Kino domowe do 3000 pln

sw12

New member
Witam,

Proszę o pomoc w wyborze elementów kina domowgo:
Interesuję mnie zakup:
- wzmacniacza
- odtwarzacza Blue-Ray/DVD/CD-AUDIO/DIVX z płytek CD i DVD i dysku USB/JPEG poprzez USB
- głośników w systemie 5.1
Moje warunki:
- pokój 17 m2 otwarty na kuchnię
- głośniki przednie powinny zmięścić się pod telewizorem (niestety mało miejsca z przodu), TV na wysokości 80 cm.
- odsłuch przez głośniki: kino - 80%, gry - 10%, muzyka - 10%
- cena do 3000 złotych
- bezawaryjność zestawu
- preferowane połączenia urządzeń bez utraty funcjonalności - poprzez HDMI
- możliwość odsłuchy poprzez TV
Posiadam:
- TV LCD Panasonic 37lzd85
- kablówka UPC HD - połączenie po HDMI
Planuje w przyszłości podłączenie:
- Laptopa po HDMI
- konsoli do gier

Zastanawiam się nad zestawem
- JVC TH-BD50 (~2200 pln)
lub nad elementami:
- amplituner - pioneer vxs-519 (~1000 pln) - niestety tylko 2 wejścia HDMI ale mogę się z tym pogodzić
- odtwarzacz LG 790 (~1000 pln)
- głośniki - infinity primus hcs (~ 1400 pln)
(niestety cały zestaw troche za drogo)

Dziękuję za pomoc i jestem otwarty na alternatywne propozycję.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Toshi

New member
Moim zdaniem ten JVC powinien ci starczyć, ewentualnie jakiś wyższy model tej samej firmy (jeśli w ogóle jest).
 

Toshi

New member
Tak nawiasem mówiąc to dużo dobrego słyszałem i czytałem o kinach domowych marki JVC, ładnie wyglądają i podobno wyśmienicie grają :)
 

OSP110233

New member
Witam,

Proszę o pomoc w wyborze elementów kina domowgo:
Interesuję mnie zakup:
- wzmacniacza
- odtwarzacza Blue-Ray/DVD/CD-AUDIO/DIVX z płytek CD i DVD i dysku USB/JPEG poprzez USB
- głośników w systemie 5.1
Moje warunki:
- pokój 17 m2 otwarty na kuchnię
- głośniki przednie powinny zmięścić się pod telewizorem (niestety mało miejsca z przodu), TV na wysokości 80 cm.
- odsłuch przez głośniki: kino - 80%, gry - 10%, muzyka - 10%
- cena do 3000 złotych
- bezawaryjność zestawu
- preferowane połączenia urządzeń bez utraty funcjonalności - poprzez HDMI
- możliwość odsłuchy poprzez TV
Posiadam:
- TV LCD Panasonic 37lzd85
- kablówka UPC HD - połączenie po HDMI
Planuje w przyszłości podłączenie:
- Laptopa po HDMI
- konsoli do gier

Zastanawiam się nad zestawem
- JVC TH-BD50 (~2200 pln)
lub nad elementami:
- amplituner - pioneer vxs-519 (~1000 pln) - niestety tylko 2 wejścia HDMI ale mogę się z tym pogodzić
- odtwarzacz LG 790 (~1000 pln)
- głośniki - infinity primus hcs (~ 1400 pln)
(niestety cały zestaw troche za drogo)

Dziękuję za pomoc i jestem otwarty na alternatywne propozycję.

Pozdrawiam

Co do JVC: http://www.whathifi.com/Review/JVC-TH-BD50/ i opinia taka sobie. Lepiej wypadły Panasonic ... 2000 i Sony EV 300. To w kwestii zestawu.

Jeżeli masz miejsce to chyba lepiej poskładać coś z klocków, powinno lepiej brzmieć. Przynajmniej znawcy tematu tak piszą ;)
 

sw12

New member
Niestety Sony ev-300 i Panasonic (na pewno ... 2000?) nie mają wejść HDMI i pozostaje kombinować z kabelkami i źródłami sygnału na różnych urządzeniach... ale może to nie jest taki problem w porównaniu do innych zalet, jescze się zastanowię....

I niestety przeczytałem, że ten JVC nie poradzi sobie z łączeniem sygnału video HDMI i dźwięk optyk (a taki galimatias funduje mi UPC z mediaboxem Philispa, ehhh)
 

Markonelli

New member
Witam!

Chciałbym pociągnąć wątek i podpiąć się ze swoim pytaniem, bo budżet mam podobny (3000-3500zł)

mam do zagospodarowania salon 35m2 - ma być tam zdecydowanie KD 5.1 z odtwarzaczem Blu-Ray (chociaż muzyki słucham też dużo) - czy za tą kwotę wybrać jakiś gotowy zestaw (jaki?), czy poskładać wszystko z klocków? (jakich???), Blu-Ray może nie być super wypasiony (posiadam WD HD Media Player do odtwarzania z plików)

jeżeli zestaw miałby być z klocków do w ampli zwracałbym uwagę na mocno rozbudowaną sekcję wideo i możliwie jak najlepsze granie w stereo (o ile to w ogóle możliwe...)

możecie coś zaproponować? dzięki za wszelkie sugestie! :)
 
Do góry