Kino domowe do 3500, a muzyka w stereo

don111

Banned
spróbuj posłuchać, Kody z serii Harmony są bardzo chwalone za jakość dźwięku... sam miałem okazje jednego modelu podłogówek z tej serii (starsze 5000F) i brzmiały bardzo ładnie jak za tą cenę

wg mnie Jamo 606 grają koszmarnie słabo, w dodatku są nieustawne, tylny bas reflex + boczny bas... ludzie chyba tylko napalają sie na ich atrakcyjny wygląd

dinderi napisał:
Napalają sie, bo gdziekolwiek na forum nie zajrzeć, wszędzie piszą: "Kup (dowolny model amplitunera) i Jamo 606 - będziesz zadowolony". A ludziom się nie chce d... sprzed internetu ruszyć, pójść do sklepu i posłuchać. Wolą by ktoś decydował za nich. I prawda jest taka, że są zadowoleni, póki nie pójdą i posłuchają lepszego, za podobne pieniądze. Ale wtedy trudno sie już przyznać, że jednak coś w tym co tak wszyscy chwalą jest "nie halo".
a tą wypowiedź w 100% popieram, nie tylko w odniesieniu do Jamo s606 :D
 

don111

Banned
nie znam, ale te CV 20 wyglądają trochę tandetnie... do Kody 100% zaufania mieć nie można (duży rozstrzał jakości) ja bym nie ryzykował niesprawdzonych modeli
 

daro2008

New member
Witam.
Panowie a jak zagrałby HK 255 + KLIPSCH Synergy F1 + C1 + B2 ?

Albo DENON AVR 1709 + w/w set klipsch
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
blackninja napisał:
To po co to polecać?
bo nie wszystkie modele mają do d... niektóre są godne polecenia zwłaszcza w swoich cenach

daro2008 - ta seria F to kiepsko grający zestaw z najniższej serii, tyle że "markowego" producenta... nie wiem czy już nie wolałbym nawet Jamo 606 :D
 

daro2008

New member
don111 - czyli co Quadrale są podobnej jakości do Jamo 606???
Jeżeli tak to Quadrale 500 5,0 można mieć za ok. 1500 od blackninja może jeszcze w lepszej cenie?, to po co dopłacać do Jamo te ok. 300 pln i jeszcze problem - boczny bas!


Jest jeszcze jedna możliwość:
Celestion F28 + F18 (czy nie za duży???) + F35C w kolorze jabłoni, który mi odpowiada za 2200.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
to podobna, najniższa półka sprzętu ale grają inaczej
Jamo mają kupe niekontrolowanego basu, a Quadrale m.in. kiepską górę 8)
do wyboru do koloru :D
za 1,6 tys. (chyba) masz np ten zestaw Kody 5300F, ciut drożej Celestiony... jakość brzmienia mimo niskiej ceny zupełnie inna
 

daro2008

New member
don111 - czyli co mówisz, że w tej cenie 2200 celestion to dobry wybór?
A ten tył nie za duży(mocny) choć i tak chyba ampli sobie sam to wyreguluje (tak mi powiedziano w sklepie), oryginalnie był tutaj F15, ale jest już tylko dostępny w kolorze klon.
 

don111

Banned
daro2008 napisał:
Jest jeszcze jedna możliwość:
Celestion F28 + F18 (czy nie za duży???) + F35C w kolorze jabłoni, który mi odpowiada za 2200.
F18 to spore monitory, potrzebne będą półki lub uchwyty do podwieszenia
2,2 tys. to już z subem czy bez ?

F18 mają już taki sam przetwornik niskośredniotonowy jak F28, F15 taki jak F30 więc różnica na plus dla F18..
 

don111

Banned
to wciąż ogólnie dobra cena za taki zestaw 5.0 ale suba powinieneś dokupić, niekoniecznie od razu

do tego jeszcze amplituner HK i będziesz na 99% zadowolony ;)
 

daro2008

New member
Oczywiście ampli HK AVR 255 od blackninja

Dobra don111 co brać KODA Harmony k-5300 czy ten zestaw CELESTION za 2,2 tys., decyzja ostateczna.
Czy Celestion da w dźwięku tą różnicę 600 pln w porównaniu z Kodą Harmony, bo o tyle jest droższy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Walicie same ściemy. Klipsche są lepsze od S606. Jamo S606 są lepsze od QQ700 i QQ500. QQ500 nie kosztują u mnie 1500zł. 2200 to zmienia postać rzeczy.
Do Kody i Celestiona, po gwarancji nie dokupisz sobie żadnego głośnika.
 

daro2008

New member
blackninja napisał:
Walicie same ściemy. Klipsche są lepsze od S606. Jamo S606 są lepsze od QQ700 i QQ500. QQ500 nie kosztują u mnie 1500zł. 2200 to zmienia postać rzeczy.
Do Kody i Celestiona, po gwarancji nie dokupisz sobie żadnego głośnika.


Blackninja - chciałbym zakupić u Ciebie cały komplet, ampli już wybrany HK 255 od ciebie (fajna cena) lecz te opinie o jamo 606 trochę mnie zraziły.
Nie potrzebuję dużo hałasu - nie te lata - potrzebuję w miarę dobrego brzmienia.
Co możesz polecić z zestawu 5,0 do 2,1 - 2,2 tys.

Mam na oku również zestaw5,0 KEF C5+C1+C6
oraz DALI Concept 6 + 1 + C
oczywiście wszystko do HK 255, no i to już jest max moich możiwości finansowych i tak budżet przekroczono znacznie.

Co lepiej zagra KEF czy DALI?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
trudno mi powiedzieć czy Celestiony czy Kody... mi się podobało brzmienie obydwu ;) Kody drugie grają nieco równiej, spokojniej (nigdy nie zmęczą swoim brzmieniem), w Celestionach bardziej rzuca się w uszy szczegółowa góra pasma i przestrzenność brzmienia jaką przez to tworzą, ale HK częściowo to zrównoważy... cena z kolei przemawia za Kodą...
blackninja napisał:
Walicie same ściemy. Klipsche są lepsze od S606. Jamo S606 są lepsze od QQ700 i QQ500. QQ500 nie kosztują u mnie 1500zł. 2200 to zmienia postać rzeczy.
Do Kody i Celestiona, po gwarancji nie dokupisz sobie żadnego głośnika.

blackninja napisał:
Walicie same ściemy. Klipsche są lepsze od S606. Jamo S606 są lepsze od QQ700 i QQ500. QQ500 nie kosztują u mnie 1500zł. .
tylko kogo to obchodzi jak można je wrzucić do jednego wora słabych kolumn... bo gdzie im do takich Celestionów ?
to są ceny wyprzedażowe więc się bardziej opłaca, lepsze kolumny za sporo niższą albo podobną cenę, gwarancja przecież jest, w razie czego to nie klient będzie się martwił o dostępność części

może zaproponuj coś za te 2200zł, ciekawe co wymyślisz... byle nie to samo badziewie tylko większe modele jak Klipsch F2 albo Quintas 700 :D
no, mam na dzieje że Cie zdopingowałem, szykuj się Daro na szokującą oferte ;)
 

daro2008

New member
Witam.
Czy do zestawu Dali concept 6 + 1 + C lub KEF C5 + C1 + C6LCR zamiast ampli HK 255 może być np DENON 1709.
Jak to zagra, na czym stracę w porównaniu do HK, zaznaczę kino 50% muzyka stereo 50%
 
Do góry