kino domowe do 3tys

gr3go

New member
Witam serdecznie .Jestem nowym użytkownikiem forum i proszę o wyrozumiałość jeśli założyłem temat nie w tym dziale.Czy zestaw który zamierzam kupić tj amlituner Pioneer VSX-421 + blue ray Pionier BDP-140 + Jamo S 606 HCS3 będzie trafnym wyborem. Pomieszczenie 20 m2 .Byłoby to moje pierwsze kd nie licząc dvd podłączonego do wieży:).Przeznaczenie 90% film 10% muzyka .Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nieźle to wybrałeś ale ampli jest stary i trochę słaby do podanych potrzeb i warunków. Powinieneś brać pod uwagę Denon 1513, Harman avr 156. Kolumny bym zostawił.
 

JanekM

New member
Skoro już nie zależy Ci na tym. żeby to był pioneer, to zastanów się też nad odtwarzaczem BR. Ten BDP-140 to już schodzący model, więc rozważ może jakiegoś panasonica, samsunga lub LG. W podobnej cenie można znaleść bardzo fajny odtwarzacz z mnóstwem dekoderów, funkcjami sieciowymi itd.
 

gr3go

New member
Ok więc kupuję Harman avr 156+Jamo S 606 HCS3 + panasonic blue ray 3d ?W sumie panasa nie bralem pod uwagę ale dzięki radom szanownych forumowiczów zakupiłem PANASONIC 3D TX-L47ET5E i jestem bardzo zadowolony.
Jaki kupić z wifi i usb(mkv) ? Czy Panasonic BDT220 będzie dobrym wyborem?
Czy do tych jamo jest sens dokupić sub jamo 210 czy kolumny wystarczą?Jestem laikiem w tych tematach :)
 
Ostatnia edycja:

gr3go

New member
Wszystko do zestawu kd w drodze .Czy do połączenia bluray + ampla + led potrzebne mi będą dwa kable hdmi bo nie wiem czy dobrze zamówiłem:)
 

JanekM

New member
Jeden kabel HDMI od odtwarzacza do amplitunera, a drugi od amplitunera do tv. Jeśli tv ma HDMI z ARC (kanał zwrotny audio), to nic więcej nie powinno być potrzebne.
 

gr3go

New member
Telewizor to Panasonic TX-L47ET5E i jedno z gniazd hdmi jest oznaczone jako ARC amplituner Harman Kardon AVR 165 3 x hdmi i 1 hdmi ARC monitor out do tego bluray panasa. Kupiłem do tego dwa kable HDMI w specyfikacji 1.4 - Evolve XtremeCord .Jak to połączyć z Harmanem by grało i dżwięk z tv szedł również na kolumny? Przepraszam za noobskie pytanie ale to moje pierwsze kd i nie wiem za bardzo co do czego.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Nie chcę być złośliwy ale lenistwem zalatuje gr3go. W instrukcji napewno pisze jak co podłączyć i pewnie są rysunki :p

BD -> Amp - masz obraz i dźwięk z płyt
Amp -> TV - masz obraz na TV ze źródeł podłączonych do Amp i dźwięk na kolumnach

Jeśli masz inne źródła to podpinasz pod Amp, dzięki temu masz jeden kabel do TV i dźwięk z ampa.
 

gr3go

New member
Właśnie w ten sposób podłączyłem tj.bd-amp oraz amp hdmi ARC monitor out do tv hdmi ARC i mam dzwięk i obraz z bd ale nie mam dzwięku z tv .Polska instrukcja do Harmana jest bo jest , do tv też niewiele pisze w tej kwestii. Myślałem że jest może potrzebny jeszcze jakiś dodatkowy kabel tv -amp żeby dzwięk z samego tv był słyszalny w kolumnach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
co aktywować? HDMI z zasady przesyła obraz i dźwięk.

Jeśli dobrze zrozumiałem chcesz mieć dźwięk zamiast na TV to kolumnach? No jeśli tak to nie przez HDMI, bo przecież HDMI podłączyłeś w TV-AMP pod WYJŚCIE w Amplitunerze to jak Amp ma dostać sygnał z TV??
Zgaduję że masz telewizję której dźwięk chcesz mieć na kolumnach? Co to jest? Naziemna cyfrowa, kablówka, dekoder? Skąd płynie?
 
Do góry