Kino domowe do 3 tys.

PiasQ

New member
Witam,
starałem się przeczytać różne opinie na forum, jednak widzę, że każdy przypadek potrzebuje indywidualnego podejścia ;). Chciałem wkleić fotkę salonu, ale cały czas forum mnie męczy o 5 postów ;), więc wrzucę w sposób taki:

ukyb.png


Na zestaw na dzień dzisiejszy nie chciałbym wydać więcej jak 3000 zł. Przeznaczenie to 80% filmy / 20 % muzyki (rock, hard rock, trance, muzyka filmowa).
Jeśli chodzi o ampli, zastanawiam się między Denonem AVR-X1000 a Onkyo TX-NR616 (tutaj oczekuję porady, dlaczego opłaca się dopłacić zamiast kupić NR414 lub SR313 :) ).
Co do nagłośnienia ... nie mam totalnie pojęcia. Mam świadomość, że za założoną cenę nie będzie cudów. Pytanie, na ile warto zainwestować w zestaw 5.0 zamiast 5.1 i czy do kina w ogóle SUB będzie przydatny przy dobrym 5.0 (jeśli chodzi o moje wrażenie, to lubię selekcję niskich tonów, które przejmuje sub)?

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli 80% filmy to sub to podstawa, ale budżet nie za duży więc jego zakup lepiej będzie odłożyć na później. Chyba że zwiększysz budżet. Jeśli chodzi o kolumny to zerknij na JBL Loft 5.0, Wharfedale Obsidian 600 bądź droższe Indiana Line Nota 555. Amplitunery do tego X-1000, Onkyo 515 (jeśli jeszcze jest), Harman Kardon AVR 170.
 

PiasQ

New member
Czy między Jamo 606 a JBL Loft jest spora różnica?
Mając wybór między HK a Onkyo - AVR 170 można już dostać za ok. 1500 zł. Warto dopłacać do Onkyo (525, 616, 626)? Co tak naprawdę wnoszą nowe serie x2x od Onkyo?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie robiłem jakiś poważnych odsłuchów tych kolumn. Jamo mają trochę bardziej drażniące wysokie tony. Loft trochę dynamiczniejsze. Z Jamo są większe problemy żeby zaadoptować je w pomieszczeniu. Ja plus Jamo jest to, że są ładniejsze, ale to kwesta gustu. Nowe modele Onkyo dźwiękowo podejrzewam, że za bardzo nic nie wnoszą. Kiedyś patrzyłem w specyfikację i porównywałem 515 z 525 - 616-626 i odniosłem wrażenie że te nowe mają uboższe wyposażenie. Onkyo 626/616 bym raczej porównywał do Harmana avr270.
 

PiasQ

New member
A dacie radę tak łopatologicznie podać mi zalety AVR270 w porównaniu do 616/626? A co do 616 vs. 626 też wydaje mi się, że 626 dostał WiFi i BT kosztem innego wyposażenia.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno różnica będzie w brzmieniu. W stereo zawsze Harmany grały lepiej niż Onkyo. Harman ma cieplejsze brzmienie, osłuchiwałem avr270 i w stereo był ok. Szukałbym do niego kolumn ze sporą ilością wysokich bo na moje ucho Harman nie miał ich za dużo. Onkyo natomiast ma brzmienie bardziej chłodne i dokładne, świetnie sprawdza się przy filmach. Harman zmienił zasilacze co wpłynęło na ich wydajność prądową - z testów wynika, że na minus. Są mocne w stereo, ale moc spada dość znacząco przy obciążeniu 5 kolumnami. Sam tego nie testowałem, piszę o testach z prasy. I design moim zdaniem lepszy w Harmanie, ale to już kwesta gustu.
 

PiasQ

New member
Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Właśnie idzie do mnie zestaw Onkyo TX-NR626 + JBL Loft 5.1 w fajnej cenie. Trochę przekroczyło budżet, ale udało się wziąć na raty :).
Dzięki jeszcze raz.

Edit:
Czy znacie jakieś dobre rozwiązania podłączenia surroundów bezprzewodowo? Nie mam na razie zamiaru kuć w ścianach i myślałem o podstawkach stojących, ale może bezprzewodowo też da radę?
 
Ostatnia edycja:

PiasQ

New member
Mam jeszcze prośbę o doradzenie w kwestii montażu surroundów - JBL Loft 30 ma tylny BR.
Lepsze będą podstawki stojące, czy uchwyty wiszące? Jeśli uchwyty, to lepsze rozwiązanie trzymania jest boczne (jak B-tech B77 - chociaż ten niestety jest za szeroki do Loft 30) czy przód-tył (jak w Vogels VLB200)?
 
Do góry