Kino domowe do 3000

Marcinjoseph

New member
Witam
zamierzam kupić KD , kwota max 3000 zł. Pomieszczenie w jakim będzie się znajdowało to pokój ok. 24m2 (kwadrat). Służyć ma do oglądania tv, grania na konsoli, odtwarzania muzyki z ipoda. Nie wiem czy kupić z sub czy bez. Zastanawiałem się nad Harman Kardon AVR 156 i głośnikami Jamo S606 HCS3.
Czekam na Wasze opinie i propozycje
Pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zestaw nie najgorszy. Jeśli chciałbyś amplituner Harmana to zobacz jeszcze nowego avr70. Rozważ jeszcze Denona 1713, Onkyo 579, Yamahę 673. Z kolumn jako alternatywę dla Jamo zobacz Obsidian 600. Suba dokupisz później.
 

Marcinjoseph

New member
Dzieki pawel_sz85 za zainteresowanie tematem. Napewno zetknęli na te modele które zaproponowales i spróbuje sie podzielić opinia

Te które mi podpowiedziałeś są ciekawe. Będę Musiał rozważyć teraz kilka modeli. A co byś powiedział o jakimś 2:1. Warto się w to bawić czy od razu kupić kino?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
jak dla mnie 2.1 to można się bawić z małymi wieżyczkami gdzie sub dodaje basu do 10-cio cm basików w kolumnach

w normalnych warunkach alko 2.0 . albo 5.1 ( ewentualnie 5.0 na początek jak masz dobre kolumny i dobrze poustawiasz amplituner , a suba dokupisz po czasie aby odciążyć kolumny frontowe-dobre zaznaczam , bo kiepskie to niskiego basu nie dadzą w kinie )
 

Marcinjoseph

New member
A co byście powiedzieli na coś takiego:
kolumny KLIPSCH RF-52 .
Amplituner HARMAN KARDON AVR 156
Nie oglądam filmów. Głównie sprzęt używany do oglądania TV, słuchania muzyki oraz grania na konsoli. Wiem ,że to trudna decyzja ogarnąć taki sprzęt ale dotychczas używałem KD Samsunga z plastiku:) i chciałbym troszkę coś lepszego
 

mors111

Active member
Bez reklam
kupując taki zestaw będzie bardzo dobrze w porównaniu do Samsunga pod kilkoma warunkami :
-zakupisz resztę kolumn
-dokupisz suba
-przydał by się troszkę mocniejszy amplituner ( jeśli chodzi o Harmana to przynajmniej 2.. ) , aczkolwiek i to powinno wystarczyć

albo pozostawisz te kolumny i zakupisz sam wzmacniacz/amplituner stereo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Michal673

New member
A może Taga Harmony Blue F-80 ? Raczej kolumny mało znane. Sam posiadam takie kolumny w zestawie 5.0 i jestem z nich na prawdę zadowolony. Bez subwoofera a i tak basu jest w dużo. Amplituner Yamaha RX-V 673. Jak wszystko poustawiałem w amplitunerze to na prawdę jest super dźwięk. A może ktoś inny miał styczność z tymi kolumnami ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam
zamierzam kupić KD , kwota max 3000 zł. Pomieszczenie w jakim będzie się znajdowało to pokój ok. 24m2 (kwadrat). Służyć ma do oglądania tv, grania na konsoli, odtwarzania muzyki z ipoda. Nie wiem czy kupić z sub czy bez. Zastanawiałem się nad Harman Kardon AVR 156 i głośnikami Jamo S606 HCS3.
Czekam na Wasze opinie i propozycje
Pozdrawiam
Harman AVR70 + JBL LOFT 50 + SP150
 

Marcinjoseph

New member
Dobra mam ostatnie pytanie. Co jest lepsze i czy odczuwalna będzie różnica przy odtwarzaniu : amplituner 5.1 plus tylko fronty i ewentualnie sub czy typowe stereo z frontami
 

Marcinjoseph

New member
Dzięki wszystkim za pomoc przy wyborze sprzętu. Mam nadzieje ze Wasza pomoc na coś mi się przyda:). Jak kupie sprzęt to na pewno podzielę się swoimi spostrzeżeniami z Wami
Pozdrawiam
 
Do góry