Kino domowe do 3500, a muzyka w stereo

daro2008

New member
Witam.
Noszę się z zamiarem zakupu kina domowego (bez DVD) w budżecie do max 3500 zł.
Współpracować by to miało z telewizją "N" oraz TV Toshiba XF 355.
Moimi typami są:
ONKYO 506 + JAMO 606 ewentualnie Quadral 500
YAMAHA 663 + JAMO 606 ewemtualnie Quadral 500
Czy w tej cenie jest możliwość wyboru innego lepszego zestawu?

Jak to jest ze słuchaniem muzyki przed KD?
Na innym forum trafiłem na taki temat i użytkownicy podobnych zestawów kina pisali, że muzyka w stereo to kicha.

Tutaj rodzi się moje pytanie, czy nie potrzeba do tego jakiegoś wzmacniacza do stereo?
Czyli amplituner byłby wykorzystywany TYLKO do filmów i to w systemie 5,1.:confused:

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście i bezapelacyjnie że jest różnica między systemem stereo a systemem kina domowego.
Ale nie każdego stać na zakup dwóch modeli.
Do Twoich potrzeb jeśli obstajesz przy kinie:
HK AVR 255 + Jamo 606 .
Pioneer 918 + Jamo 606
Ale napisz jaki system muzyczny masz obecnie w domu ?
 

daro2008

New member
Witam.
Mój system muzyczny w domu, to jest już przestarzałym systemem.
Składanka:
Wzmacniacz AKAI + TUNER
Deck PIONEER
CD Technics
Kolumny TONSIL Altus 200.


Co do Twoich (Kiki) propozycjo, to wiem, że HK AVR 255 zagra lepiej niż ONKYO 506, ale..... cena jego ampli jest zdecydowanie większa niż Onkyo.
Trochę lepiej wygląda Pioneer 918 cenowo oczywiście.

Witam.

Co zagra znośnie w muzyce bo w filmie to chyba podobnie:

1. Onkyo 506 + Jamo 606
2. Pioneer 918 + Jamo 606
3. Yamaha 563 + Jamo 606

Z powodu niezbyt dużego pokoju zastanawiam się jak dużą przestrzeń trzeba zostawić dla Jamo 606 z uwagi na boczne umiejscowienie głośnika niskotonowego.
Jako alternatywę zakładam QQ 500.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rav126

New member
słuchanie muzyki na 5.1 czy też 5.0 to wcale nie kicha!
być może i odstaje od podobnych cenowo systemów stereo, no ale nazywanie tego kichą to zdecydowanie gruba przesada!
sam lubię sobie włączyć wieczorkiem muzyczkę i po prostu rozkoszować sie dźwiękami, a lubię muzyke gitarową. gitara akustyczna świetnie brzmi na jamo 506, więc na 606 na pewno się nie zawiedziesz :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do zestawu HK AVR255 i Jamo 606 lub Onkyo 606 + Jamo 606 - masz już tylko malutki kroczek. Wiec się dobrze zastanów.
 

daro2008

New member
Witam.
No dobra Panowie, ostatecznie co polecacie do film/muzyka 50/50.
Już się naczytałem i wiem, że nie ma sprzętu idealnego tak samo jak TV LCD, którego to tematy przerabiałem na tym forum rok temu i tak kupiłem polecanego przez Kikiego i innych (w moim budżecie) Toshibe 40XF350.

Oto moje typy, który będzie najbardziej wyważonym rozwiązaniem film 50% muzyka 50 %.

1. Yamaha 663 + Jamo 606
2. Onkyo 507 + Jamo 606
3. Yamaha 563 + Jamo 606
4. Onkyo 606 + Jamo 606
5. HK AVR 255 + Jamo 606
6. Denon 1909 + Jamo 606

Co do kolumn rozważam jeszcze w miejsce JAMO 606 kupić QQ 500, czy rożnica w dżwięku w przypadku zamiany Jamo na QQ będzie aż tak duża na in minus???

