Kino domowe do 3k

smartas

New member
Czesc,

Przeczytalem duzo tematow w tym dziale, co pozwolilo mi dokonac wstepnej selekcji zestawu, ktory spelnilby moje oczekiwania (amplituner AV + kolumny 5.0 < 3k)

Zalaczam obrazek z pomieszczeniem w ktorym beda projekcje (staralem sie zachowac proporcje):

http://imageshack.us/photo/my-images/96/rozkladk.jpg/

Strefa kina ktora chcialbym naglosnic to praktycznie kwadrat o boku 4,2m x 4,25m,
na zielono zaznaczylem miejsca w ktorych chcialbym ulokowac glosniki,
niestety obrys scian (linia pogrugiona) ktory daje nieco wieksza powierzchnie, plus niezabudowana kuchnia, moga stworzyc dodatkowe problemy z akustyka (w sumie powierzchnia ok 30m2)

Moje pytanie brzmi, czy taki zestaw:

Yamaha rx v473 (poniewaz poszukiwalem sprzetu multimedialnego z Air Play, DLNA, radiem internetowym i HDMI pass through, poza tym mam Piano Crafta z ktorego jestem b. zadowolony:), propozycje lepszego sprzetu, ktory posiada opisane funkcje, w cenie do 1300zl mile widziane)
+
Taga tav 606v3 5.0

zagra poprawnie w prezentowanym pomieszczeniu?

Pod uwage biore jeszcze zestawy 5.0 Jamo 606 i 608, ale to juz 400-800 wiecej niz taga, czy naprawde warto doplacac?

Jestem ciekawy Waszych opinii, wszelkie sugestie mile widziane.

Zestaw ma sluzyc do nastepujacych:
- filmy BD, dekoder upc 50%
- PS3 - 35%
- muzyka (rock, instrumentalna, czasem ESKA :) ) - 15%
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tych kolumn Taga nie słyszałem, więc nie wypowiem się na ich temat. Natomiast do takiego pomieszczenia zasugeruje zestawy (do około 3K):
Onkyo 579 + Jamo S 608 HCS3 , Yamaha 671 + Jamo S 608 HCS3
Mało słuchasz muzyki więc te zestawy dobrze się sprawdzą.
 

smartas

New member
Ciekawy sprzet ten 579,
Nie moge tylko znalezc czy ma wbudowane Wifi, czy do korzystania z funkcji sieciowych konieczne bedzie jednak podpiecie rj45.
Posiadanie modulu Wifi to warunek konieczny, dlatego moim pierwszym typem byl v473

Czy uzytkownicy, badz osoby, ktore mialy stycznosc z kolumnami taga 606v3, mogliby sie wypowiedziec, czy w moim wypadku one sie sprawdza?

Jakies jeszcze sugestie?

Czy sa na forum uzytkownicy v473 i taga 606v3? Jesli tak to bardzo prosze o opinie.

Poza danymi technicznymi dostepnymi na stronie producenta, ktore jako laik jestem w stanie porownac, czy ktos ze znawcow tematu moglby mi w jakis przystepny sposob przedstawic argumenty za tym ze warto dolozyc do yamahy v673

aktualnie moj typ to v473 + jamo s608 hcs3,

czy ten ampli poradzi sobie z tymi glosnikami? czy powinienem raczej uzbroic sie w v673?

miedzy tymi ampli jest 600zl roznicy, wiec jesli roznica bedzie kosmetyczna w dzwieku plus dodatkowe bajery efektowe, to jednak zostane przy 473

prosze o opinie znawcow

ktokolwiek?
jutro jade na odsluchy i prawdopodobnie zakupy, niewiele czasu mi zostalo...

Po odsluchach zdecydowalem sie na zakup v671 + s608 hcs3, z zestawow ktore odsluchiwalem najbardziej przypadl mi do gustu jakosciowo i technologicznie.
Pawel_Sz dzieki za trafna podpowiedz :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartfoot

New member
Ciekawy sprzet ten 579,
Nie moge tylko znalezc czy ma wbudowane Wifi, czy do korzystania z funkcji sieciowych konieczne bedzie jednak podpiecie rj45.
Posiadanie modulu Wifi to warunek konieczny, dlatego moim pierwszym typem byl v473


Witam, też noszę się z zamiarem kupna V473, gdzie doczytałeś że ma WiFi?

Pozdrawiam.
 

smartas

New member
Sprawdzilem :)
W pelni wspiera dlna v1.5, ale zeby moc go skomunikowac z domowa siecia i min sterowac ze smartfona czy korzystac z serwera plikow, musisz spiac go z routerem kablem.

Mozesz tez dokupic modul wifi od Yamahy, ale wg mnie gra nie warta swieczki.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry