Kino domowe do 3-4 tys. zł.

SebekX

New member
Witam, chciałem zakupić kino domowe do 3-4 tysięcy zł. Przede wszystkim kino będzie wykorzystywane do słuchania muzyki oraz oglądania filmów. Przy czym tego drugiego będzie zdecydowanie mniej. Nie mniej jednak interesuje mnie dźwięk przestrzenny. W małym stopniu głośniki będą wykorzystywane do gier. Co do muzyki istotne żeby głośniki grały ładnie muzykę rock, pop jak również przy utworach instrumentalnych.


Spodobały mi się z brzmienia oraz z wyglądu głośniki Wharfedale Obsidian 600 HCP. Co o nich sądzicie ?


Jednak z powodu małej wiedzy w kwestii kina domowego jestem gotów kupić inne głośniki jeśli zdecydowanie będą grały lepiej. Do zestawu potrzebuję jeszcze amplituner i subwoofer pomimo że frontalne głośniki Wharfedale mają głośniki niskotonowe to dobrze żeby wspomógł je dodatkowy oddzielny subwoofer. I tu z tego co wyczytałem lepszy by był subwoofer z bass reflex.


Głośniki będą zamontowane w pokoju około 21m2. Jest to mieszkanie w bloku. Telewizor mam zamontowany na środku ściany. Dotychczasowo korzystam z głośników Genius SW 5.1 Home Theater.


Z góry dziękuje za cenne informację oraz porady.
 

SebekX

New member
Ale masz wyprowadzone kable na głośniki, te z tyłu mają wisieć ?

Nie mam wyprowadzonych kabli. Tak naprawdę mogą wisieć lub stać. Po jednej stronie mieszkania mam wysoką szafkę, po drugiej półkę w szafie wnękowej. Na tej samej wysokości mogły by stać lub wisieć :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Obejrzyj cos takiego, powinno byc ok i lepsze od Obsidianów, cenowo ciut drożej tylko.

Harman AVR-161s + JBL Arena 180/120/125c
 

magnes22

Member
Harman AVR-161s + JBL Arena 180/120/125c

mam ten zestaw, kolumny mogę śmiało polecić, amplituner już troche mniej :)

pytaj Blackninja to zrobi dobra cene na to
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Jak wiekszosc czasu poswiecasz na muzyke to nie lepiej w dobre stereo zainwestowac ??
Ewentualnie dobry wzmacniacz stereo z mozliwoscia przeloczenia na koncowke mocy i dobre kolumny. Z czasem do kupilbys ampli z pre outami i potem reszte kolumn.
Ogolnie w tym budzecie co posiadasz ciezko cos skleic konkretniejszego, chyba ze cos uzywanego szukac.
Tak czy siak mozliwosci jest tak duzo ze az szkoda gadac.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
@ Snikers,

Masz tyle fajnych kolumienek:) a wzmacniacz , Onkyo - nie mowie , ze jest to zla firma, tylko czy porownywales ja do innych?

ciekaw jestem twojej opini.

BTW jakiej muzy sluchasz?

pzdr
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Typowo to wiekszosc to filmy u mnie. Malymi kroczkami buduje sobie kino od 2 lat. Testowalem juz dosc duzo wzmacniaczy i amplitunerow. Ale jestem dosc wybredny. Onkyo lubie za dobra budowe ( rzecz jasna nie wszystko) a takze za dzwoek ktory mi sie podoba. Tylko teraz pytanie o ktory ci chodzi ? Czy moj ampli czy a 9755 ktory chodzi jako koncowka czy pa mc5500 ?
Jesli chodzi o muze a to roznie. Moje Tannoye sa dosc uniwersalne za to je kocham. Czasem slucham elektroniki a na jazzie koncze. Zalezy jaki mam chumor. Typowo to nie jest sprzed do muzy ale chcialem cos posredniwgo dlatego fronty sa na wzmaku dual mono ktory pelni role koncowy.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Dokladnie chodzi mi o wzmak 9755 - w mojej ocenie patrzac na parametry troche Tannoye sie marnuja;) . Ale to prawda Tannoye sa dosc fajne do roznego rodzaju muzy, daja oddech do utworow. Ciekawy sprzecik sobie skladasz , ja mam jeszcze daleka droge do systemu marzen. Pzdr
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Snikers a co to jest blueray??? I po co piszesz o projektorze jak nie masz ? Razi to w oczy i nie wygląda to dobrze.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Jesli chodzi o wzmak 9755 to uwierz mi mialem juz kilka sztuk roznoch marek do tej funkcji ale poki co i w tej cenie jest nie do pokonania. Pamietaj ze 9755 to dual mono i konkretna budowa. Jedyny minus jaki mial to niby troche za duzo basu ale mi to nie robi heh.
Docelowo kiedys bedzie ONKYO M5000r. I wtedy bedzie koniec.
Ogolnie to widze ze tez masz Tannoye. Jak najbardziej polecam te firme i te glosniki bo bylem na odsluchu kilku marek i jednak mi pasuje Tannoy. Moze jakbym byl ukierunkowany muzycznie to moze jakies inne kolumny bym wybral.
Ja ogolnie juz skonczylem z kupnem glosnikow. W tym i poprzednim miesiacu zrobilem juz i tak z byt duzo sprzetu. Takze teraz tylko przedwzmacniacz i troche srebrnych kabli i bedzie koniec. Moze kiedys projektor dorzuce jak zmienie chate. Tylko jeszcze sie zastanawiam ktory model kupic.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Snikers a co to jest blueray??? I po co piszesz o projektorze jak nie masz ? Razi to w oczy i nie wygląda to dobrze.
Ohhh tam szczegol. Mala pomylka przy pisaniu na telefonie.
A tak mi sie wydaje ze mozna pisac sobie w sygnaturce co sie chce[emoji12]

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Kolega sentyzibi chyba sie zagalopowal.
1.nikt nie jest idealny i takie pisanie jest wrecz poza wszelkimi standardami.
2. Wazne ze nasz kolega snickers dzieli sie info i interesuje sie audiobto nas na to forum kieruje --> wspolne zainteresowania.

Pzdr
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Sorry ale niestety moja ortografia chyba nie jest az tak istotna w dodatku ze ponad polowe zycia spedzilem za granica i coraz zadziej uzywam polskiego.
Wazne chyba jest tak jak kolega wyzej napisal ze chxe sie podzielic moim hobby jakim jest sprzet do kina domowego.
Jak ci nie pasuje to nie czytaj.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

sentyzibi

Well-known member
Kolega sentyzibi chyba sie zagalopowal.


1.nikt nie jest idealny i takie pisanie jest wrecz poza wszelkimi standardami.


2. Wazne ze nasz kolega snickers dzieli sie info i interesuje sie audiobto nas na to forum kieruje --> wspolne zainteresowania.





Pzdr



Tak, masz rację. Zagalopowałem się. Zdziwaczałem na starość i mam "Dzień świra". Że nie ma ludzi idealnych, wiemy wszyscy. Wszyscy też popełniamy błędy ( ja nawet wiele ), ale mając tego świadomość możemy nad tym pracować.

Też się cieszę, że kolega udziela się na forum i dzieli się z nami swoim doświadczeniem, jednak miałem nadzieję , iż taka atywność nie wyklucza automatycznie dbałości o język.



Również pozdrawiam.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Tak, masz rację. Zagalopowałem się. Zdziwaczałem na starość i mam "Dzień świra". Że nie ma ludzi idealnych, wiemy wszyscy. Wszyscy też popełniamy błędy ( ja nawet wiele ), ale mając tego świadomość możemy nad tym pracować.

Też się cieszę, że kolega udziela się na forum i dzieli się z nami swoim doświadczeniem, jednak miałem nadzieję , iż taka atywność nie wyklucza automatycznie dbałości o język.



Również pozdrawiam.

Ironia twojego przekazu mnie powala...
Nie wchodzę na to forum aby nauczyć języka polskiego - dla jasności są osoby , które mają z tym mega problem a obrażać ich jest większą głupotą niż samo popełnianie błędów ortograficznych czy gramatycznych.
Nie ma co dalej rozwijać wątku , który rozpocząłeś i dlatego proponuje w tym temacie cisze a zamiast tego wspieranie kolegi aby znalazł to po co tutaj przyszedł czyli poradę.

pzdr
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Co sądzicie o takim zestawieniu stereo ?

Denon DRA-F109
Dali Zensor 3
Jamo J10 SUB

albo z tymi kolumnami

Dali Zensor 1

Zensor 1 to maluchy , szedlbym bardziej w Zensor 3 bądz poszukał Tannoy Mercury z seri V.
Ten Denon do kina sie nie nadaje.
Sub z kolei to tylko do kina.

Troche kolego namieszales:)
 
Do góry