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
w cenie tych Jamo albo teraz nawet nieco taniej masz zestaw Celestion F28, to inna klasa, kiedyś kosztowały ponad 2x tyle, jak nie masz zamiaru słuchać muzyki typu bum bum to polecam je a nie ten kiepski model Jamo
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kolega tu ma racje, nie wiem czemu tak sie napalaja na te jamo, chyba na wyglada, bo faktycznie ladnie wygladaja duzo lepiej od innych, ale granie to tragedia
 

dinderi

New member
Napalają sie, bo gdziekolwiek na forum nie zajrzeć, wszędzie piszą: "Kup (dowolny model amplitunera) i Jamo 606 - będziesz zadowolony". A ludziom się nie chce d... sprzed internetu ruszyć, pójść do sklepu i posłuchać. Wolą by ktoś decydował za nich. I prawda jest taka, że są zadowoleni, póki nie pójdą i posłuchają lepszego, za podobne pieniądze. Ale wtedy trudno sie już przyznać, że jednak coś w tym co tak wszyscy chwalą jest "nie halo".
 

daro2008

New member
Witam.
No to następny gwóźdź wbity, a już myślałem, że sprawa kolumn załatwiona.
Znalazłem dwa zestawy:

1. Celestion
F-28 + F-15 + F-35C za 1795,00 pln
F-30 + F-10 + F-35C za 1799,00 pln

Który będzie lepszy?
Z którym ampli to dobrze zagra?

Czy ampli
1. HK AVR 255
2. Yamaha 663
3. Onkyo 606

Proszę o radę czy różnica w dżwięku między Jamo 606 a CELESTON F28 lub F30 jest tak znaczna na plus CELESTONA?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Prawdę pisząc to Celestiona już nie ma, został zastąpiony przez najniższą serię Kefa "C".

Amplitunery od najlepszego:
AVR-255
TX-SR606
RXV-663
 

daro2008

New member
Czyli zestaw HK AVR 255 + Celestion F28 + F15 + F35C będzie dobrym rozwiązaniem do kina 50% i muzyki (głównie rock) 50%?

Jakie kable do tego zestawu
Przód 2x2,5 czy 2x4 m2
Jaki na centralny?
Tył 2x1,5?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Celestiony z HK zagrają bardzo dobrze, to kolumny z rozjaśnionym brzmieniem więc ciepło grający HK będzie pasował

co do kabli to na przód i centralny wystarczą w zupełności 2,5mm (4mm też mogą być) chociaż dobrze jakby to były jakieś przyzwoite kablezamiast zwykłych beztlenowych no name, na tył wystarczą no name 1,5mm
możesz poszukać Procab LS 25 (LS 40) i LS 15, grają fajnie, są dobrze wykonane i taniutkie
 

daro2008

New member
Witam.
Proszę o radę:
Są dostępne dwa zestawy Celestiion:
1. F28 + F15 +F35C za 1795,00 .......kolor klon... no właśnie
2. F30 + F10 + F35C za 1799,00 tutaj już kolory zadowalające jabłoń i czarny.
Czy między tymi zestawami zakładając wybór oparty na F30 będzie znaczna różnica w odbiorze dźwięku oczywiście.
Pokój ma ok 20 m2 czy F30 + F10 +F35 C wystarczą?
 

don111

Banned
mocowo wystarczą, tylko F30 zagrają też gorzej od F28, niższa seria, inne głośniki... w tej samej cenie to już nie jest taka okazja jak za 5.0 z F28

zamiast F30 to mógłbyś popatrzeć np na takie coś
http://polpak.com.pl/produkt/1706/KOLUMNY_GLOSNIOWE_KODA_HARMONY_K-5300_F_C_S
albo z subem
http://polpak.com.pl/produkt/1430/KOLUMNY_GLOSNIOWE_KODA_HARMONY_K-5300_F_C_S_+_SW5300
test
http://polpak.com.pl/public/files/reviews/A_03_2009_KODA_HARMONY_K-5300F.pdf

Blackninja Ci załatwi dużo taniej :D
 

daro2008

New member
don111 - polecasz mi KODY, czy one się lepiej sprawdzą niż Jamo 606 pracując z apli HK 255?
Nad Jamo się zastanawiam z racji bocznego położenia głośnika niskotonowego, nie mam wiele miejsca w pokoju do rozstawienia przodów.
Teraz moje pytanie, które może rozwiać wątpliwości, jaka odległość zalecana między dwoma frontami Jamo 606 oraz czy mają być zwrócone głośnikami niskotonowymi na zewnątrz czy do siebie?
 
Do góry