Kino domowe do 3000zł

ekolega

New member
Witam.
Też się podpinam pod temat.Chciałem kupić Onkyo TX-NR535 lecz po kontakcie z przedstawicielem myślę czy nie kupić Onkyo TX-NR636 -1900zł jak uważacie czy warto dołożyć te 600zł i wziąść o model wyższy?
Głośniki 5.0 tak sobie przymierzam klipsch f20 c10 b20 - 3000tys., lub Dali zensor 5 (5lat gwarancji) - 3500zł- trochę sporo. Może coś podpowiecie tańszego a dobrego. Może Ampli ten 535, a droższe głośniki? Pierwszy raz taki zakup robię i kompletnie się nie znam. Pokój 5,5x5,5.
Z góry dzięki.;)
 
Ostatnia edycja:

mr.R

New member
Mam już swoje typy :)
Yamaha RX-V500D DAB+*** czy Yamaha RX-V477
Yamaha NS-50/NS-P60 czy Jamo S 626 HCS***
subwoofer za jakieś 2-3 miesiace

Dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi ale mam jeszcze jedno pytanie :)
Którą kombinację z tych podanych wybrać?
Jutro mam zamiar zakupić sprzęt :)
Dzisiaj odsłuchiwałem yamahe 477 i głośniczki Yamach.
 

pawel240

New member
żeby już nie zakładać nowego tematu
czy na moje otwarte 37m2
KLIPSCH RF-62 będzie wystarczające ? czy to jest coś w stylu zensor 7 ?
 

piechu

Member
Bez reklam
Dzięki za odo.A było by też coś z innej firmy może tańsze a jakościowo i mocowo podobne. Zakładam że Ampli może zostać?

Możesz posłuchać Indiana Line Tesi 565 - charakterystyka brzmienia podobna do Zensor 7. (naprawdę miłe dla ucha w stereo, pozytywnie mnie zaskoczyły)
Często polecane są także Audio Pro Avanto 5.0.
Są jeszcze M_e_l_o_d_i_k_a BL410 lub 420 - nie słyszałem ale użytkownicy bardzo je sobie chwalą :)

edit: Polecam jeszcze Twojej uwadze Wharfedale Obsidian 600 (sam nie wiem dlaczego nie wposmniałem o nich wcześniej). Często mam przyjemność słuchania ich w KD u mojego ojca na metrażu ~30m... naprawdę dają radę :)
 
Ostatnia edycja:

pawel240

New member
Możesz posłuchać Indiana Line Tesi 565 - charakterystyka brzmienia podobna do Zensor 7. (naprawdę miłe dla ucha w stereo, pozytywnie mnie zaskoczyły)
Często polecane są także Audio Pro Avanto 5.0.
Są jeszcze M_e_l_o_d_i_k_a BL410 lub 420 - nie słyszałem ale użytkownicy bardzo je sobie chwalą :)

edit: Polecam jeszcze Twojej uwadze Wharfedale Obsidian 600 (sam nie wiem dlaczego nie wposmniałem o nich wcześniej). Często mam przyjemność słuchania ich w KD u mojego ojca na metrażu ~30m... naprawdę dają radę :)


miło się patrzy na galerie Twojego sprzętu, masz taką samą rtv-ke, fotel i ławe jak jak ja :krol:
 

flo333

New member
Witam wszystkich fanów KD
Oto moja bolączka
posiadam Onkyo SR608 gra obecnie z Audio Pro Ego515 plus Audio Pro Ego Sub jednak chciałbym wykorzystać ten ampli do kina 5.0 5.1 a może nawet 7.1 pokój ok 20-22m2, ogólnie nowy zestaw do tego ampli mnie interesuje ale dysponuje kwotą do 3tys max, myślę o
Jamo 628 ( 608 polecany do Onkyo )
Audio Pro Avanto ( znana mi marka i sprawdzona )
ewentualnie wasze propozycje podałem 5.0 z wooferami po bokach ale może być też wolno stojący sub lub ten co mam bo daje nawet radę. Zestaw będzie głownie do filmów, czasem radio lub muza ale nie mam wymagań, bardziej ma robić wrażenie podczas filmów AC-3 5.1 bo głównie po to chcę kupić.
Czekam na porady speców z dziedziny

To jest w granicy błędu ale nie wiem czy warte i jeśli tak to które lepiej się sprawdzą
HECO Victa 301 701 Sub 251A Center 10
KLIPSCH F10/C10/B20 5.1 + SW-350
TAGA HARMONY AZURE F-80 S/C-40
YAMAHA NS150 no moze NS555
Wharfedale Diamond 10.6
ogólnie chodzi o dobry i mocny dzwięk przestrzenny z 5.0 a sub będzie dodatkiem bo raczej bez niego ciężko dobre kino uzyskać. Z tego co czytam to NS555 chyba będzie najmocniejsza ale i najdroższa :/
Chodzi mi o opinie osób które posiadają lub posiadały w/w zestawy i tych co mieli doczynienia z SR608 bo opinie co by kto wolał w niczym mi nie pomogą.
Panowie znalazłem jeszcze coś takiego audiovisualonline.co.uk/product/5537/audica-cx-system-3-5-1-speaker-package/
Z racji że obecnie mieszkam w uk to żaden problem zamówić, bo system raczej nie dostępny w pl. Czy te parametry mogą gwarantować dobre efekty kinowe?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jamo czy Audio Pro mają boczny głośnik niskotonowy, suba do kina i tak musiałbyś dokupić ;)
Z tych wymienionych fajnie sprawdziłby się Klipsch, Wharfedale i wspomniane Audio Pro
 

flo333

New member
Spoko, suba narazie mam AudioPro 150W więc narazie bedzie mógł jeszcze służyć, tylko nie wiem na co się zdecydować nie miałem doczynienia z żadną marką oprócz AudioPro i Yamahy no i Centrum Ophelia 340 z ampli Centrum ale to niska półka choć dawały sobie naprawdę nieźle radę, więc nie bardzo wiem jak one i inni wypadają w tej kwestii, AP Avanto też nie słyszałem ale z testów niemców wynika że dają sobie dosyć dobrze radę pomimo że olbrzymie nie są :)
Chodzi mi o wypowiedzi tych którzy mieli z tymi zestawami kontakt
 

pawel240

New member
kupić klipch F20 czy moze lepsza będzie starsza seria RF35 ?
jak pisałem muzyka / film 50/50 i duża kubatura otwarte 37m
 
Ostatnia edycja:

Squn

New member
Witam, przykleję się do tematu a mianowicie planuję kupić zestaw kina domowego LG BH9540TW który teraz kosztuje do 2500zł moje pytanie brzmi czy za tę kwotę kupię lepszy sprzęt generalnie chciałbym używać zestaw głównie do 70% do filmów i 30% do muzyki, proszę o poradę. Pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Witam, przykleję się do tematu a mianowicie planuję kupić zestaw kina domowego LG BH9540TW który teraz kosztuje do 2500zł moje pytanie brzmi czy za tę kwotę kupię lepszy sprzęt generalnie chciałbym używać zestaw głównie do 70% do filmów i 30% do muzyki, proszę o poradę. Pozdrawiam

Jaki metraż? Napisz coś więcej, to koledzy podrzucą propozycje...

Na szybko możesz zobaczyć coś takiego:
Amplitunery: HK 151, Denon X1000, Pioneer 528/529, Onkyo525, Yamaha475
głośniki -zestaw 5.1- HKTS16
 

Squn

New member
Generalnie mam otwarty salon/kuchnia ale jakbym miał to określić bez kuchni to w granicach 7mx4mx2,6m a co do kina LG to czy tak naprawdę te głośniki 9.1 są odczuwalne bardziej niż 5.1 ? pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przy takim metrażu, to szedłbym jednak w jakieś pełnowymiarowe kolumny, wiem, że budżet masz niezbyt wysoki ;)
Zestaw -amplituner + kolumny jest bardziej rozwojowy, zawsze możesz coś modyfikować, a w przypadku gotowych systemów nic nie pokombinujesz ;)
 

Squn

New member
1 Czyli jaką kwotą musiałbym dysponować aby kupić coś dobrego i jaki byłby to zestaw ?
2 czy jest odczuwalna różnica między gotowym zestawem a proponowanym sprzętem ? (pytanie laika)
3 czy oglądając filmy w formacie np. mkv dźwięk będzie odczuwalne między zestawem a amplitunerem ?

wierze że moje pytania nie są tendencyjne pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Propozycje zależą od kwoty jaką jesteś w stanie przeznaczyć...
Np. Kolumny Audio Pro Avanto + Amplituner (z tych podanych wcześniej)+odtwarzacz BR- jesteś w stanie kupić do 3,5 tyś..., to tylko jedna z propozycji
 

Squn

New member
Generalnie odtwarzacza BR nie potrzebuję bo oglądam przeważnie mkv więc odejdzie kilka stówek nie jestem zablokowany kwotą 2500 tyś. tylko planuje kupić jeszcze tv 65 cali więc muszę kasę rozejść na strony i proszę odnieś się do moich pytań w poście wyżej , pozdrawiam
 
Do góry