że na "sucho" bardziej skłaniam się do onkyo ponieważ ma regulację basów i sopranów - to takie moje skrzywienie ze starych lat :) Kolumny typu jamo też nie wiem czy będą odpowiednie, ponieważ nie będzie zbyt dużo miejsca od ścian w miejscu gdzie staną, a wiem że mają głośniki z boku.
Dziękuje za wszelkie propozycje.
 
Ostatnia edycja:

traffic7

New member
Posłuchaj jeszcze wharfedale 9.5
Nie są za drogie a naprawdę dobrze grają.
Do kompletu jest kilka rodzajów głośników centralnych i boczno/tylnych z tej serii.
Mam komplet 5.0 i nie potrzeba suba - grają z denonem 1706. Pomieszczenie ~25m2
Musiałbyś kupić cos nowszego ;) ale z 4 tys jeszcze zostanie.

pzodr.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z opsu wynika, ze masz podobny uklad do mojego. Czyli raczej nie bedzxiesz nagłasniał pełnych 30m. Z tych wszystkich wymieninych powyzej zdecydowanie nalepiej zagrają Dali. Jesli chcesz poznac opine o Waflach przed odsłuchem to poczytaj na forum. Uzyj opcji SZUKAJ, a dowiesz sie, że szkoda czasu na odsłuch Wharfedali. Tez kiedys o nich myslalem, do czasu jak posłuchałem. Dali lepsze od Jamo i od Wafli. Zestaw z Onkyo za tą cenę to dobray zakup, ale napisz do Blackninja. On zaproponuje Ci pewnie lepszą cenę a moze zapropnuje cos lepszego. Ja pewnie z takim budzetem brałbym ten zestaw.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

maciekm4

New member
A dlaczego 509 a nie 608 ? Z suchego porównania parametrów wygląda, że model 509 jest słabszy od 608 a kosztuje więcej. I jeszcze jedno pytanie; oprócz Dali jakieś jeszcze zestawy przesłuchać pasujące do moich preferencji ?
 
Ostatnia edycja:

Jok3r

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi Ci o brzmienie to ja bym na Twoim miejscu brał 608-ke i jak Ci zależy na radiu internetowym to do tego dokupiłbym sobie Teac WAP 4500 w przyszłości.
 

maciekm4

New member
Jeżeli model 608 jest lepszy od 509 to np. radio internetowe nie ma znaczenia. Zapytam inaczej; jeżeli te Dali by mi nie podeszły (nie mam pojęcia czego się po nich spodziewać) to co jeszcze odsłuchać (według moich preferencji) ? Na pewno odłucham QQ5000 i ....?
 

maciekm4

New member
Witam ponownie. Ponieważ nastał okres urlopowy to i znalazł się czas żeby udać się do sklepu posłuchać i coś wybrać. Jako, że uparłem się na onkyo 608, do odsłuchu wziąłem Dali Concept 6, Klipsch F1 oraz Monitor Audio M4. Juz prawie byłem zdecydowany na Dali ale sprzedawca zaproponował żebym jeszcze osłuchał zestawu Tannoy Mercury V4. I przyznam sie, że jak dla mnie to było to. Zdecydowanie grało najlepiej. Na razie w domu rozstawiłem tylko fronty i przyznam, że w stereo grają że ho ho :)
Ponieważ jak wcześniej pisałem słoń nadepnął mi na ucho i to co mi się podoba nie musi innemu, ale gdyby ktoś stał przed podobnym dylematem do mojego (tzn. co wybrać) to może warto posłuchać tych Tannoyów, tym bardziej, że na forum jakoś specjalnie się nie przewijają (jeżeli w ogóle).
 

raven31

New member
w jakiej odległości od ściany je ustawiłeś?

znalazłem jakiś opis tych kolumn i taki tekst znalazłem:
"Pozostałe zakresy częstotliwości również bardzo ładnie wpasowują się w ogólną koncepcję brzmienia, przy czym, aby uzyskać dosyć prezcyzyjny niezbyt rozmiękczony bas, należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od ścian pomieszczenia."
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maciekm4

New member
Ze względu na warunki jakie mam, więcej nie dałem rady jak niecały metr z tyłu i z boku. I lekko je skręciłem do środka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

raven31

New member
kurde .... chyba nawet na to nie jestem sobie w stanie pozwolic ... nie mam az tyle miejsca :(


a co planujesz w kwestii subwoofer? - w tej serii suba nie ma
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry