Kino domowe do 4 tys. - specyficzne wymagania

rkaniews

Member
Hej Forum!

Szukam obecnie kina domowego które nagłośni mi salon.
Niestety jak zawsze są specyficzne wymagania i ograniczenia.

1. Najważniejsze - amplituner MUSI mieć 2 wyjścia HDMI. Mam dwa odbiorniki obrazu - plazmę i projektor. Obecnie posiłkuję się rozdzielaczem (HDMI Matrix) ale to tylko rozdzielacz.
Wywalam MATRIXa, całość spinam w amplitunerze i już.

2. Dźwięk 5.0, 5.1 - tak rozprowadzone kable w ścianach.

3. Głośniki frontowe (główne) muszę (niestety) postawić na obecnym meblu (niska szafka rtv). Miejsca mam na wysokość 50 cm +/- 2 cm. Na podłodze nie postawię bo z jednej strony kanapa, a z drugiej zaraz obok kominek. No i szuflady w szafce są wysuwane, a obok szafki już nie postawię (kominek i kanapa).

4. Salon wielkości 28 m2, ale nie siedzimy w centralnym jego punkcie. Całość sprzętu i ekran zamontowana jest w 2/3 jego wielkości, łącznie z kanapą na której siedzimy.

5. Budżet do 4 tys., BR mam z XBOX One, także ten element jest do pominięcia.
 

rkaniews

Member
Grzebałem po różnych stronach i z "małych" zestawów głośnikowych wypatrzyłem takie cuda:
DENON SYS-2020 - cena około 1,5k
Harman/Kardon HKTS16 BQ - cena około 1,9 k
Harman/Kardon HKTS30WQ - cena około 2,5 k
Harman/Kardon HKTS 65 - cena około 2,8 k
Wszystkie powyższe zestawy mają już subwoofer w komplecie.

Waszym zdaniem - JBL Arena zagrają lepiej (kwestie suba pomijam)?
Niestety, w Toruniu jest bieda i nie ma gdzie odsłuchać sprzętu.
 

rkaniews

Member
Witam.
Byłem w MM, mają akurat Areny 130 podpięte. Poprosiłem o włączenie i... wielkie rozczarowanie. Dźwięk płaski, mała dynamika. Dopiero gdy sprzedawca dał bas i treble na max jak i podkrecil volume to zaczęło coś grać.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

rkaniews

Member
Poczekaj, bo przyznaję nie zrozumiałem do końca.
Chcesz powiedzieć, że z głośników o takich gabarytach i tak JBL Arena zagrają najlepiej i cudów nie ma?

Jeżeli tak, to kiepścizna...
Czy głośniki "stojące" można położyć w poziomie? :)

PS.
Zdjęcie regału i miejsca na cały sprzęt.

c3119c5846052ea6.jpg
 

Caparzo

New member
Bez reklam
No z tego sali kinowej nie zrobisz. Albo kino domowe albo pólki i za szeroka komoda pod tv. Ps. Co to za tv 21 cali?
Po prawo komiek?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Też podziwiam takie meble w pokoju .ile Ty masz nawalone gniazdek widocznych ?

Najpierw meble potem dobór kina . Bez sensu takie meble jak ma być kino w pokoju ze stojącym kolumnami
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Postaw na niej Monitor Audio Silver 2 i je miej jako fronty, z reszty serii zrób kino a na suba uzbieraj i kup później.
 

rkaniews

Member
No z tego sali kinowej nie zrobisz. Albo kino domowe albo pólki i za szeroka komoda pod tv. Ps. Co to za tv 21 cali?
Po prawo komiek?
Oczywiście że sali kinowej nie zrobię. Chcę naglosnic porządnie salon.
To jest 42 cali plazma (Kuro) kupiona z 8 lat temu od Kikiego z tego forum. Do dzisiaj nie chce się popsuć.
Po prawo kominek i też zgryz bo przecież nie postawie kolumny obok kominka w którym bardzo chętnie palimy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry