Kino domowe do 2500 zł

gallek

New member
Witam.

Zastanawiam się nad kupnem zestawu 5.1, 2.1 albo 2.0 do kwoty 2500 zł.
Wzmacniacz i jakieś kolumny lub zestaw kina domowego, subwoofer też by się przydał.

Chcę to podłączyć do komputera i do telewizora (Panasonic TX-L47E5E).

Przeznaczenie:
40% gry
30% muzyka (głównie rock i metal, ale inne gatunki też słucham)
30% filmy

Mieszkanie jest na poddaszu, sąsiadów brak.

Filmy oglądam z łóżka, a gram na fotelu przy stole.
Mogę przemeblować mieszkanie żeby dobrze ustawić głośniki.
DVD albo BlueRay nie jest mi potrzebne, filmy oglądam z komputera.

Rzut mieszkania: img16.imageshack.us/img16/5451/rzuta.jpg

Przekrój: img694.imageshack.us/img694/989/przekroj.jpg

Co byście mi polecili?
PS. Audiofilem nie jestem, od 22 lat używam Diory WS502 i kolumn Tonsil Scherzo 120 i ciągle działa :).

Z góry dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

black_810

New member
smiesza mnie te pytania jak nie wiesz to po co kupujesz na pokaz a pytania czy telewizor w dzien ogladasz czy wieczorem to ,,,,,brak slow to tak jak czy lexus czy fiat kazdy wie.... proste.. kino swiadczy o wlascicielu ale sam musi zdecydowac kiedys tego nie bylo ....glowa sluzy do maslenia
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie rozumiem, co śmiesznego jest w tym, że ktoś się radzi bo sam nie jest w temacie? Śmieszny to teraz okazałeś się Ty. Brak słów. Czyli kupując komputer, dom, samochód, sprzęd audio zawsze musimy się w danym temacie znać? Doradcy, mechanicy, informatycy, prawnicy od dziś tracą robotę. Zdania oddziela się przecinkami, Panie myślący. Najgorsze że na forum coraz więcej takich osób:( Jak byś był zorientowany w temacie, to byś wiedział że kupując TV też wybierasz rodzaj matrycy (matowa, błyszcząca), w zależności kiedy więcej oglądasz TV i jak masz oświetlony pokój. W jednym się zgodzę - "głowa służy do myślenia".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

asstrzelec

New member
Witam, również dołączam się do pytania, mianowicie myślałem o amplitunerze DENON AVR-1513 + .... no właśnie nie wiem, co wybrać... zero doświadczenia w temacie... budżet łączny do 2500 zł. Bardzo proszę o pomoc.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jaki masz metraż? Z góry ci powiem że w tej kwocie będzie ciężko. Za przyzwoity komplet kolumn na metraż powiedzmy do 17mkw, trzeba dać te 1400zł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

asstrzelec

New member
to jest pokój z aneksem... myślę, żeby się zmieścić w 2500 tyś.. według Ciebie co warto brać pod uwagę?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No właśnie, i tu jest pies pogrzebany:) Jeszcze powiedzmy na 16 mkw jakiś tani zestaw mozna by było wyszukać, tak na 20 mkw to coś jedynie pokroju Jamo s606, WHARFEDALE OBSIDIAN 600. No może z mniejszych takie Jamo s506 czy Quadral Quintas 5000 też by się jakoś sprawdziły, ale suba do kina wcześniej czy później i tak musisz dokupić. Jakby nie spojrzeć to budżet trochę mały. Może jakiś Denon 1513 + Jamo s506, lub Yamaha 473? Oczywiście możesz albo trochę dołożyć i kupic lepsze kolumny/ampli, albo dobrać inne zestawienia. Ameryki nie odkryjemy:) Przejrzyj sobie ten sprzęt.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

asstrzelec

New member
Suba planuje dokupić później. Rozważam 3 amplitunery. 1. Denon AVR1513, 2. YAMAHA RX-V373,3. Harman Kardon AVR158. Głośniki myślałem o Eltaxach ale im więcej czytam opinii tym bardziej nie wiem co kupić...
zaczyna mi się podobać wersja DENON AVR-1513 + JAMO S606 HCS3 ...
 
Ostatnia edycja:

asstrzelec

New member
ok.. minimum ... a według Ciebie w tym przedziale cenowym(amplituner i głośniki), co byś polecił? a może jakiś amplituner + małe głośniki JBL?
 

asstrzelec

New member
dziś w sklepie polecono mi amplituner Yamaha RX-V473. Harmany są vizualnie mało fajne... powiedzmy, że na głośniki s606hcs3 jestem prawie zdecydowany...ale co z amplitunerem?
 
Ostatnia edycja:

asstrzelec

New member
na początku myślałem o onkyo, teraz mi namieszano trochę, że niby onkyo przy tych nowych modelach dało ciała...że niby Yamaha w tym przedziale cenowym jest najlepsza... tylko, że też czytałem, że Yamaha gra bardzo delikatnie... nie wiem kompletnie czym się kierować przy wyborze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bagiennik

New member
Bez reklam
Idz do sklepu, posłuchaj i pobaw się amplitunerami.
Faktycznie można odnieść wrażenie że Onkyo obniżyło loty (kłopoty użytkowników, skrócenie gwarancji)
Pamietaj że "414" nie ma automatycznej kalibracji :>
 

kusy78

New member
Osobiście też bym celował w Yamahę 437 z jamo 606.
W tych pieniądzach chyba ciężko o coś bardziej funkcjonalnego.
A i tak najlepiej posłuchać. Ja właśnie jutro robię nalot na salony, celem dokonania zakupu kina. Posłucham, porównam i zobaczę co w trawie piszczy.
 

gallek

New member
Po paru przesłuchaniach w końcu kupiłem do tego pokoju jak w pierwszym poście.

Harman Kardon AVR 70 (1200zł w sklepie audio),
Rubicon RP-16 MKII 5.0 (nowe na Allegro za 1000zł),
Subwoofer Rubicon NW-1000 (używany na allegro za 800zł),
Kable 17m (16zł za metr w sklepie audio),
Interkonekt typu Y do subwoofera 6m (200zł w skelpie audio),

Kupiłem jeszcze kabel (21zł) i encodery (20zł) do karty Creative X-Fi Xtreme Music, żeby kodowały dźwięk do DD albo DTS i żeby w grach było 5.1 nawet jak jest EAX.

Wyszło o 1000 zł więcej niż chciałem, ale jestem bardzo zadowolony z brzmienia.

Jest jeszcze mały problem, ponieważ po podłączeniu dekodera Cyfrowego Polsatu (miniHD 2000) dźwięk mam tylko na kanałach z DD, na innych brak. W dekoderze mam tylko opcje wyboru audio (HDMI albo Auto), ale w obu przypadkach nic to nie zmienia. Dekoder mam podłączony kablem HDMI do amplitunera. Sprawdzałem różne kable, ale dalej nic. Spróbuję jeszcze podłączyć kablami RCA z przejściówki SCART (w dekoderze jest tylko HDMI i SCART).
 
Ostatnia edycja:
Do góry