Kino domowe do 3500 zł

Green

New member
Witam,
telewizor już wybrany ( tak na 90% Philips 55 PFL 7108 ) więc teraz czas na kino domowe :)

Budżet to 3500zł i nie chciał bym nic kupować na raty bo moja lista zakupowa nie ma końca ;)
Głośniki mają nagłośnić 20 m^2 bo chyba antresoli pod sufitem ( ok 10m ) nie trzeba liczyć ?
Tak wygląda salon:
s23.postimg.org/n7uph1rd7/salon.jpg

Zamierzam postawić TV na ścianie z oknami po prawej stronie pod lekki skosem.

Po przejrzeniu tego forum wydaje się rozsądne zakupienie HARMAN KARDON AVR170 + JBL LOFT 50 5.0 szczególnie, że te fronty są dość wąskie a ja wszystko bede musiał ściskać :)

Byłbym wdzięczny za porady, chyba, że wszystko pasuje i jest ok :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Harmana z JBL-em dobrze się zgrywa. Z tego co kojarzę do 3,5k kupisz już zestaw z subem. Harman avr151 (lub z Denonem X1000) + JBL Loft 5.1. A jaka jest wysokość pomieszczenia?
 

Green

New member
To może jakiś inny zestaw byłby lepszy ? I doczytałem, że trzeba też osobno kable kupować, jakie są to sumy ?
 

krzycho_lodz

New member
Witam! Ponieważ mam dość podobny temat do omówienia a ten jest świeży postanowiłem nie zakładać nowego.
Dysponuje podobnym budżetem (ok 3000zł) i zastanawiałem się nad zestawem Taga TAV-506 v.2 5.0 + TSW-90 v.2 lub STX KD-200 n 5.1 do tego Denon AVR-X1000.
Co sądzą o tym szanowni Panowie?
 

krzycho_lodz

New member
Pomieszczenie 6x6m wysokosc 3m ale to poddasze i od połowy długości opada by osiągnąć niecały 1m. Pokój nie jest w całości przeznaczony tylko pod kino. To jednocześnie przedpokój i główny "ciąg komunikacyjny" mieszkania, w połowie przegrodzony jest ścianką wysokości 130cm na której wisi telewizor. Więc efektywnie nagłośniony musi być tylko fragment pokoju. Chyba najlepiej odda to rysunek (nie jest w skali ;P).
link: imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/856/x837.png
 

krzycho_lodz

New member
To kawał pomieszczenia i lepiej w nim wypadnie AVR-151 + LOFT 50 5,0.

Tak jak pisałem, efektywnie do nagłośnienia jest mniej ;)

A tak poważnie, LOFTY są fajne i nawet bym się w ich kierunku skłaniał, jest tylko jeden szkopuł bass reflex skierowany jest w nich do tyłu. To oznacza, że front kolumny (uwzględniając głębokość samej kolumny) powinien według mnie znajdować się minimum w odległości 40 cm od ściany a to już zbyt dużo jak na moje możliwości.
Wiem, że to komplikuje sytuację i utrudnia wybór ale może macie jakieś pomysły?
Wymiary kolumn które zmieszczą się w moich warunkach mieszkaniowych to 23cm szerokości i powiedzmy 25cm (max 30cm) głębokości (oczywiście zakładając, że otwór bas reflex skierowany jest do przodu).

Zastanawiam się już nawet nad zakupem jakiegoś "plastikowego" zestawu ale to ostateczność której chwiałbym uniknąć - bo umówmy się, że one nie grają :(
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
ale obliczenia :) chyba akustyk z zawodu, weź tylko pod uwagę, że inżynier który je projektował zna te zależności i raczej nie liczył na odstawienie 40cm od ściany.
 

krzycho_lodz

New member
Nie w żadnym razie nie akustyk - na audiofila też się nie kreuję ;)

Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem, za kolumną z tylnym otworem bass reflex powinno być przynajmniej 10cm, według mojej wiedzy - jeżeli się mylę to prosze natychmiast wyprowadzić mnie z błędu :blagam:
Ponieważ LOFT mają same w sobie 30cm głębokości to razem to daje 40cm od frontu kolumny :(

W związku z tym ponawiam pytanie czy ktoś może polecić coś solidnego w rozsądnej cenie z przednim otworem bass reflex?
Ewentualnie konstrukcja zamknięta ale w kinie domowym takich chyba si e nie stosuje?
Czy ktoś miał styczność z produktami STX lub Taga?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry