Kino domowe do 3000zł

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
2 czy jest odczuwalna różnica między gotowym zestawem a proponowanym sprzętem ? (pytanie laika)
3 czy oglądając filmy w formacie np. mkv dźwięk będzie odczuwalne między zestawem a amplitunerem ?
2. Ogromna.
3. przecież mkv zawierają też ścieżkę dźwiękową w DD/DTS. ok 1500kbps daje dobre wrażenia w filmach czy koncertach
 

flo333

New member
Spoko, suba narazie mam AudioPro 150W więc narazie bedzie mógł jeszcze służyć, tylko nie wiem na co się zdecydować nie miałem doczynienia z żadną marką oprócz AudioPro i Yamahy no i Centrum Ophelia 340 z ampli Centrum ale to niska półka choć dawały sobie naprawdę nieźle radę, więc nie bardzo wiem jak one i inni wypadają w tej kwestii, AP Avanto też nie słyszałem ale z testów niemców wynika że dają sobie dosyć dobrze radę pomimo że olbrzymie nie są :)
Chodzi mi o wypowiedzi tych którzy mieli z tymi zestawami kontakt

Ha, summa summarum zostałem z Ego515 ampli zmieniony na tx-nr717 i nie żałuję nawet grosza, jest potęga i moc, wrażenia niesamowite, próbowałem Yamahy rx-v771 ale ta marka gra za jasno i niestety nie urzekła mnie ( brak dołu a góra z czasem w stereo męczy ) głośniki też zmieniałem, Mission m74, Roth Oli 3 ( te są warte uwagi, małe ale dysponują dobrym dźwiękiem w niezłej cenie ), Monitor Audio RS8 ( super dźwięk ale wydaje mi się że nie wart takiej kasy, bynajmniej nie do kina i nie do amplitunera ) Definitive Technology ( udało mi się pożyczyć na kilka dni bipolarne frony, wrażenia niesamowite, subwoofer zbędny ze względu na wbudowane woofery no ale cena...)
AudioPro grają bardzo dobrze, schodzą rewelacyjnie nisko ( 30-2100Hz ) doceniłem je dopiero jak odsłuchałem kilku innych producentów, tutaj w stereo Onkyo daje im niesamowitą ilość dolnego pasma i to słychać i czuć, nie twierdzę że nie ma nic lepszego ale za tą kasę gwarantuję że nie znajdziecie nic podobnego, choć obecnie może być nie lada gratką żeby je w ogóle kupić.
 

flo333

New member
1 Czyli jaką kwotą musiałbym dysponować aby kupić coś dobrego i jaki byłby to zestaw ?
2 czy jest odczuwalna różnica między gotowym zestawem a proponowanym sprzętem ? (pytanie laika)
3 czy oglądając filmy w formacie np. mkv dźwięk będzie odczuwalne między zestawem a amplitunerem ?

wierze że moje pytania nie są tendencyjne pozdrawiam

ad 1 w kwocie do 3tys złożysz dobry zestaw kina ze sprzętu używanego/ ja bym tak zrobił dużo taniej i często opcje godne polecenia obecnie już nie dostępne na rynku pierwotnym
ad 2 jest mega słyszalna różnica pod każdym względem i kino i muza, żadne miniaturki ( najczęściej plastikowe ) nie dadzą efektu prawdziwych kolumn, przerabiałem to.
ad 3 tego nie wiem ale w mkv masz też ścieżki dd/dts/ itp więc na pewno będzie różnica między pełnozakresowymi kolumnami a miniaturkami z subem na korzyść kolumn oczywiście.

Wiem że kotlet ale pytania notorycznie się powtarzające.
 
Do góry